Rytoj – Nacionalinis diktantas, jo dalyviai raginami nebijoti klysti

Po kelerių metų pertraukos sugrįžta Nacionalinis diktantas. Jį rašyti gali visi ir visur, kur yra radijo imtuvai ar internetas, – namie, darbo vietose, mokyklose, bibliotekose.

Diktanto tekstas kovo 15 d. 11 val. bus skaitomas per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

Šiemet 14-ą kartą vyksiantis Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Vieniems tai proga pasitikrinti rašybos įgūdžius, kitiems – pasivaržyti, tačiau visiems tai – galimybė didžiuotis unikalia lietuvių kalba, o ir padarius klaidų – išmokti ko nors naujo. Todėl organizatoriai žmones šiemet dalyvauti ragina šūkiu „Rašyk. Klysk. Išmok“.

Diktantą nuo 2006 metų organizuoja viešoji įstaiga Pilietinės minties institutas ir jo direktorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Norintiesiems rašyti diktantą, iš anksto registruotis nereikia. Tačiau mokyklas, savivaldybes, bibliotekas, įmones ir organizacijas, užsienio lietuvių bendruomenes organizatoriai kviečia iš anksto pranešti apie didesnes dalyvių grupes, nurodyti preliminarų žmonių skaičių el. paštu diktantas@diktantas.lt.

Mūsų rajone prie šios pilietinės akcijos prisideda ir rašyti diktantą kviečia Savivaldybės administracijos, Henriko Nagio viešosios bibliotekos bei kai kurių jos filialų darbuotojai.

Atvykti į įstaigas reikėtų prieš 11 val., atsinešti rašymo priemonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto