Rugsėjis atneša darbų, vilties ir nerimo

Rugsėjo 1-ąją mokyklų duris pravers apie 560 mūsų rajono ir miesto pirmokų. Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Švietimo įstaigų vadovams naujieji mokslo metai ir kelia nerimo, ir nuteikia optimistiškai. Rajone stabilizavosi mokinių skaičius, sprendžiama mokytojų ir įstaigų direktorių trūkumo problema. Vaikų darželiuose daugėja ugdytinių, mokyklos pasiruošusios vaikus mokyti ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu.
Nerimą kelia kai kurių rajono mokyklų likimas – kalbama apie galimą švietimo įstaigų sujungimą ar net panaikinimą. Mieste sumažės pagrindinių mokyklų, jos pakeis statusą ir dirbs kaip progimnazijos.

Mokinių nebemažėja

Paskutinės vasaros dienos švietimo įstaigoms buvo pats darbymetis, kai vyksta pasiruošimas mokslo metams, skaičiuojami mokiniai.
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pateiktais duomenimis, šiuos mokslo metus pradės 19 bendrojo ugdymo ir 7 neformalaus ugdymo įstaigos bei 13 vaikų lopšelių-darželių. Planuojama, kad į mokyklas ateis per 6200 mokinių, iš jų – apie 560 pirmokų.
„Nebėra tokio didelio pirmokų skaičiaus sumažėjimo, kaip yra buvę ankstesniais metais. Kitais metais taip pat turėtų išlikti panašus pirmokų skaičius kaip ir šiemet. Suskaičiavome, kad turime apie 560 priešmokyklinukų“, – Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje kalbėdamas apie pasiruošimą naujiems mokslo metams sakė A. Stonkus.
Antrokų mūsų rajono mokyklose suskaičiuota apie 540, trečiokų – 610, ketvirtokų – 573, penktokų – 583, šeštokų – 563, septintokų – 599, aštuntokų – 533, devintokų – 471, dešimtokų – 474. Kur kas mažiau yra vyresniųjų klasių mokinių: vienuoliktokų – 364, dvyliktokų – 355.
Mažeikių „Jievaro“ pagrindinę mokyklą šiais mokslo metais lankys apie 110 mokinių.

Ikimokyklinės įstaigos pripildytos

Į Mažeikių rajono ir miesto vaikų lopšelius-darželius sugužės apie 1900 ugdytinių.
A. Stonkus, kalbėdamas su „Santarve“, sakė, kad prasidėsiantys mokslo metai išsiskiria darželinukų gausa.
„Pirmą kartą po daugelio metų pertraukos gali būti, kad ne visų tėvelių norus patenkinsime. Darželiai visi pilni, laisvų vietų nėra. Nebent rugsėjo mėnesį dar paaiškėtų, kad vaikai buvo užrašyti į kelis darželius ir kažkur atsiras laisvų vietų. Tačiau jei taip ir bus, tai bus vienetai“, – kalbėjo A. Stonkus.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*