Sambūrio „Aura“ nariai pristatė šiemet išleistas knygas

Mažeikiškius aplankė ir savo dainas dovanojo bardų grupė iš Naujosios Akmenės.

Nuo 2009 metų gyvuojančio Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūrio „Aura“ nariai Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje surengė literatūrinę-muzikinę popietę „Naujų knygų puokštė“.
Toks renginys jau yra tapęs gražia tradicija. Jo metu pristatomos sambūrio narių per metus išleistos knygos, klausomasi kūrinių.

Išleistos penkios knygos

Vienyti mūsų rajone gyvenančius ir kuriančius žmones, suteikti galimybę išreikšti save, skatinti tobulėti – tokie literatų sambūrio tikslai.

Kiekvienais metais aktyviausi „Auros“ nariai išleidžia po vieną bendrą knygą, į kurią sudeda savo eilėraščius, prozos kūrinius. Norintieji, padedami vadovės Janinos Butnorienės, išleidžia ir autorinių knygų.
Literatūrinės-muzikinės popietės metu buvo pristatyta 15-oji sambūrio narių knyga-almanachas „Atversti gyvenimo lapai“, kuriame publikuojama keturiolikos autorių kūryba.

Autorės nuotr.

Knygą „Spalvotos gandrų pasakos“ šiemet išleido J. Butnorienė, turinti 10 anūkų. Net tris knygas: „Gamtos dovanos“, „Klajūnės širdis“, „Maistas kaip vaistas“ – skaitytojams padovanojo buvusi ilgametė pedagogė Justina Jonušaitė.

Veikloje dalyvauja kūrybingi žmonės

Į popietę bibliotekoje atvyko ir dainomis džiugino Kęstutis Krencius, Rimantas Kauneckas ir Juozas Liutkus – bardų grupės „T I K“ nariai. Norintieji galėjo apžiūrėti „Auros“ išleistų knygų parodą, pasidžiaugti Vidutės Karevos sukurtomis interjero lėlėmis.

Autorės nuotr.
Autorės nuotr.

Renginyje dalyvavo ir keli lopšelį-darželį „Saulutė“ lankantys vaikai su mokytojomis. Mažeikiškiai, dar tik besimokantys skaityti, dėliojantys skiemenis, suaugusiesiems priminė, koks nelengvas, bet įdomus kelias nueinamas, kol žmogus pradeda pažinti raides, kol išmoksta skaityti.
J. Butnorienė pasakojo, kad sambūrio „Aura“ nariai buvo nuvažiavę savo kūrybos pristatyti į senelių globos namus, kartais jie suorganizuoja nedidelių jaukių renginių mūsų rajono kaimuose. Be to, palaiko ryšius ir bendrauja su bendraminčiais – kuriančiais žmonėmis iš kitų Lietuvos rajonų.

„Kiekvienas žmogus – labai įdomi asmenybė. O meniškumas neapsiriboja vien rašymu, knygų leidimu. Sambūrio dalyviai – prie tos žodinės kūrybos ir fotografuoja, piešia, rankdarbius kuria“, – kalbėjo J. Butnorienė.
Nida PUKELIENĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto