Rugsėjo 1-oji – šventė su nerimo prieskoniu

Rugsėjo 1-ąją į Mažeikių rajono mokyklas sugužėjo daugiau nei pusseptinto tūkstančio Mažeikių rajono moksleivių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Po miestų ir kaimų gatves pabirę būriai pasipuošusių, gėlėmis nešinų mokinių visiems – net ir tiems, kurie su ugdymo įstaigomis nieko bendro neturi, – primena: Rugsėjo 1-oji. Metas naujai pradžiai, naujoms žinioms, darbams, įspūdžiams.
Mažeikių rajone šiemet duris atveria mažiau švietimo įstaigų nei pernai. Kaip ir kasmet, rajone mažėja mokinių skaičius.

Šventės – mokyklose ir bažnyčiose

Kai kurių ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtiniai ir jų tėveliai mokslo metų pradžią paminėjo ketvirtadienio pavakarę. Taip tėvams po darbų patogiau suspėti su savo atžalomis atvykti į šventę.
Vis tik daugelyje rajono darželių bei mokyklų mokslo metų pradžia skelbiama Rugsėjo 1-ąją. Pradinėse, pagrindinėse mokyklose ir gimnazijose skambučiai, kviečiantys sugrįžti į klases ir kibti į mokslus, įprastai nuaidi iki pietų. Popiet mokinius pasitinka rajone veikiančių 7 neformaliojo švietimo įstaigų bei jų filialų pedagogai.
Iki pietų Viekšnių laikinuosiuose maldos namuose, Židikų šv. Jono Krikštytojo bei Ukrinų šv. Antano Paduviečio bažnyčiose šiandien aukojamos šv. Mišios.
Mažeikiškiai moksleiviai, jų tėveliai, pedagogai ir visi bendruomenės nariai, norintys mokslo metus pasitikti su malda, 18 val. laukiami Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Mišias aukos Pakutuvėnų šv. Antano Paduviečio parapijos kunigas, brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis.

Prioritetas – tik gražus žodis

Jau tapo įprasta, kad, artėjant naujiems mokslo metams, aptarti naujų veiklų, apžvelgti būsimų pokyčių, pasikalbėti apie tai, kaip reikės gyventi ir išgyventi visiems švietimo sistemos dalyviams, trečiadienį susirinko Mažeikių rajono ugdymo įstaigų, Savivaldybės vadovai.
Pranešimą apie rajono švietimo įstaigų veiklą, bendrą situaciją ir ateities veiklos gaires pradėjęs Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė šiemet aiškiai pajutęs, koks „prioritetas“ yra švietimas aukščiausiems valstybės vadovams.
A. Stonkus sakė jau 14-tą kartą važiavęs į kasmet rengiamą respublikinę švietimo sistemos atstovų konferenciją.
„Visuomet kas nors – Prezidentė, Ministras Pirmininkas, Seimo Pirmininkas – pasveikindavo, tardavo žodį, kitą. Šiemet nesveikino niekas. Na, gal negalėjo. Arba nenorėjo“, – mintimis pasidalijo A. Stonkus.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Rugsėjo 1-oji – šventė su nerimo prieskoniu”

  1. Baron Münchausen iš Bugenių parašė:

    „Kaip ir kasmet, rajone mažėja mokinių skaičius“, – atlaisvinama teritorija, juk yra toks planas „Lietuva be lietuvių“, o be žemaičių ir kuršių tai išvis prapuls.

  2. Juozas parašė:

    Rozga,deja

  3. Klausimas Juozui parašė:

    O kam vadovaujant ,kažin, jūs mokėtės, Juozai, kad toks “ raštingas“ ? :D :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto