Rinkliavos lengvata sodininkams per sunki

Individualiuose namuose gyvenantiems žmonėms rinkliava už atliekas gali būti sumažinta, jeigu einamaisiais metais elektros nebuvo sunaudota daugiau kaip 50 kilovatvalandžių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prie Telšių regiono atliekų tvarkymo centro atstovo Mažeikiuose kabineto durų trečiadieniais driekiasi žmonių eilės. Į sumažintą rinkliavą pretenduojantys sodininkai baiminasi, kad nespės laiku pateikti prašymo. Tam skirtas tik lapkričio mėnuo, centro atstovas klientus priima tik vieną dieną per savaitę, be to, prašymus reikia derinti su sodų bendrijos pirmininku, kurį irgi ne visada vos panorėjus galima rasti, vardijo bėdas eilėje laukiantys žmonės.


Rinkliava gali būti sumažinta

Pagal Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką, vietinės rinkliavos mokestis kalendoriniais metais gali būti sumažinamas 70 proc., kai atliekų turėtojui priklausantys pastatai arba butas mokestiniais metais nebuvo naudojami. 
Pretenduojantys į tokią lengvatą UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (toliau – TRATC) turi pateikti prašymą, kurį patvirtina seniūnas, sodų bendrijos pirmininkas, daugiabučio namo administratorius arba daugiabučio namo bendrijos pirmininkas. Šiame prašyme nurodomas sunaudotos elektros kiekis. Lengvata taikoma, jeigu einamaisiais metais elektros nebuvo sunaudota daugiau kaip 50 kilovatvalandžių.
Nuo liepos mėnesio įsigaliojo nauja rinkliava. Nuolat gyvenamo pastato, esančio sodininkų bendrijos teritorijoje, savininkas per metus turi mokėti 106 litus. Jeigu pastatas nėra įteisintas kaip gyvenamasis namas, tačiau turi pastovų elektros įvadą, metinė rinkliava – 53 litai.

Su kokiais sunkumais susiduria mažeikiškiai, bandantys gauti lengvatą ir mokėti mažesnę  rinkliavą, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

12 Atsakymų į “Rinkliavos lengvata sodininkams per sunki”

 1. kodėl parašė:

  Kodėl mes, negyvendami sode, turim sumokėti atliekų tvarkymo centro „skolas“.

 2. Diana parašė:

  Tiesiogine naujausių filmų peržiūra galite mėgautis ne tik savo kompiuteryje, bet ir išmaniajame telefone arba planšetėje. Išsamesnė informacija: S e e d e r s . l t

 3. TIKRAI parašė:

  KaipTRATC panaudojo ES lėšas,pasidomėkit ir viskas bus aišku?

 4. gal parašė:

  kas nors gali paaiškinti,jei aš gyvenu viena mieste daugiabutyje ir moku už šiukšles,o į sodą nuvažiuoju tik vasaros metu ir ten negyvenu,turiu pirtelę,elektros gal galiu ir daugiau išnaudoti,ar čia pagrindas nustatyti mokęstį už šiukšles,o jei turiu šiukšlių parsivežu namo į miestą,kam reikalingi tie didžiuliai konteineriai,kodėl mieste privatūs namai turi kiekvienas konteinerį ir moka mokęsčius,tai kodėl nepastatot konteinerių sode prie tų namų,kur gyvena registruoti gyventojai,o dabar pažiūrėkit kas darosi ,prie sodo bendrija Vyšnia sustatyti konteineriai,tiesiog baisu aplink šiukšlės,o komunalinis veža vieną kartą per savaitę ,o kitą kartą ir per dvi savaites kartą,išvežus šiukšles vieta nenuvaloma,o be to nėra įrengta aikštelė konteineriams,jie stovi ANT KELIO,jei netikit patikrinkit

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Socdemai renka pinigus,kelia pyktį žmonių tarpe.Taip besielgiantiems artėjančiuose rinkimuose garantuotas krahas

 6. Aja parašė:

  tai jau jo ..už viską sumokės tie kur sode sodininkauja ir jų vasarnamiai įregistruoti,o neįregistruotų pilaičių savininkams mokėt nereiks,o atvažiuojantys keletą kartų į metus už juos sumokės:)
  ir kaip nebūtų keista jei žmogus vienišas,tai jis dvigubinasi tuo pat metu šiukšlina ir sode ir mieste:)

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Prašymus geriausia paduoti šituo adresu : h t t p :/ / w w w .fntt. lt /. Turėtų padėti.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Tiek TRATC-ui,tiek Sauridai visada pinigų bus mažai,kiek teko girdėti pirmaja jau susidomėjo tam tikros instancijos o antroji pati prisišaukė restrukturizacijos ir greito bankroto šmėklą.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Galima

 10. as parašė:

  Gal kas zino gal but galima el pastu paduoti prasimus , parasykit

 11. to ? parašė:

  Jei namelis yra įregistruotas Registrų centre, tai gausi 106 Lt. sąskaitą iš TRATC, jei ne – tai 53 Lt. Paprasta.

 12. ? parašė:

  Taip ir nepagavau esmes.O tai uz vasarnami su ivadu reikes moketi tuos 53lt ? Ar cia uz nepriduota gyvenama nama .Kaip yra istikruju gal kas zino?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto