Rudeniškas gruodis neskriaudė šilumos vartotojų

Neįprastai šiltas praėjusių metų gruodžio mėnuo mažeikiškiams padės sutaupyti šiek tiek pinigų mokant už sunaudotą šilumos energiją. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sąskaitos už gruodžio mėnesį suvartotą šilumos energiją neturėtų išgąsdinti mažeikiškių – mokėsime gerokai mažiau nei prieš metus. Tokioms sąskaitoms bene didžiausią įtaką turėjo gana šilti, žiemai nebūdingi orai.

O štai kitą mėnesį išrašytos sąskaitos už šildymą gali gerokai paploninti pinigines: ne tik orai atšalo, bet ir pabrango šilumos energija.


Padės sutaupyti 

Neįprastai šiltas praėjusių metų gruodžio mėnuo mažeikiškiams padės sutaupyti šiek tiek pinigų mokant už sunaudotą šilumos energiją. 
UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad praėjusių metų gruodžio mėnesį vidutinė lauko oro temperatūra buvo pliusinė ir siekė 3,2 laipsnio. Vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina – 3,18 Lt.
Tai gerokai mažiau nei buvo mokama 2012-ųjų gruodį. Tuomet vidutinė lauko oro temperatūra buvo nukritusi iki minus 3 laipsnių, o vidutinė vieno kvadrato šildymo kaina buvo 4,71 Lt.


Nekainuoja nė lito

Mažiausiai mokančiųjų už gruodžio mėnesį sunaudotą šilumos energiją dešimtuką sudaro tik renovuoti miesto daugiabučiai. Lyderis išlieka Sodų g. 10-asis namas. 

Kiek daugiausiai ir kiek mažiausiai už šildymą mokėjo mažeikiškiai, skaitykite antradienio „Santarvėje“. 

11 Atsakymų į “Rudeniškas gruodis neskriaudė šilumos vartotojų”

 1. gedimino11 vel parašė:

  jus zmones kvailinat ar ka ? atejo saaskaitos uz komunalines tai ziuriu ir radijatorius pradejo sildyt taip kaip niekad …(per paskutinius sildymo menesius lyginant …) idomus jusu CCCP laiku bajeriai …tpo paziurejau dl ko taip brangu pasiziuriu o sildo tikrai … po to ziuri po poros dienu vel jie salti … Sotus neuzjaucia bednu ..bet bedni nera tokie ubago dvasios kaip valdininkai…

 2. Renovuotas parašė:

  Nepelyja man butas, nes kovai su pelėsiais reikalingi du ginklai – šildymas ir vėdinimas. Kai galiu pats reguliuoti savo šilumą, tai ir pasišildau kiek reikia, temperatūra bute +18 C ir didesnė, (prieš renovaciją buvo +16 C – +18 C) kai atsiranda poreikis – išvėdinu. Nerenovuoti butai neturi galimybės šildytis kiek nori, todėl nevėdina patalpų – štai tada ir pelėsis atsiranda, nes plastikinis langas užsandarina butą, ant peršalančių angokraščių susidaro rasos taškas ir puiki terpė pelėsiui. Po renovacijos siena pastorėjo, ir teorinis rasos taškas yra nebe kambario viduje, o toliau nuo patalpos – sienos viduje, bet ten nėra oro, tai pekėsiai neauga. Iki renovacijos prie +16C – +18C temperatūros kambaryje mokėjom 35% daugiau nei miesto vidurkis. Dabar sąskaita už gruodį – 125 lt (o nerenovavus būtų 270 lt) Skaičiuojant šios dienos kainomis, renovacija atsipirks per 10 metų. Tačiau kainos kils…

 3. nesvarbu parašė:

  nieko sau neskriaude,jei lauke pliusine temperatūra,o sąskaitą atsiunčia 270lt.Čia ne tas žodis kas per svolačiai.

 4. Parazituojantys valdininkai parašė:

  Taip gruodis neskriaude, bet valdininkai nepagailes. Visa gruodi buvo tikra ta zodzio prasme salti radiatoriai, uz sildyma parejo 200 lt. Uz ka. Kada bus tvarkos silumines trasos, kiek galim sildyti lauka ir dar uz tai moketi. Kada valdininkams bus gana, gal jau laikas suvaldyti savo apetita, o jeigu nesugebat dirbti, uzleiskit vieta kitiems, kaip yra normaliose salyse.

 5. Ona parašė:

  Kas pasake, kad neskriaude?Plisine temperatura ir trys simtai! O silumos nebuvo ,geriau isvis nebutu pajunge! Svolociai! taip padaro ir dar dyvinasi patys !Kas bus jei patems 20 laipsniu?

 6. gedimino 11 parašė:

  juokinga kai valdzia piknaudziauja …nieko nesildo ima po 250 graudu tai kas bus kai bus bent -8 vidutine mokesim po 600? tai ka siulot valgyti zmonems?Darykit geras.Geras geru ir jus gerbs o ne suda malkit

 7. gal parašė:

  būtų galima sąrašą, kuris namas pirmauja pagal pelėsių plotą butuose. Tas nesąmoninbgas taupymas prie gero neprives. Atsiradus pelėsiui jį išnaikinti bus sunkiau, nei atsisukti radiatorių.

 8. to as parašė:

  prie laiptines yra ir rusys.

 9. gyventojas parašė:

  jeigu vidutinė šildymo kaina 3,18, tai kodėl Žemaitijos 35name už 64kv.m butą reikia mokėti 249,7Lt
  Nors lauke pliusinė temperatūra ,kambaryje neatidarius langų negalima išbūti , tai šildome lauką ,kodėl nesuveikia automatinis šilumos mazgas,kam tai naudinga…

 10. as parašė:

  man labai ydomu kodėl laiptinėje nesant radiatoriui mes turim moket uz laiptinės sildymą? :)) man labai ydomu kaip jus ja sildot ;) jei dbr kai lauke silta mes mokėjom 40 lt uz laiptines ,, sildyma“ tai kiek mes bemokesim kai paspaus saltukas :)

 11. gyventojas parašė:

  Pavyzdys is musu gyvenimo: Zemaitijos 60 namo gyventojai uz gruodzio menesio sildyma mokes MAZIAU, negu uz lapkricio men, nors lapkritis buvo siltesnis! Tai ivyko todel, kad lapkricio men radiatoriai pas mus buvo tokie karsti, kaip per speigus! Jie atsalo tik tada, kai ememe skustis butu ukiui! KLAUSIMELIS: Name yra automatine sildymo sistema, automatinis silumos mazgas. Kodel jis veikia tik kai kas pasiskundzia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto