Šaligatvius valys mistinis „kažkas“?

Daugiau nei mėnesį mažeikiškiams gali tekti vaikščioti nevalytais ir nebarstytais šaligatviais. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Iškritus pirmajam sniegui mažeikiškiai pajuto ir pirmuosius nemalonumus dėl slidžių šaligatvių, kurių niekas neskubėjo nei valyti, nei barstyti. Miesto seniūnas iki šiol nežino, kam šį darbą paskirti, nes rangos darbų konkurso laimėtojas bus paskelbtas tik lapkričio pabaigoje.

Kol kas tik spėlionės

Sinoptikams pranašaujant staigų atšalimą ir sniegą, „Santarvė“ pasidomėjo, kokia situacija yra miesto seniūnijoje, ar jau yra pasiruošta žiemos sezonui. Seniūnas Šarūnas Armonas informavo, kad kol kas rangos darbų sutartis nėra pasirašyta, nes konkursas tik prasidėjo, o pretendentų vokai bus atplėšti tik lapkričio pabaigoje. Be to, dar bus skirta laiko rezultatams apskųsti, taigi realiai darbai gali būti pradėti tik gruodžio viduryje.
Pasiteiravus, kas iki to laiko prižiūrės ir valys šaligatvius, seniūnas atsakė: kažkas tikrai valys, šaligatviai esą neliks nevalyti ir nebarstyti.
„Šiuo metu vyksta konkursas. Be abejo, kažką darysim, kažką sugalvosim. Šaligatviai tikrai neliks nevalyti. Rasim, kas tai padarytų. Visų pirma reikėtų sulaukti sniego, o gal jo visai nebus arba snigs negausiai. O gal pašals ir iš karto atšils“, – ketvirtadienį spėliojo seniūnas ir nieko konkretaus atsakyti negalėjo.

Paaiškės po mėnesio

Kad tik lapkričio pabaigoje paaiškės, kas valys miesto šaligatvius, patvirtino ir Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vadovas Romualdas Sakalauskas.
Pasak jo, konkurso, organizuoto Mažeikių miesto šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų, autobusų stotelių, aikštelių priežiūros žiemos sezono metu paslaugai pirkti, laimėtojai paaiškės tik lapkričio 28-ąją, atplėšus pretendentų vokus su pasiūlymais.
R. Sakalausko teigimu, šios paslaugos pirkimo iniciatorius buvo miesto seniūnija. Rangos darbų pirkimai buvo pradėti, vos tik įsakymą pasirašė Savivaldybės administracijos direktorius.
„Šiuo konkrečiu atveju rangos darbų konkursas paskelbtas spalio mėnesio pradžioje, o visos procedūros tęsis iki lapkričio mėnesio pabaigos“, – informavo R. Sakalauskas.

Išsprendė problemą

Į klausimą, kodėl taip vėlai buvo pradėti šaligatvių tvarkymo ir priežiūros rangos darbų konkursai,  nieko konkretesnio negalėjo pasakyti ir Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius.
Jis „Santarvei“ patarė kreiptis į Vietinio ūkio skyriaus vedėją Alfonsą Žiulpą, kuris esą tiesiogiai kuruoja gatvių ir šaligatvių valymą.
Tačiau A. Žiulpa patikslino, kad jis yra atsakingas tik už gatvių valymą ir priežiūrą, o šaligatviais privalo rūpintis miesto seniūnas Š. Armonas.
„Gatvių valymo rangos darbų konkursas taip pat dar nėra užbaigtas, tačiau ši problema yra išspręsta pasirašius laikinąją sutartį. Kol baigsis rangos darbų pirkimas, miesto gatves valo ir prižiūri  „Mažeikių komunalinis ūkis“. Laikinąją sutartį dėl šaligatvių valymo, manau, turėjo sudaryti ir miesto seniūnas, norėdamas išvengti nemalonumų staigiai prasidėjus žiemai“, – savo nuomonę dėstė A. Žiulpa.

Užsitęsė procedūros

A. Žiulpos teigimu, šiais metais gatvių tvarkymo darbų konkursai užsitęsė dėl to, kad pasikeitė pirkimo procedūros.
„Šiais metais pirmą kartą teko rengti atvirą konkursą, kai nuo jo paskelbimo iki vokų atplėšimo  užtrunka apie pusantro mėnesio. Anksčiau būdavo skelbiami supaprastinti atviri konkursai, kurie pasibaigdavo per savaitę“, – paaiškino A. Žiulpa.
Pasak Vietinio ūkio skyriaus vedėjo, kitais metais rangos darbų pirkimo procedūras ketinama pradėti anksčiau, gal net vasarą, kad atšalus orams nekiltų problemų dėl gatvių valymo.

Ilgalaikės sutartys

Kaimyninių rajonų seniūnai šaligatvių valymo ir priežiūros klausimų neatidėlioja paskutinei dienai, kai už lango pradeda snigti, o iškilusias problemas sprendžia nedelsdami.
Naujosios Akmenės miesto seniūnas Rimvydas Juozapavičius „Santarvei“ sakė, kad jų rajone įmonė, laimėjusi šaligatvių ir gatvių priežiūros darbų konkursą, paslaugas teikia ištisus metus.
„Šiuo metu tebegalioja metų pradžioje pasirašyta sutartis su rangovais. Netrukus turėtų būti  paskelbtas konkursas kitų metų darbams pirkti“, –  paaiškino R. Juozapavičius.
Pasak seniūno, esant reikalui šaligatvius padeda valyti ir už pašalpas atidirbantys Akmenės rajono gyventojai.
Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas informavo, kad jų rajone rangos darbų sutartis dėl gatvių ir šaligatvių priežiūros tiek žiemą, tiek vasarą pasirašoma trejiems metams. Dabartinė pasirašyta sutartis galios iki 2014-ųjų metų.
„Santarvei“ pasiteiravus, kaip, jo manymu, geriau, ar kai sutartys pasirašomos tik sezonui, ar kai keleriems metams, pašnekovas atsakė, kad tai savotiška loterija.
„Viskas priklauso nuo laikmečio ir aplinkybių. Pamenu, kad prieš tai turėta trejų metų sutartis mums buvo „skaudi“, nes prasidėjus finansinei krizei, darbų kainos krito. Ilgalaikės sutartys turi ir savo minusų, ir savo pliusų“, – patirtimi pasidalijo dėstė G. Domarkas.

Skirtas įspėjimas

Dėl miesto priežiūros seniūnui Š. Armonui problemų kyla ne pirmą kartą. Iki šiol dar vyksta teisminiai ginčai tarp Savivaldybės ir kretingiškės bendrovės „Raguvilė“. Ši įmonė Mažeikių rajono apylinkės teismui yra pateikusi du ieškininius prašymus ir nori, kad Savivaldybė atlygintų daugiau kaip 50 tūkstančių litų žalą, kurią patyrė tuomet, kai seniūnijos viešųjų pirkimų komisija atmetė „Raguvilės“ konkursinį pasiūlymą ir laikinai pasamdė kitą bendrovę.
Manoma, kad tokiu būdu buvo pažeistas įstatymas, todėl Savivaldybė turi kompensuoti kretingiškių negautas pajamas.
Kretingiškiams pavyko įrodyti, kad Mažeikių seniūnijos viešųjų pirkimų komisija jų atžvilgiu pasielgė neteisingai. Buvo konstatuota, jog komisija, priimdama sprendimą bei netinkamai informuodama „Raguvilę“, apribojo įmonės galimybę pasinaudoti Viešųjų pirkimų įstatyme numatytomis teisėmis, pažeidė lygiateisiškumo ir skaidrumo principus.
„Raguvilės“ ieškinys buvo patenkintas – Šiaulių apygardos teismas panaikino Mažeikių miesto seniūnijos viešųjų pirkimų komisijos praėjusių metų spalio mėnesį priimtus sprendimus. Be to, teismas priteisė Mažeikių rajono savivaldybei apmokėti „Raguvilės“ patirtas bylinėjimosi išlaidas – tūkstantį litų.
Vėliau Savivaldybės kontrolieriai, atlikę finansinį auditą Mažeikių miesto seniūnijoje, nustatė pažeidimų organizuojant viešuosius pirkimus. Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius, įvertinęs Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos audito ataskaitą, sudarė komisiją, kuriai pateikus išvadas, seniūnui Š. Armonui buvo skirta pastaba.

13 Atsakymų į “Šaligatvius valys mistinis „kažkas“?”

 1. sąžinė parašė:

  Kada valdžiai prabils sąžinė kad už padarytas klaidas bus baudžiama. Dabar pastabėlę dėl žmonių akių parašė ir važiuojam toliau. Nors seniūno klaidos visiems akis bado, žiūrint teismais ir tvarka mieste. Kaip sako pats seniūnas bus kam valyti svarbu būtų sniego.

 2. žiema parašė:

  Kaip nesuprantat iškrito pirmas sniegas o sutartis dar nesudaryta kaip nuplausi pinigėlius. Seniūnui širdis sprogsta iš sielvarto kar sniegas greit nutirpo. Didžioji valdžia seniūnu tik naudojai jug geras įrankis pinigams nuplauti. Visi valdžios vyrai galvoja kad žmonės durni ir nemato kaip švaistomos biudžeto lėšos

 3. ASSS parašė:

  Pastaba- juokinga … nu matyt dave pastaba…nes dalinasi pinigus…

 4. As parašė:

  Idomu is kur pas jus tokios zinios, ar jus tokie akli ar jus tik apsimetate aklais, jei taip viskas gerai su seniunija tikrai laikrastis nerasitu. Manau kad dalis tiesos cia yra, palaukim teismo verdikto, tikrai teismas ne gins kretingiskiu jeigu laikrastis netiesa raso. Aciu ir iki laikas geriausias sajungininkas.

 5. Klausimėlis parašė:

  ką dabar darys santarvė?ar ir toliau skleis balandžio pirmosios vertus straipsnelius?

 6. matas parašė:

  sninga Santarvėje, sninga pas Balčiūna gelbėkitės visi

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  nu duoda Balčiūnas ir Santarvė, prieš visus Mažeikius kretingiškius kiša, negi mažeikiečiai tokie žiopli ir tik seniūna tarkuoja kuris už savus?

 8. o parašė:

  O gal ‘netycia“ uztempe ,kad komunaliniui numest kauliuka.

 9. eikit parašė:

  kada kas ji baude?Sitiek pastoviai pazeidimu randa,sitiek pinigu issvaistes,o „atsiperka“ …pastabaA.r nejuokinga?

 10. nuojauta kuzda ,kad parašė:

  Idarbins tuos kurie pasalpas gauna.

 11. Vaistų yra parašė:

  Kažin, kas moka seniūnui atlyginimą? Nubauskit kokiu 1000 lt, jei ateityje pasikartos kas nors panašaus – 2000 lt „premija“. Juk savo darbo tai neatlieka – už ką jam algą mokėti?

 12. Saulius parašė:

  Nu tikrai geri seimininkai .Tik ko jie taip skuba geriausia butu konkurso rezultatus skelbt vasario pabaigoj ,amzinai Lietuvoj viskas ne kaip pas zmones mokyklu remontas prasideda rugpjucio pabaigoj ,dabar vel ,ir svarbiausia tai vyksta pastoviai ,toks ispudis kad miesto galvos is medzio iskrito ir dar zemyn galva ir dabar tesuzinojo kad buna Mazeikiuose ziema ,ponuliai ir tie jusu pasiteisinimai skamba kaip mokinuku nepadariusiu namu darbu e e e….nesugebat ,uzleiskit vieta kitiems gal jie sugebes

 13. zo parašė:

  Tas „mistinis“- tai musu seniunas.Neturi miestas seimininko,….Niekas jam neidomu ir nerupi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto