Rusijos sankcijos augina žemės ūkio ir transporto įmonių turto areštus

Ruduo Lietuvoje prasidėjo gausesniu turto areštų skaičiumi, lyginant su pernykščiais metais, nuo jų labiausiai nukentėjo žemės ūkio ir transporto logistikos sektoriai, į kuriuos buvo nutaikytos Rusijos sankcijos.

Labiausiai kenčia žemės ūkio ir logistikos įmonės

Skolų išieškojimo bendrovės „Creditreform Lietuva“ ir Hipotekos areštų registro duomenimis, 892 Lietuvos įmonės rudenį pasitinka su areštuotu turtu – šis skaičius didesnis nei pernai metų rugsėjį ar šių metų liepą.
„Kaip rodo Hipotekos areštų registro duomenys, gerokai dėl to kentėjo žemės ūkis, kur įregistruota 18 areštų daugiau nei rugpjūtį ir 20 areštų daugiau nei prieš metus.

Areštuoto turto sumos per tą patį laiką išaugo nuo 600 tūkst. iki 2,5 mln. litų. Logistikos sektoriuje tendencijos panašios: palyginti su pernai rugsėju, čia turto areštų buvo 35 daugiau ir net 43 daugiau nei prieš mėnesį. Areštuotos sumos išaugo nuo 3,6 mln. iki 11,6 mln. litų. Galima teigti, kad areštų gausėjimas pas krovinių vežėjus – tai problemų su Rusija atgarsiai“, – sako „Creditreform Lietuva“ analitikė Viktorija Puikutė.

Per rugsėjį įšaldyta 213 mln. litų įmonių turto

Palyginti su pernai rugsėju, sumažėjo areštų maitinimo ir apgyvendinimo (-20 areštų) , nekilnojamojo turto (-7) įmonėse. Tiesa, lyginant su rugpjūčiu, areštų skaičius abiejuose sektoriuose ūgtelėjo.
Nors vasaros sezonas tradiciškai palankus statybų sektoriui, areštų skaičius statybos įmonėse išaugo. Joms pritaikyta daugiau areštų nei prieš mėnesį (+36) ar prieš metus (+40).

Iš viso per rugsėjį įšaldyta 213 mln. litų įmonių turto – beveik tris kartus daugiau nei praėjusį mėnesį ir 60 mln. litų daugiau nei prieš metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto