Rotary klubas „Liberta“ siekia pateisinti geradarių vardą

Rotary klubas „Liberta“ Mažeikiuose gyvuoja jau aštuonerius metus. Nuotr. iš klubo archyvo

Prasmingus švietėjiškus, labdaringus, altruistinius projektus įgyvendinantis Rotary klubas „Liberta“ Mažeikiuose gyvuoja jau aštuonerius metus.
Dvidešimt šešios klubo narės aktyviai dalyvauja rajono visuomeniniame, kultūriniame, socialiniame gyvenime. Jų darbai neliko nepastebėti.
Rotary klubui „Liberta“ Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Mažeikių rajono savivaldybės atstovai įteikė nominaciją „2018 metų geradariai“.

Veikla įvairi

Rotary klubas „Liberta“ daug dėmesio skiria Mažeikių krašto kultūros paveldo saugojimui, priežiūrai. Jo narės nuolat padeda prižiūri Ritinės piliakalnį, esantį Židikų seniūnijoje.
Libertiečių dovanomis ir darbais džiaugiasi Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Plinkšių globos namų bendruomenė, Mažeikių bendruomeninis pagalbos vaikams centras, Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapija, „Caritas“, Dauno sindromo klubas, Mažeikių ligoninė, Nakvynės namai, keletas vaikų darželių ir mokyklų.
Moterys materialiai remia talentingus vaikus – padovanotas fotoaparatas, muzikos instrumentai, dailės priemonės.
Pernai klubas įgyvendino savo subrandintą idėją – įrengė Vyturių taką. Jame bus įamžinti talentingų mūsų rajono vaikų nuopelnai.

Siekia padėti

Rotary klubo „Liberta“ pirmoji prezidentė buvo Edita Rancienė. Šiuo metu prezidentės pareigos patikėtos Olgai Banienei. Prezidentę klubo narės renka kasmet – pavasarį.
O. Banienė „Santarvei“ sakė, kad į „Libertos“ klubą yra susirinkusios moterys, norinčios daryti gerus darbus, padėti sunkiai besiverčiantiems ar bėdos ištiktiems žmonėms.
„Veiklos yra pakankamai ir nuveiktų darbų per aštuonerius metus – tikrai nemažai. Padedame ir pavienėms šeimoms su vaikais, ir organizacijoms“, – pasakojo O. Banienė.
„Libertos“ klubo narės dirba komitetuose, yra pasiskirsčiusios darbus, o lankytis įvairiose organizacijose važiuoja tos, kurios tuo momentu turi daugiau laiko.
O. Banienė pasakojo, kad pagalbos prašymai klubą dažniausiai pasiekia per „Libertos“ nares. Tuomet imamasi ieškoti rėmėjų, žiūrėti, kas galėtų prisidėti sprendžiant vieną ar kitą problemą.
„Norint pagelbėti žmonėms ar įgyvendinant projektus yra rengiami ir labdaros vakarai, koncertai. Vienas tokių buvo suorganizuotas, siekiant įrengti Vyturių taką“, – sakė O. Banienė.

Idėja – įprasminti erdvę

Mažeikių Rotary klubas „Liberta“ surengė labdaros ir paramos renginį „Pavasario alėja“. Jo metu vyko koncertas, loterija, aukcionas – buvo renkamos lėšos Vyturių tako projektui įgyvendinti. Surinktų lėšų pakako.
O pati idėja gimė taip. Mažeikiuose buvo atnaujintas pėsčiųjų takas, prasidedantis ties lopšeliu-darželiu „Žilvitis“ ir vedantis palei Sodų pagrindinės mokyklos stadioną, lopšelį-darželį „Buratinas“. Šalia tako buvo įrengti mažosios architektūros elementai.

Pernai Rotary klubas „Liberta“ įgyvendino savo subrandintą idėją – Vyturių take bus įamžinti talentingų mūsų rajono vaikų nuopelnai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių klubo „Liberta“ narės būtent čia sumanė įgyvendinti Vyturių tako projektą. Dabar šis takas bus skirtas įamžinti jauniesiems talentams – gabiausiems Mažeikių rajono vaikams, jaunimui.
Buvęs Gabijos gimnazijos mokinys Vilius Mažeika – pirmasis Vyturių take įamžintas mažeikiškis. Jis rajonui sėkmingai atstovavo respublikiniuose fizikos čempionatuose ir olimpiadose, be to, tapo Europoje vykusių tarptautinių akordeonininkų konkursų Grand Prix laimėtoju.

Laukia naujovės

„Vyturių tako“ laureatui išrinkti buvo paskelbtas konkursas. Mažeikių rajono švietimo formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigos pateikė 14 nominantų. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtos komisijos sprendimu, iš jų buvo pasirinktas V. Mažeika.
O. Banienė teigė, kad kiekvienais metais bus išrenkama po vieną gabų jaunuolį ar jaunuolę iš skirtingų sričių, nesvarbu, ar tai mokslas, sportas, ar menas. Svarbu, kad jaunas žmogus garsintų Mažeikius, Lietuvą.
„Tai – tarsi įrodymas, kad gimtasis miestas prisimena gabius savo vaikus ir laukia jų sugrįžtančių namo. Kitą mėnesį vėl bus paskelbtas konkursas, kurio metu mokyklos vėl teiks kandidatūras šių metų Vyturio tako laureatui“, – pasakojo O. Banienė.
Rotary klubas „Liberta“ planuoja ir toliau prižiūrėti, plėsti bei tobulinti Vyturių taką. Dar šiais metais čia numatyta pastatyti Rotary ženklą bei įrengti skaitmeninius ženklus, kodus, kurie būtų nuskaitomi išmaniąja programėle. Taip būtų pateikiama informacija apie kiekvieną jaunuolį, kurio vardas ir pavardė yra iškalti ant simbolinių kubų, esančių Vyturio take.

Padėjo įrengti patalpas

O. Banienė priminė: viena iš Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ veiklos sričių yra pagelbėti bėdos ištiktiems žmonėms. Siekiant to, klubo narės prisidėjo prie Moterų krizių centro patalų įrengimo. Nemenkai „Liberta“ prisidėjo remontuojant Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos namų patalpas. Namai skirti krizės ištiktiems ir neturintiems kur prisiglausti žmonėms, motinoms ir jų vaikams bei pro Mažeikius keliaujantiems piligrimams.
Rinkdamos lėšas šiam projektui įgyvendinti klubo narės suorganizavo paramos koncertą „Po angelo sparnu“. Renginys susilaukė daugelio miesto gyventojų dėmesio. Pinigai buvo surinkti parduodant bilietus į renginį ir loterijos metu. Paaukotų pinigų pakako atnaujinti du gyvenamuosius kambarius ir įrengti higienos kambarį.

Bendrauja lyg giminės

„Libertos“ narės – dažnos viešnios Plinkšių globos namuose. Jos čia lankosi ne tik prieš didžiąsias metų šventes, bet ir šiokiadieniais.
„Globos namų gyventojai turi daug ko, bet jiems trūksta elementaraus bendravimo, pašnekesio. Todėl kiekvienas mūsų apsilankymas jiems – didžiulė šventė. Mes bendraujame jau beveik kaip giminės“, – šypsojosi pašnekovė.
O. Banienės teigimu, moterys iš Plinkšių globos namų grįžta pakylėtos, geros nuotaikos, nors kai kam atrodo, kad pas vienišus senelius gali vyrauti nusiminimas ar liūdesys.

„Libertos“ narės užsiima ne tik labdaringa veikla, bet randa laiko ir laisvalaikiui, dalyvauja sportiniuose renginiuose. Nuotr. iš klubo archyvo

„Būtent ten mes pasisemiame gerų emocijų. Globos namuose dirba labai šaunūs ir šilti žmonės, visa esybe atsidavę darbui. O ir patys gyventojai, nepaisant visų jų gyvenimo negandų, yra žvalūs ir optimistiškai nusiteikę“, – kalbėjo O. Banienė.
Jau suplanuotas ir kitas Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ narių vizitas į Plinkšių globos namus. Jo metu moterys tvarkys socialines paslaugas teikiančios organizacijos aplinką.

Jau duoda naudos

„Liberta“ pernai priėmė kvietimą dalyvauti projekte, kurį inicijavo Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ narės. Buvo parengta Delfinų terapijos programa, skirta vaikams su raidos sutrikimais. Ja siekta padėti šiems vaikams formuoti naujus bendravimo įgūdžius, pozityvaus elgesio bei savarankiškumo gebėjimus, adekvatesnį savęs, aplinkinių ir savo galimybių vertinimą.
„Libertos“ narės tokią terapiją padovanojo 7-erių metų mažeikiškiui Jonukui, kuriam ji buvo labai reikalinga. Pernai rudenį kartu su mama Jurgita jis dalyvavo terapijos seansuose. Jonuko mama klubo narėms papasakojo, kaip jiems sekėsi terapija su delfinais.
„Džiugu, kad po atliktos delfinų terapijos berniukas jaučiasi kur kas geriau. Jis daro pažangą. Pradėjo labiau kalbėti, geba geriau sukaupti dėmesį, aktyviau reaguoja. Tai ir yra svarbiausia, kad mūsų darbai duotų kuo geresnių rezultatų, kad būtų nauda“, – akcentavo O. Banienė.
Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ prezidentė O. Banienė informavo, kad šiuo metu klubas vykdo projektą „Kvėpuoju – gyvenu“. Surinktos lėšos bus skirtos kvėpavimo ir kosulio asistavimo medicininei įrangai įsigyti.
Ši įranga bus skirta Telšių ir Šiaulių apskričių vaikams, kurie serga genetinėmis nervų-raumenų ligomis. Vien Mažeikiuose gyvena penki tokie vaikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto