Rugsėjį mokiniai rinksis į klases

Nuotrauka iš ŠMSM archyvo

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino nutarimo „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ pakeitimus, kurie svarbūs ir švietimo įstaigoms.

Laikytis patvirtintų saugumo priemonių

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad savivaldybių administracijoms išsiųsta detali informacija su scenarijais, kaip rugsėjį bus organizuojamas ugdymo procesas, o ketvirtadienį tai aptariama per susitikimą su savivaldybių administracijų vadovais.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija sutarė, kad ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas ir pirminis profesinis mokymas vyks kontaktiniu būdu, laikantis patvirtintų saugumo priemonių.
Visose mokyklose bus sudarytos sąlygos mokiniams savanoriškai testuotis, mokiniai skatinami reguliariai tikrintis sveikatą.

Jei situacija taptų sudėtinga

Esant itin sudėtingai situacijai, Vyriausybė gali svarstyti priimti sprendimą pagrindinį, vidurinį ugdymą ir pirminį profesinį mokymą leisti vykdyti kontaktiniu būdu tik tuo atveju, jei klasė būtų imunizuota (joje bus pakankamai daug persirgusių ir/ar paskiepytų mokinių) arba mokiniai reguliariai testuotųsi.
„Stebėdama ir vertindama situaciją Vyriausybė atskirai spręs, kokiu atveju galėtų įsijungti griežtesnis scenarijus. Tokį sprendimą Vyriausybė priimtų įvertinusi ne vieną kriterijų. COVID-19 ligoniams skirtų 300 lovų užimtumo rodiklis, kuris galės būti taikomas kitoms veikloms riboti, nebus lemiamas darželių ir bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo vaikų švietimo veikloms. Svarbu užtikrinti, kad visų vaikų sugrįžimas į mokyklas būtų kuo saugesnis tiek jiems, tiek jų šeimoms. Todėl raginame visus savanoriškai testuotis ir skiepytis“, – sakė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius.

Nuo vasario mėnesio – klasėse

Net ir esant sudėtingai pandeminei situacijai, abiturientai nuo 2022 metų vasario mokytųsi klasėse. Iki vasario jiems galiotų tos pačios sąlygos, kaip ir pagrindinio, vidurinio ugdymo klasių bei pirminio profesinio mokymo programų mokiniams.
Tikimasi, kad iki vasario dauguma abiturientų bus pasiskiepiję. Nepadariusiems to bus rekomenduojama reguliariai testuotis.

Kontaktinis būdas – ne visiems

Tęstinio profesinio mokymo mokiniams, aukštųjų mokyklų studentams, suaugusiųjų neformaliojo švietimo dalyviams ugdymas kontaktiniu būdu galimas tik tada, jei jie yra pasiskiepiję, persirgę arba reguliariai testuojasi.
Neformaliojo vaikų švietimo veiklos uždarose vietose, laikantis nustatytų saugumo sąlygų, vyks kontaktiniu būdu, kai grupėje yra iki 30 vaikų. Jei vaikų daugiau – galės dalyvauti tik pasiskiepiję, persirgę arba reguliariai besitestuojantys.

Apribojimai – įvairiu lygmeniu

Švietimo įstaigų darbuotojai turės tikrintis sveikatą (atlikti testus) Vyriausybės nustatyta tvarka. Pasiskiepijusiems ar persirgusiems darbuotojams testavimas neprivalomas.
Šiuo metu pagal visą schemą jau yra pasiskiepiję daugiau kaip 73 proc. švietimo įstaigų darbuotojų.
Švietimo įstaigų veiklos apribojimai gali būti įvedami tiek konkrečios mokyklos, tiek savivaldybės, tiek nacionaliniu lygiu.

Mokymasis ligos metu

Kas atsitiks, jei mokinys suserga? Kaip ir kitų ligų atveju, praleistos pamokos yra pateisinamos. Jeigu būtų prognozuojama, jog gydymas užtruks daugiau nei mėnesį, gydytojų konsultacinė komisija galėtų svarstyti sprendimą dėl ugdymo namuose.
Jeigu mokinys privalomai izoliuojasi, jam turės būti užtikrinamas ugdymas nuotoliniu būdu mokyklos nustatyta tvarka, bet ne ilgiau nei nustatytas izoliavimosi laikotarpis. Jei yra galimybė, mokinys gali būti nuotoliniu būdu pajungiamas prie kontaktiniu būdu vykstančio ugdymo (organizuojamas klasės hibridinis ugdymas).
Jeigu mokytojui tenka privalomai izoliuotis, mokiniams turės būti užtikrinamas nenutrūkstamas ugdymo procesas, mokyklai priimant individualų sprendimą (atitinkama klasė ar klasės pereina į nuotolinį mokymą, paskiriamas pavaduojantis mokytojas, mokytojas prisijungia per nuotolį arba taikomi kiti galimi sprendimo būdai).

Saugaus ugdymo organizavimas

Mokyklos turės laikytis šių saugaus ugdymo organizavimo principų:
mokiniai, pagal Vyriausybės nustatytą tvarką, nepriklausomai nuo epideminės situacijos lygio, galėtų savanoriškai testuotis vienu iš pasirinktų būdų (kaupiniai, antigenai ar savikontrolė).
Neįgijusiems imuniteto darbuotojams Vyriausybės nustatyta tvarka privaloma reguliariai testuotis.
Rekomenduoti mokiniams nuo 12 metų bei mokytojams savanoriškai skiepytis.
Pagal valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas būtina:
• laikytis socialinės distancijos, klasių, grupių, srautų nesimaišymo;
• vėdinti ir dezinfekuoti patalpas;
• patalpose, vežant mokinius autobusais laikytis kaukių dėvėjimo rekomendacijų.
Parengta pagal ŠMSM pranešimą

2 Atsakymai į “Rugsėjį mokiniai rinksis į klases”

  1. Konstitucija parašė:

    Lrytas paskelbe apie balsiu stovykla. O jie raso savanoriskai vaikai gales testuotis! Pabandykit bent viena vaika versti testuotis tevams nezinant ir pamatysit, kad priw seimo buvo gelytes..

  2. Radvilė parašė:

    Debilai,dar nė rugpjūtis nepraėjo,jau žino kaipmokysis.Tik įdomu,kodėl stovyklose jau protrūkiai covido kyla,tik nieks neskelbia.Pvz.Balsių stovykloje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto