Rugsėjo 2-ąją daliai tėvelių leidžiama vėluoti į darbą

Mokinukus į mokyklą galės palydėti ir dirbantys tėveliai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad tėvai, auginantys vaikus moksleivius iki 12 metų, gali juos mokslo metų pradžios dieną palydėti į mokyklą ir į darbą ateiti vėliau.

Numato Darbo kodeksas

Tokią galimybę suteikia Darbo kodeksas. Darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus pirmąją mokslo metų dieną, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį.
Šiemet dalis mokyklų, remdamosi švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintais 2013–2014 ir 2014–2015 mokslo metų pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendraisiais ugdymo planais, Mokslo ir žinių dieną perkėlė iš poilsio dienos (sekmadienio) į rugsėjo 2 d., pirmadienį.
Taigi, nepaisant to, kad mokslo metų pradžia bus rugsėjo 2 d., mokinukus galės į mokyklą palydėti ir dirbantys tėveliai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia darbdavių dėmesį į šią Darbo kodekso normą ir ragina darbuotojams sudaryti galimybę palydėti vaikus.

Turi teisę į poilsio dienas

Tokia tvarka taikoma tiems, kas neturi teisės į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“, nes pastarieji, norėdami palydėti savo vaikus į mokyklą, galėtų pasinaudoti šiomis dienomis. Teisę į tokias poilsio dienas turi darbuotojai, auginantys neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų. Jiems suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę).
Auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

One Reply to “Rugsėjo 2-ąją daliai tėvelių leidžiama vėluoti į darbą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kokia laime! Galejo duoti iseigine,juk kaip ne kaip,tai svente ,kuria norisi pasidziaugti kartu su savo vaikais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video