Rusija uždraudė lenkiškus ir lietuviškus mėsos pusgaminius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rusija uždraudė importuoti bet kokius mėsos pusgaminius iš Lietuvos bei Lenkijos. Draudimas įsigalios nuo balandžio 7 d., trečiadienio.

Visoms mėsos produktų grupėms

Naujienų agentūrai ITAR-TASS Rusijos veterinarinės priežiūros tarnybos atstovas spaudai pranešė. „Ruošiame laišką, kuriuo bus informuojama, kad Rusija imsis priemonių, anksčiau taikytų Baltarusijoje – Muitų Sąjungos partnerėje. Draudimą taikysime visoms mėsos produktų grupėms, į Baltarusijos teritoriją įvežamoms iš Lenkijos ir Lietuvos“, – aiškino pareigūnas.
Draudimas įsigalios nuo balandžio 7 dienos ir galios tol, kol nebus atliktas Lietuvos bei Lenkijos įmonių regioninis patikrinimas. Priimdama tokį sprendimą tarnyba nurodo atkreipusi dėmesį į Lenkijos ir Lietuvos poziciją kovo pabaigoje įvykusiose derybose, kurių metu aptartos mėsos produkcijos saugumo problemos.

Išsakė kritikos

Kiek anksčiau, nuo sausio 30 d., Rusija taikė kiaulienos importo iš visų Europos Sąjungos (ES) šalių draudimą dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio šios teritorijoje.
Rusijos veterinarinės priežiūros tarnyba ir anksčiau kritikavo Lenkijos bei Lietuvos mėsos produkcijos gamintojus naudojant technologijas, leidžiančias vienas sudedamąsias dalis keisti kitomis – pavyzdžiui, produkto, kurio etiketėje nurodoma, kad tai vištienos gaminys, galima aptikti kiaulienos.
Rusijos tarnyba išreiškė susirūpinimą, kad termiškai apdorojant mėsą ne visada efektyviai gali būti sunaikinamas afrikinio kiaulių maro virusas, todėl kyla ligos užkrato patekimo į Rusijos teritoriją grėsmė.

3 Atsakymai į “Rusija uždraudė lenkiškus ir lietuviškus mėsos pusgaminius”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    maziau reikejo sokineti ukrainuoe…((dabar zmones be darbo paliks,o ka musu Gribauskaitei ar kitems…ne jiems jug sedeti be darbo…((politikai tik savo ambicijos rodo,apie musu ne galvoja…kad tiek praras zmones darbo vietos,tiek eksportas sumazies….

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Pirma savuosius reikia aprupinti nuleidus kainas! O Rusija jau atsivalge lietuvisku lasiniu ir sviesto! Maza beda…

  3. Jūratė parašė:

    Labai teisingai. Ir neparduosim maskoliams nieko lietuviško, tegu badu dvesia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto