Saldaus veteranų taurė vėl atiteko mažeikiškiams

Mažeikiškiai krepšininkai antrus metus iš eilės tapo įdomaus ir dinamiško turnyro nugalėtojais. Nuotrauka iš komandos archyvo

Mažeikių veteranų krepšinio komanda antrus metus iš eilės iškovojo tarptautinio turnyro nugalėtojų taurę. Finale mažeikiškiai įveikė kauniečius, kuriems atstovavo ne vienas garsus krepšininkas.

Pradėdavo baudų metimais

Salduje jau antrus metus vyko krepšinio veteranų, kuriems per keturiasdešimt, turnyras. Į jį susirinko aštuonios komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.
Mūsų šalies garbę gynė Mažeikių „Kvistija“, kuri praėjusių metų turnyre tapo nugalėtoja, ir Kauno „Patvanka“.
„Turnyras buvo įdomus, aktyvus ir dinamiškas – žaidėme du kėlinukus po dešimt minučių, prieš rungtynes komandai buvo suteikiama minutė, kurios metu privalėjome mesti baudos metimus, ir pelnyti taškai iškart buvo užfiksuojami švieslentėje. Rungtynės ir prasidėdavo tokiu rezultatu, kaip mes įmesdavome baudas“, – pasakojo komandos vadovas Algimantas Juodeikis.
Pogrupio varžybose mažeikiškiai skynė vieną pergalę po kitos – 40:33 įveikti Saldaus veteranai, vienu tašku – 41:40 – Liepoja bei 43:35 parklupdyta Estijos Piarnu komanda.
Turnyro pusfinalyje mūsiškiams didelio vargo su Talsi komanda nebuvo – latviai įveikti rezultatu 53:24.

Palaužė tituluotus varžovus

Šiemet finale į kovą stojo dvi mūsų šalies ekipos – mažeikiškių varžovė buvo Kauno „Patvanka“, kuri prisistato kaip aštuonis kartus Lietuvos ir Kauno veteranų čempionė, šiais metais užėmusi trečiąją vietą Europos veteranų pirmenybėse. Jos gretas ir turnyre Salduje gynė buvę žalgiriečiai: Darius Lukminas, Romanas Brazdauskis, Arvydas Venclovas.
Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, kurioje sėkmė lydėjo kauniečius – pasibaigus kėliniui jie pirmavo rezultatu 29:27. Antrajame mažeikiškiai perėmė iniciatyvą ir sukūrė nedidelį stebuklą – nugalėjo varžovus rezultatu 51:40 ir jau visam laikui iškovojo Saldaus veteranų turnyro taurę.
Rezultatyviausias mūsų ekipoje finale buvo Aivaras Jokubaitis, pelnęs 13 taškų (mažeikiškis buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju) bei 6 taškus įmetęs Giedrius Petrulevičius.
„Šiemet susirinko neblogos komandos. Patekę į pusfinalį, jo barjerą peržengėme lengvai. Pamatę finale savo varžovus, apsidžiaugėme, manėme – užimsime bent garbingą antrąją vietą. Tačiau krepšinis tuo ir yra įdomus, kad viską lemia ne titulai, o žaidimas aikštelėje, ir jis mums pavyko“, – neslėpė džiaugsmo komandos vadovas.
Dabar veteranai tariasi, puoselėja planus surinkti visus į vieną komandą ir rungtyniauti šalies veteranų krepšinio pirmenybėse. Laiko liko nedaug – iki spalio šeštosios reikia informuoti organizatorius apie dalyvavimą.