S. Skvernelis: pareigūnų veiksmus įvertins pati policija

Ministro Sauliaus Skvernelio teigimu, šioje situacijoje nevertėtų kalbėti apie kokių nors aukšto rango pareigūnų atsistatydinimą. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad ginklą suimtajam leidusių pagrobti pareigūnų elgesį įvertins pati policija, atlikusi tarnybinį patikrinimą.
Ministro teigimu, šioje situacijoje nevertėtų kalbėti apie kokių nors aukšto rango pareigūnų atsistatydinimą.

Nevertino pareigūnų veiksmų

Penktadienį surengtos spaudos konferencijos metu S. Skvernelis informavo, kad po naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vykusių bėglio gaudynių policija peržiūrės, kaip pareigūnai supažindinami su automatinio ginklo saugojimo ir nešiojimo tvarka. Taip pat bus įvertintas plano „Sulaikymas“ naudingumas.
Pats ministras, ketvirtadienį ginklo praradimo aplinkybę vadinęs „apgailėtina“, penktadienį susilaikė nuo platesnių pareigūnų veiksmų vertinimų.
„Dėl tų pareigūnų, jeigu pasakyčiau dabar savo verdiktą, būtų labai kvailas mano poelgis. Policija pati nuspręs, policijos generalinis komisaras yra kompetentingas“, – kalbėjo S. Skvernelis.
Anot ministro, įvykęs incidentas yra susijęs daugiau su konkrečiais pareigūnais ir jų aplaidumu, o ne visos policijos tarnybos darbu.
„Kad ir kaip būtų pikta dėl vieno ar kito žmogaus aplaidumo, bet nepulkime spardyti tos žinybos, į kurią vėliau gali tekti reikėti skambinti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak ministro, vilniečiai buvo saugūs

Bėglio Igorio Molotkovo paieškai Vilniuje buvo pasitelkta apie 3 tūkst. Vilniaus apskrities policijos pareigūnų, tačiau, anot S. Skvernelio, vilniečių saugumas kitose miesto dalyse dėl to nebuvo sumažėjęs.
„Mane policijos viršininkas informavo, kad buvo pasitelkta policijos pajėgų tiek, kiek reikia. Aišku, kalbėti apie eilinį patruliavimą sunku, žmonių saugumas visuose sektoriuose yra užtikrinamas ir specialiųjų operacijų metu“, – kalbėjo ministras.
S. Skvernelis pabrėžė, kad visos operacijos metu jis nuolatos kontaktavo su savo tiesioginiu vadovu – Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, o kitiems pareigūnams bei politikams informacija buvo teikiama pagal nustatytas procedūras.
„Iki pat paskutinio momento, kai buvo surastas ginklas, Premjeras žinojo visas detales“, – teigė S. Skvernelis.

Ginklą rado stoties rajone

Apie 18 val. ketvirtadienį I. Molotkovas su automatiniu ginklu „Kalašnikov“ paspruko iš Pašilaičiuose esančio šeštojo sostinės policijos komisariato kiemo, pareigūnai bėglį sulaikė apie vidurnaktį Pelesos gatvėje, Naujininkuose, vieno iš daugiabučių namų, bendrabučio, bendrojo naudojimo duše.
Kaip naktį iš ketvirtadienio į penktadienį spaudos konferencijos metu sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, bėglys po miestą keliavo naudodamasis ir viešuoju transportu, o sulaikymo metu buvo išsivadavęs iš antrankių.
Sulaikymo metu I. Molotkovas su savimi ginklo neturėjo, jis buvo rastas stoties rajone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto