Rudenį miško žvėrys vairuotojams kelia didesnį pavojų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmieji rudens mėnesiai tampa išbandymu vairuotojams – anksčiau temsta, oras dažniau yra apniukęs, be to, nuo rugpjūčio vidurio iki lapkričio vyksta elnių ir briedžių ruja. Karščiausios aistros šalies miškuose verda rugsėjį, tad ir automobilių susidūrimų su žvėrimis tikimybė didėja.

Skaičiai kelia nerimą

Aplinkosaugos specialistai informuoja, kad pastaraisiais metais stambių kanopinių gyvūnų populiacija išaugo apie 20 proc., o gyvūnų ganyklų plotas išsiplėtė. Tą patį liudija ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pateikti skaičiai: per aštuonis šių metų mėnesius įvyko bemaž 2,5 tūkst. tokių eismo įvykių, juose buvo sužaloti 22 žmonės, vieno įvykio metu žuvo jauna automobilio keleivė.
Mažeikių rajone transporto priemonių susidūrimų su miško žvėrimis skaičius jau antrus metus viršija pusšimtį. Kaip informavo aplinkosaugininkai, vien per 2016–2017 metų medžioklės sezoną įvyko 51 susidūrimas su žvėrimis, dažniausiai jų metu žuvo stirnos (39), 4 šernai, 3 danieliai ir 2 taurieji elniai.
Mažeikių policijos komisariato reagavimo skyriaus duomenimis, nuo sausio 1-osios mūsų rajone užregistruoti 67 transporto priemonių susidūrimai su miško žvėrimis.

Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto