Rudens grėsmės: daugėja sergančiųjų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prasidėjęs ruduo ir atvėsęs oras grasina peršalimo ligomis. Gripo atvejų Mažeikių rajone kol kas neužfiksuota, tačiau sparčiai daugėja sergančiųjų ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis.

Skaičiai – didėjimo linkme

Pasak Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vyresniosios specialistės Dalios Širvinskienės, Mažeikių rajone sergamumo rodikliai jau kurį laiką didėja.
Sergamumo rodiklį atspindi susirgimų atvejai, vidutiniškai tenkantys 10 tūkst. gyventojų.
Praėjusią savaitę mažeikiškių sergamumo ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis Telšių apskrityje buvo vienas mažesnių – 49,93. Sirgo 229 vaikai ir 48 suaugusieji. Mažesnis sergamumas registruotas tik Rietave – 25,94. Telšių rajone jis – 54,39, o Plungės – 65,44.
Pirmąją rugsėjo savaitę sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Mažeikių rajone rodiklis buvo 11,36, o tai yra 63 žmonės. Jau kitą – 37-ąją metų savaitę – fiksuotas  rodiklis: 46,14  arba kitaip, 256 segantys rajono gyventojai, iš kurių 239 vaikai.
„Vėsta oras. Prieš keletą savaičių buvo vėsesni rytai, o oro temperatūra pakildavo ir būdavo gana šilta. Tai ir prasidėjo peršalimo ligos ir panašu, kad sergančiųjų tik daugės“, – sakė D. Širvinskienė.

Dažniausiai serga vaikai

Praėjusią savaitę Telšių apskrityje ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis iš viso sirgo 604 vaikai ir 169 suaugusieji.
Telšių, Mažeikių ir Plungės rajonuose susirgimo gripu atvejų nebuvo užfiksuota, tačiau šia liga sirgo 2 Rietavo savivaldybės gyventojai.
Pasak pašnekovės, tendencija yra tokia, kad peršalimo ligomis dažniausiai serga vaikai. Mokyklos ar darželiai – tokia aplinka, kurioje kasdien lankosi daug vaikų ir nesunku užsikrėsti vieniems nuo kitų.
„Šios ligos yra kiekvienų metų problema ir sunku pasakyti, ar įmanoma nuo jų apsisaugoti.  Dienomis, kuomet lauke dar atrodytų šilta, vaikai nusimeta striukes ar, pavyzdžiui, sukaitę po kūno kultūros pamokų, išbėga į lauką… Manau, svarbiausia būtų tinkamai apsirengti“, – dėmesį į susirgimų priežastis atkreipė specialistė.

One Reply to “Rudens grėsmės: daugėja sergančiųjų”

  1. Fortesa parašė:

    Na perkama Jav skola ir ktarais perkama nauja, ktarais sena priklausomai, tikrai ne tik nauja. Jie turi tam tikra target rate kiekvienai obligaciju maturity grupej, tai ji ir adjustina, kas bus jeigu ispirksi vienos maturity visas obligacijas? Normaliai treasury market nebefukcnionuos.Zemos palukanos visada gali prisideti prie ivairiu burbulu susikurimo. Dabar tarkim ES nesamoniu kalve, sugalvojo kistis i future kontraktu rinka ir taip neva kontroliuoti spekuliantus, kai pati ES miega jau eile metu su savo vidaus rinkos subsidijavimu ir t.t. Subsidijos nepriveda prie efektyvumo rinkoje, kas islepina ukininkus ir t.t., del to visi pasiskaiciuoja MR=MC ir gamina, maksimizuodami savo nauda ir jokios konkurencijos. Ypatingai maisto produktu kainos jau pradejo kilti pries tris metus, nesenai teko skaityti Pasaulio maisto organizacijos pranesima, kad maisto kainos tik augs, nes pasiula ribota, pranesima parasytas berods 2008/2009 metais, tai apie kokia spekuliacija sneka ES??? Spekuliantai tam ir yra, kad parodyti, kur rinka neveikia, kur vadinamieji biurokratai nesamones daro ir t.t. Visi aisku puls kaltinti Jav uz QE2 programa, jau tokiu ne vienas buvo, bet kaip ir moksliniai darbai parodo, jog spekuliantu itaka rinkai zema, kodel? Nes daugelis fiziniu zaliavu ne per kontraktu rinkas perkamos. Paziurek, kaip Kinija investuoja visame pasaulyje, tam, jog uzsitikrinti fiziniu zaliavu pasiula, o tai svarbiausia. Reikia ziureti, kokios zaliavos ir kokiais kiekiais jomis prekiaujama kontraktu rinkose, arba ateities rinkose, nes svarbiausia yra fizines zaliavos ne kontraktai.Kiek teko girdeti, tai dabartinis naftos kainu suolis del to, jog manoma, kad esama situacija Siaures Afrikoj gali persimesti i artimuju rytu regiona, Saudo Arabija tarkim kuri eksportuoja daugiausiai naftos ir tas itakotu naftos produktu pasiula, tarkim ji sumazetu.P.S. bet kokia monetarine politika, paremta zemomis palukanu normomis, gali prisideti prie burbulu kurimo, bet tai tik vienas is n faktoriu, kurie itakoja tuos pacius burbulus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto