Rinkimų „konkursas“ – devyni į vieną kėdę

Kas posėdžių salėje užims 27 tarybos nariams skirtas kėdes, paaiškės po kovo 3 dieną vyksiančių rinkimų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tik penki politikai, dirbantys šios kadencijos taryboje, nutarė trauktis, kiti sieks mandatų ir per šiuos rinkimus. Dauguma partijų šiuo metu taryboje dirbančius politikus įrašė sąrašo viršuje, taip suteikdamos jiems daugiau galimybių ir vėl būti išrinktiems.
Pretendentų į merus sąrašas, palyginus su praėjusiais rinkimais, gerokai pasikeitęs, svarbiausio posto per tiesioginius mero rinkimus sieks tik 2015 metais antrajame rinkimų ture susirungę konservatorė teisininkė Lina Rimkienė ir socialdemokratas dabartinis meras Antanas Tenys.

Kovo 3 dieną vyksiančiuose rinkimuose Mažeikių rajone panoro dalyvauti aštuoni rinkiminiai sąrašai – septynios partijos ir vienas visuomeninis rinkiminis komitetas. Per 2015 metais vykusius rinkimus taip pat buvo pateikti aštuoni sąrašai – šešių partijų ir dviejų rinkiminių komitetų. Ir kandidatų skaičius sąrašuose buvo panašus – 252.
Rekordas buvo pasiektas 2011-aisiais. Dėl mandato į savivaldą grumėsi 13 partijų, trys koalicijos, savarankiškai save išsikėlę nepartiniai kandidatai. Prie vienos kėdės susidarė penkiolikos kandidatų eilė.
Per 2007 metais vykusius rinkimus kandidatų buvo ne ką daugiau nei dabar – 270.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

17 Atsakymų į “Rinkimų „konkursas“ – devyni į vieną kėdę”

 1. NUOMONĖ parašė:

  Nu nemėgstu konservų nors tu ką,tai juk perdirbtos antrinės žaliavos ir sveikatos niekam neatneš

 2. mazeikiete parašė:

  Jei tik paminėta Rimkienė straipsnyje, Santarvei reitingai garantuoti.

 3. Shiusha parašė:

  Gal prasisluoti, gal nusiprausti, gal pazastis nusiskusti. Tokios replikos atrodo liudnai

 4. Brolis parašė:

  Labą rytą , prašom konkrečiai parašytį ką jai reikėtų šluoti

 5. realistui parašė:

  Rimkienė geriau savo kiemelį tegu pasišluoja, nes ten šiukšlių, oi, kaip nemažai prisikaupę.

 6. realistas parašė:

  Pasvarstykime be emocijų – jei L. Rimkienė tik lengvai krepštelėjo valdžios kažkokius tai galimus veiklos užkulisius, kas gali paaiškėti po rinkimų? Kas gali paneigti, kad esant galimybei prieiti prie galimai dabar slepiamos informacijos į dienos šviesą bus kažkas sencacingo ištraukta. Galbūt todėl senoji gvardija ir bijo užleusti pozicijas jaunesniems, nes manomai yra ko slėpti.

 7. Baime parašė:

  Reikia tik stebetis kiek baimes ivare viena moteriske tokiam dideliam,,draugu“ buriui

 8. Bet kas, parašė:

  tik ne konservatorius…

 9. Shiusha parašė:

  Visos partijos pasake, kad eis i valdzia su bet kuo, isskyrus konservatoriai. Vieni konservatoriai dar laikosi ideologiniu principu. Todel uz ka bebalsuotumet vis tiek tie patys susibegs. Socdemai su visais susitars, kad tik islaikytu valdzia

 10. Aisku parašė:

  Dar bus ES pinigiuku,tai ir lupasi senieji,juk zino kaip su jais tvarkytis.Dar viadukas per gelezinkeli nepastatytas,sprendzia skersai ar isilgai begiu statyti,dar reikia rajona apsaugoti nuo galimu investuotoju,dar daug nenuveiktu darbu,dar mikrorajone nera auksinio tualeto,oi kiek dar veiklos.

 11. To skaitytoja parašė:

  Geriau 63 metų vyras, negu boba kaip tu, mokanti tik liežuviu malti….

 12. rinkejas parašė:

  Tiesa reiks balsuti , bet kaip pasirinkt ?Ir tie senieji niekaip nepasipelne dar soties neturi ,o tik zino kaip viska padaryt ,o klausykit jei zinojot tai kodel iki siol to nepadaret .Ka padarys Gramas , Jurkus pensininkai esat ie ramiai anukus auginkit .Vienu zodziu nieko gero ta pati giminele .

 13. skaitytoja parašė:

  jo, tam ir yra konkursas ,kuo daugiau į vieną vietą tuo įdomiau ,bus iš ko rinktis.Tik kažkaip juokingai atrodo kai kurie išsikėlę kandidatai,toks jausmas,kad jie į savo pasą seniai bėra žiūrėję.Ką begali nuveikti 63m.kandidatas….nebent prisidurti prie pensijos,bet juk ir taip jau kelia…o taryboje juk algos nemoka, nebent kokį postą pasiūlytų, dar nieko nesakau apie tuos kurie nori tęsti nebaigtus darbus ,bet tie pagyvenę naujokai tai juokingai atrodo..Ko gero pavėlavo, bent penkis metelius, reikėjo anksčiau kandidatuoti..Bet vis tiek ,juk niekas nedraudžia ,tad visiems SĖKMĖS!

 14. veidaknygė parašė:

  Balsuosiu už tą kandidatą, kuris pažadės su miestelėnais bendrauti nors per Facebooka

 15. sunku bus už ką balsuoti parašė:

  ,bet reiks balsuoti.Kitaip kaltinsiu save.Pirmiausiai žiūrėsiu pateiktas metines deklaracijas kandidatų,ypatingai kiek sumokėjo mokesčių.Ar nesikerta jų deklaruojami pažadai-įsipareigojimai.Manau, jei kandidatas moka į valst.ar savivald.biudžetus mažas įmokas -,jis neturi teisės pažadėti sotesnį,geresnį gyvenimą kitiems, nes nebus iš ko mokėti. Aišku dirbančių V.A. arba politikų deklaracijose sumokėtų mokesčių bus nemažai,nes ir atlyginimai nemaži.Mane labiau domins kiek sumokama iš privačios veiklos.

 16. B. parašė:

  Savo sugebėjimus valdyti miestą reikia įrodyti darbais. Imtų, bent vienas iš jų, ir sutvarkytų tą kalną atliekų, kuris yra tarp Kalnėnų pagrindinės mokyklos ir Draugystės 18 bendrabučio. Matyt, nė vienas nevaikšto po miestą ir nemato, kad vos ne mikrorajono centre iš valdžios neveiklumo išaugo toks šiukšlių kalnas.

 17. Ponas Tadas parašė:

  Politinis davatkizmas arba daug triukšmo dėl nieko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto