Rytoj – Tarptautinė diena be automobilio

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rugsėjo 22-ąją minima Tarptautinė diena be automobilio. Ja siekiama atkreipti dėmesį į aplinką teršiantį transportą, raginama nors vienai dienai atsisakyti automobilio ir važiuoti mažiau taršiomis priemonėmis arba naudotis viešuoju transportu.

Valstybės įmonės „Regitra“ rugsėjo 1 d. duomenimis, Mažeikių rajone buvo registruota daugiau nei 37,3 tūkst. transporto priemonių.
Didžiausią jų dalį – daugiau nei 28,8 tūkst. – sudaro keleiviams vežti skirtos transporto priemonės: automobiliai, mikroautobusai, autobusai ir pan. Rajone šiuo metu registruota kiek daugiau nei 4 tūkst. priekabų, daugiau nei 3,1 tūkst. krovininių automobilių, per 1,3 tūkst. motociklų kategorijai priskiriamų transporto priemonių.
Kalbant apie bendrą mūsų rajono fizinių ir juridinių asmenų registruotų automobilių skaičių, iš tų daugiau nei 37,3 tūkst. automobilių 67 proc. yra dyzelinu varomais varikliais, 21 proc. – benzinu, o likusieji – benzinu-dujomis, benzinu-elektra ir tik elektra.
Didelis neekologiškų transporto priemonių kiekis kelia vis daugiau sunkumų – piko metu susidaro transporto spūstys ir į aplinką išmetama vis daugiau teršalų, kiūra gatvės, kiemuose vis sudėtingiau manevruoti bei rasti vietą transporto priemonėms pastatyti.
Savivaldybė pakvietė mažeikiškius drauge minėti Tarptautinę dieną be automobilio ir dalyvauti konkurse.
Konkurso dalyviai kviečiami filmuoti, fotografuoti savo keliones į ugdymo įstaigas ar darbovietes netaršiomis transporto priemonėmis.
Iki rugsėjo 24 d. nuotraukas ar jų koliažus, ne ilgesnius nei 30 sekundžių vaizdo įrašus reikia siųsti el. paštu [email protected]
Judriausius, originaliausius, išradingiausius konkurso dalyvius organizatoriai žada nudžiuginti prizais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto