Ritinės piliakalnis sulaukė talkininkų

Kultūros ir sporto skyriaus archyvo nuotr.

Mažeikių rajone yra registruota keturiolika piliakalnių. Dalis šių kultūros paveldo objektų – apžėlę menkaverčiais medžiais ir krūmais, tad sunkiai prieinami lankytojams.
Rajone daugėja iniciatyvų, kuomet kaimų bendruomenių, visuomeninių organizacijų atstovai rengia piliakalnių tvarkymo talkas.
Šeštadienį tokia talka surengta ant Ritinės piliakalnio.

Kadaise stovėjo koplyčia

Ritinės piliakalnį, dar kitaip vadinamą Švedkapiu, galima pasiekti važiuojant keliu Pikeliai–Židikai, Ritinės kaimo pradžioje pasukus į kairę.
Manoma, kad piliakalnis buvo supiltas antrojo tūkstantmečio pradžioje.
„Šeštadienį Lūšės bendruomenė, Rotary klubas „Liberta“, Židikų seniūnija tvarkė šį piliakalnį.  Buvo išgenėti menkaverčiai krūmai ir dabar jau matosi, kad iš tikrųjų ten yra piliakalnis. Matosi ir ant jo kadaise stovėjusios evangelikų liuteronų koplyčios akmeniniai pamatai“, – sakė už paminklotvarką atsakinga Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.
Pasak pašnekovės, tiek Ritinės, tiek ir kitų rajone esančių piliakalnių tvarkymo talka – ne pirmoji.

Ir darbas, ir įdomybės

Po talkos Lūšės bendruomenė organizavo paskaitą apie Ritinės kaimo praeitį. Joje buvo pristatyta istorinė informacija. Paskaitoje apsilankiusi kaimo žiniuonė talkininkus vaišino grybais, pasakojo legendas. Ignas Videika grojo saksofonu, dainavo.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Ritinės piliakalnis sulaukė talkininkų”

  1. Pikeliškė parašė:

    Daug žmonių. Gražūs darbai. Šaunuoliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto