Rudens sambariuose atgyja liaudiška dvasia

Folkloro festivalyje-konkurse „Rudens muzikos sambariai“ dalyvauja septyniolika kolektyvų iš Akmenės, Telšių, Plungės ir Mažeikių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=258 template=caption]Sodų vidurinėje mokykloje ketvirtadienį vyksta penktasis respublikinis folkloro festivalis-konkursas „Rudens muzikos sambariai“, kuriame dalyvauja septyniolika kolektyvų iš Akmenės, Telšių, Plungės ir Mažeikių.

Šiemet festivalis – konkursinis

Šventės organizatorė Sodų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Terasienė sakė, kad jų skaičiavimais, renginio metu pasirodys apie 200 dainininkų, muzikantų ir šokėjų. Nauja festivalyje tai, kad jis tapo konkursinis: šiemet bus paskelbtos trys prizinės ir viena paskatinamoji vietos.
Pirmą kartą į „sodiečių“ rudens sambarius atvyksta dalyvių iš Telšių rajono garsiojo Luokės miestelio: atlikėjai iš vidurinės mokyklos bei kultūros centro.
Patys mažieji muzikos šventės dalyviai – lopšelio-darželio „Buratinas“ folklorinis ansamblis „Popa“, sambariuose dalyvaujantis nuo pat jų pradžios, ir darželio „Gintarėlis“ mergaičių ansamblis.

Siekiama autentiškumo

Mažeikiams, be minėtų dviejų darželių, šiemet atstovauja aštuoni kolektyvai iš miesto ir rajono mokyklų bei gimnazijų, svečių teisėmis pakviestas Mažeikių kultūros centro vaikų folkloro kolektyvas „Alksniukai“.
„Šiuo festivaliu stengiamės vaikus, jaunimą skatinti domėtis savo krašto tradicine kultūra, plėtoti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus, todėl pageidaujame, kad būtų atliekamos autentiškos liaudiškos dainos, kurios atspindi liaudiškus papročius, darbus ir buitį“, – pasakojo J. Terasienė.
Siekiant šių tikslų į festivalį-konkursą pakviesti autentiško bei stilizuoto folkloro kolektyvai, kapelos, vokaliniai ansambliai, duetai, solistai iš ikimokyklinio, neformaliojo švietimo įstaigų, bendrojo lavinimo mokyklų, politechnikumo ir kolegijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto