Šalies moksleiviams – mažeikiškių surengtas komiksų ir animacijos konkursas apie signatarus

Iliustracija iš „Ventos“ progimnazijos archyvo

„Ventos“ progimnazijos istorijos mokytojų bendruomenė surengė respublikinį istorinės tematikos komiksų ir animacijos konkursą „Signatarai“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Konkursu susidomėjo ir jame dalyvauti pasiryžo ne tik Mažeikių, bet ir Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Žemaičių Kalvarijos mokyklas lankantys moksleiviai.

Galima rinktis technikas

Idėja surengti respublikinį komiksų ir animacijos konkursą „Signatarai“ kilo „Ventos“ progimnazijos istorijos mokytojai Justinai Padskočienei. Ji į pagalbą pakvietė koleges – kitas istorijos mokytojas. Prie organizatorių prisijungė ir pradinių klasių mokytoja Jurgita Donėlė.
Pasak J. Padskočienės, šis konkursas yra tarpdisciplininis. Konkurse dalyvaujantiems mokiniams reikia parodyti ne tik istorijos žinias, bet ir meninius gebėjimus, informacinių technologijų įgūdžius.
„Sujungėme dvi technologijas – komiksus ir animaciją tam, kad įvairių gabumų ir gebėjimų turintys vaikai galėtų pasirinkti, kaip kurti darbus. Ir komiksus, ir filmukus galima kurti pasirinktomis technikomis – dirbti kompiuterinėmis programomis arba piešti, kirpti, klijuoti. Žinau, kad tarp mokinių, kurie užsiregistravo konkurso dalyviais, yra ir tokių, kurie nutarė darbą konkursui nulipdyti iš plastilino“, – „Santarvei“ pasakojo idėjos autorė.
Iš darbų, kurių konkurso organizatoriai jau yra sulaukę, galima pastebėti: mokiniai savo dėmesį skyrė ir pavieniams signatarams, ir atsižvelgė į istorinę aplinką. Ir darbų pavadinimai rodo, kad jie bus skirtingi, įdomūs.

Šiuo metu siunčia darbus

Prieš kurį laiką buvo paskelbta registracija į šį konkursą. Jo organizatoriai džiaugiasi, kad nemažai vaikų panoro dalyvauti, ir tikisi, kad konkursas bus solidus.
Dabar iki kovo 8 dienos dalyviai turi organizatoriams atsiųsti savo darbus – komiksus arba animacinius filmukus, kurių tematika yra vienaip ar kitaip susijusi su Lietuvos nepriklausomybės aktų pasirašymu, su jų priešistore, prielaidomis, aplinkybėmis, vietovėmis ir datomis arba su signatarų veikla, profesijomis, priežastimis, paskatinusiomis žengti šį žingsnį, ir panašiai.
Kovo 9–10 dienomis Mokinių darbai bus patalpinti specialiai šiam konkursui sukurtoje ir paruoštoje interneto svetainėje. Tada komisija balsuos ir bus išrinkta po 3 nominantus 5–6 bei 7–8 klasių mokinių kategorijose.

Vertins pagal kelis kriterijus

Komisija, vertindama konkurso dalyvių kūrinius, atsižvelgs į istorinį aspektą, kaip jiems pavyko atskleisti istorinę tematiką, signatarų vaizdą, paveikslą.
„Esminis dalykas tas, kad vaikai neturi savo darbuose nurašinėti tekstų nuo knygų. Viliamės, kad jie per savąją – vaikų, mokinių – prizmę perteiks, kaip supranta, kaip mato Lietuvos nepriklausomybės aktų pasirašymą“, – paaiškino J. Padskočienė.
Kūrybingumas yra nuo mokinio neatsiejamas dalykas gilinantis į bet kokį mokslą – ar matematiką, ar istoriją, tuo labiau jis reikalingas meno kūrėjams. Tikimasi, kad šio konkurso dalyviai pademonstruos išradingumą, originalumą, sumanumą. Juolab kad komisija vertins ir darbų meniškumą, nepriklausomai nuo to, ar tie darbai bus nupiešti ant popieriaus, ar pateikti skaitmeniniu formatu.

Norisi dalytis ir bendrauti

Prie progimnazijos istorijos mokytojų iniciatyvos surengti šį konkursą prisideda Mažeikių muziejaus darbuotojai. Muziejaus atstovas bus mokinių darbų vertinimo komisijoje. Be to, žadama laureatų darbus eksponuoti profesorių Biržiškų ekspozicijoje.
Konkurso organizatoriai sako, kad pavyko pritraukti rėmėjų, kurie įsteigė prizų. Jais bus įvertintos dalyvių pastangos.
Kaip kilo idėja surengti komiksų ir filmukų konkursą?
Žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje yra minimos dvi Lietuvos valstybingumui svarbios šventės –Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji. Laikotarpį tarp šių švenčių „Ventos“ progimnazijos bendruomenė nutarė skirti Lietuvos šviesuoliams, žmonėms, kurie pasiryžo, nepabijojo žengti žingsnį Lietuvos laisvės link.
„Pasakysiu taip: yra pandeminė situacija ir blogį nešantis koronavirusas. Bet yra ir geroji viso to reikalo pusė – atsidarė daug langų ir priėjimų. Įprastomis sąlygomis į Mažeikius neatvažiuotų ir konkurse nedalyvautų Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos mokyklų moksleiviai. O dabar dėl informacinių technologijų esame arčiau vieni kitų ir galime paprasčiau dalytis vieni su kitais žiniomis, patyrimais“, – kalbėjo J. Padskočienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto