Rusija atšaukė draudimą Lietuvai eksportuoti veislines kiaules

Laikini apribojimai iš Lietuvos eksportuoti kiaules į Rusijos Federaciją buvo įvesti dėl 2011 metais kilusio klasikinio kiaulių maro protrūkio Jonavos rajone. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rusijos Federacijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba atšaukė Lietuvai taikytą draudimą eksportuoti į šią šalį veislines kiaules. Apie tokį sprendimą, pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), Rusija oficialiu raštu informavo ketvirtadienį.

Laikini apribojimai iš Lietuvos eksportuoti kiaules į Rusijos Federaciją buvo įvesti dėl 2011 metais kilusio klasikinio kiaulių maro protrūkio Jonavos rajone, primena VMVT.
Kaip teigiama oficialiame atsakingos Rusijos tarnybos rašte, sprendimas atšaukti veislinių kiaulių eksporto apribojimus priimtas atsižvelgus į stabilią epizootinę situaciją šalyje klasikinio kiaulių maro atžvilgiu.
„Tai labai gera žinia, kurios sulaukėme tik dėl nuolatinio, konstruktyvaus ir dalykiško bendradarbiavimo su atsakingais Rusijos tarnybos pareigūnais. Didele dalimi prie jo prisidėjo ir geras gegužės mėnesį vykusio Rusijos auditorių įvertinimas dėl to, kaip Lietuvoje stabilizuota situacija po klasikinio kiaulių maro protrūkio“, – pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto