Rudenį gali pritrūkti mokytojų?

Nuotr. iš ŠMM archyvo

Vis garsiau kalbant apie mokytojų stygiaus problemą, ne tik mūsų rajone, bet ir šalyje imtasi ieškoti galimybių, kaip pritraukti jaunus žmones dirbti mokytojais.

Vieną iš galimų priemonių praėjusį mėnesį patvirtino ir Mažeikių rajono savivaldybės taryba. Vienbalsiai buvo patvirtintas aprašas, pagal kurį bus galima skirti lėšų jauniems mokytojams pritraukti dirbti mūsų rajone.

Be to, apraše numatytos ir geresnės sąlygos išeinantiems iš darbo pedagogams – po mokyklos reorganizavimo ir į užtarnautą poilsį. Šiuo klausimu politikų nuomonės išsiskyrė, nes buvo manančiųjų, kad nereikia didesnėmis išeitinėmis skatinti mokytojus išeiti iš darbo.

Praėjusį mėnesį rajono politikai pritarė Valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su Mažeikių  rajono savivaldybės mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašui.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, pristatydamas šį klausimą Tarybai, sakė, kad kiekvienais metais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria tam tikrą lėšų sumą iš darbo išeinančių mokytojų išeitinėms išmokoms.

„Tik šiais metais lėšų skyrimas yra truputėlį kitoks. Dalis lėšų yra skiriama ir švietimo įstaigoms optimizuoti, ir naujiems mokytojams pritraukti. Savivaldybės įpareigotos patvirtinti savo tvarkas, kaip tas lėšas paskirstyti. Paruošėme tvarką iš dviejų pagrindinių dalių – mokytojų pasitraukimui ir pritraukimui“, – kalbėjo A. Stonkus.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Rudenį gali pritrūkti mokytojų?”

 1. TIKRŲ mokytojų ir taip trūkdavo parašė:

  ,o kiti ir kitos algoms pasiimti arba kaip pastarieji sako pašalpoms.

 2. Radvilė parašė:

  Ot gerai, išeis visos senos tarkos ,nebereiks ziūrėt į susuktą rackausko matem.snukį

  1. Anonimas parašė:

   Taip Tavo mokytojai virš 60 metų. Jai jau buvo ir 17m., ir 18 m., Tau 60- ies gali ir nebūti. Taip, kad…

 3. Anonimas parašė:

  Savivaldybė pridės 20 tūkstančių? Ar ne gėda?

  1. nu taip parašė:

   Paskui pritrūks plastmasiniams vazonams,ir sau į kišenę.

 4. T parašė:

  Galės mandriosios super mamytės pačios mokyt, o beto,kam tas mokslas reikalingas.Ypač pasižiūrėjus kokie berazumiai sėdi valdzioj.Arba pasamdys iš gatvės,juk mokyt gali bet kas…

  1. Geriau bet kad nei tos susiraukusios parašė:

   Geriau moko bet kas nei tos persenusios tipo ekspertės, reikia džiaugtis gal pagaliau atsinaujins Gabijos ir Račkausko gimnazijos. O juk šiltų vietų nieks palikti nenori :)
   Beja geras komentaras dėl super mamyčių… jos tikrai yra visų galų specialistės. Tik kai sužinai kokie jų pasiekimai supranti, kad tik supermamytė jos pasiekimas :)

   1. Anonimas parašė:

    Žodis „tipo“ yra svetimybė, nevartojamas lietuvių kalboje žargonizmas. Turėtumėt tai žinoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto