Šachmatai kaip gyvenimas moko priimti pagrįstus sprendimus

Liepojos turnyre tarp 18-mečių šachmatininkų Rokas Endrulis (viduryje) buvo nenugalimas. Nuotrauka iš klubo archyvo

Septyniolikmetis Gabijos gimnazijos moksleivis Rokas Endrulis pernai džiaugėsi ne viena prizine vieta varžybose ir tapo šachmatų sporto atstovu, pagerbtu Savivaldybės vadovų atminimo dovana.

Pažintis su šachmatais jaunajam mažeikiškiui prasidėjo nuo ketverių metų. Šachmatų figūras berniukui parodė, jų reikšmę paaiškino ir su žaidimo pagrindais supažindino tėtis, kuris mėgo šį žaidimą. Po to sekė gana ilgas laiko tarpas, kai šachmatai buvo nustumti į šalį.
„Šeštoje ar septintoje klasėje, kai mokiausi Kalnėnų pagrindinėje mokykloje, su draugu kažkaip sugalvojome pažaisti šachmatais. Tai pamatė mokytoja ir užrašė mus dalyvauti rajono tarpmokyklinėse varžybose. Čia susipažinau su treneriu Gintaru Paulausku, jis pakalbino ateiti į klubą „Matas“. Nuėjau kartą kitą ir įsitraukiau“, – pasakojo R. Endrulis.
Šiuo metu vaikinas šachmatams kasdien skiria apie keturias valandas, tiesa, būna tokių dienų, kai žaidžia ir po aštuonias… Mažeikių šachmatų klube „Matas“ užsiėmimai vyksta kartą per savaitę po tris valandas, tačiau noras tobulėti, įdomių užduočių sprendimo azartas Roką prie šachmatų prikausto beveik kiekvieną dieną.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*