Sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“ pakvietė į Židikus

Ekskursiją po Židikus veda Mažeikių muziejaus darbuotoja Jūratė Miliauskytė. Rūtos Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Šiandien prasidėjo sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“. Visą savaitę kūrėjai ir kultūros specialistai savo darbais, žiniomis dalysis Židikuose – miestelyje, kuris mena ir saugo rašytojos, labdarės Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos atminimą.

Galimybė pasiklausyti profesionalų

Tradicija tapusio simpoziumo veiklos yra organizuojamos atokesniuose Mažeikių rajono kampeliuose. Taip, pasak „Versmių“ koordinatorės Rūtos Končiutės-Mačiulienės, rajono žmonės turi galimybę pasiklausyti profesionalų, o atvykėliai – iš arčiau susipažinti su krašto kultūra.
Visą savaitę įvairiuose Židikų miestelio erdvėse vyks kūrybinės ir restauratorių dirbtuvės, bus rengiamos ekskursijos bei koncertai, kultūrinę savimonę ugdys paskaitos, edukacinės programos bei mokymai.
Simpoziume dalyvauja Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos specialistų komanda, kuri konsultuos vietos gyventojus paveldo apsaugos bei tvarkybos klausimais, skaitys pranešimus apie vietos kultūros vertybes.

Rūtos Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Pirmoji simpoziumo diena pradėta ekskursija „Židikai. Praeitis ir dabartis“, o renginį užbaigs Šv. Onos atlaidai. Rugsėjo 23 d. vyks Europos paveldo dienoms skirtas baigiamasis simpoziumo renginys, kuriame numatytas dailininkų darbų parodos atidarymas, M. Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos atminimui įamžinti skirto konkurso apžvalga, fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų parodos „Šv. Onos atlaidai Židikuose“ pristatymas bei sakralinės muzikos programa „Tikiu“.

Renginys – nemokamas

Savivaldybės administracijos specialistės paveldosaugai R. Končiutės-Mačiulienės teigimu, pandemija simpoziumui turėjo tiek teigiamos, tiek neigiamos įtakos. Dėl pandemijos paskaitos bus transliuojamos Mažeikių krašto kultūros paveldo puslapyje, tačiau renginyje negalės dalyvauti Švedijoje gyvenanti iš Mažeikių kilusi dailininkė.

Rūtos Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Savaitę truksiantis renginys šiemet skirtas į šalies kultūros vertybių registrą įtrauktos Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios jubiliejui paminėti, kultūros vertybėms ir paveldui populiarinti. Prieš dvejus metus kūrybinės dirbtuvės vyko Sedoje, o pernai – Žemalėje.
Tradicija tapusio renginio veiklos lankytojams yra nemokamos, kaip ir transportas, kuriuo kasdien bus galima iš Mažeikių nuvykti į Židikus ir sugrįžti atgal.
Simpoziumą remia Kultūros paveldo departamentas, AB „ORLEN Lietuva“, Mažeikių rajono savivaldybė ir kiti rėmėjai.
Goda KIRKILAITĖ

Rūtos Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto