Rūkymo taisyklių pažeidimai – vis dar dažni

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tabako kontrolės įstatymo nuostatos yra gana griežtos, tačiau vis dar yra rūkorių, kurie nesilaiko nustatytų reikalavimų, kelia gyventojų pasipiktinimą.
Pasak policijos pareigūnų ir už viešąją tvarką atsakingų Mažeikių rajono savivaldybės specialistų, dažniausiai jiems pranešama apie prie laiptinių rūkančius moksleivius, informuojama ir apie nesilaikančiuosius draudimo rūkyti viešose zonose.

Šiuo metu Mažeikių rajono savivaldybė yra nustačiusi 5 nerūkymo viešąsias zonas: Senamiesčio, Melioratorių bei Juodpelkio parkuose, Sodų trikampio ir Taikos skveruose. Už rūkymo taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, pakartotinai toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 50 iki 90 eurų.
„Dažniausiai šiose nerūkymo zonose apsiribojame įspėjimais, o pažeidėjų pasiteisinimai būna – nežinojome, nematėme ženklų ir panašiai. Nors šių ženklų užtenka, papildomai įrengsime dar tris „Nerūkymo zonos“ ženklus – du Juodpelkio parke ir vieną Sodų skverelyje“, – informavo Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Nerijus Rapšys.
Tabako kontrolės įstatymu yra aiškiai įvardintos vietos, kuriose draudžiama rūkyti, tarp jų įtrauktos ir visos švietimo, socialinių paslaugų įstaigos, kurios teikia pagalbą vaikams, sveikatos priežiūros įstaigos bei jų teritorijos.
„Dažniausiai gyventojų skambučių gauname apie prie laiptinių rūkantį jaunimą: žmonės neapsikenčia kiemuose besimėtančių nuorūkų. Šiais metais esame užfiksavę apie 40 rūkymo taisyklių pažeidimų, tarp jų – ir dėl nederamo elgesio nerūkymo zonose“, – pastebėtus pažeidimus komentavo Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto