Sąskaitas lemia namo būklė, šildymosi įpročiai ir energijos kaina

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiškius jau pasiekė pirmosios šiais metais sąskaitos už komunalinius patarnavimus, tarp jų – ir už suvartotą šilumos energiją. Kaip ir visada, jose nurodytos mokėtinos sumos gana įvairios. Tai priklauso nuo oro temperatūros lauke, daugiabučio gyvenamojo namo būklės, gyventojų šildymosi įpročių ir šiek tiek – nuo kintančios šilumos kainos.

Šis šildymo sezonas šiek tiek neįprastas dėl itin šiltos žiemos. Kol kas mažeikiškiai šilumininkai dar nėra fiksavę minusinės vidutinės lauko temperatūros.
Praėjusių metų spalį – pirmą šildymo sezono mėnesį vidutinė lauko temperatūra buvo plius 9,73 laipsnio, o gyvenamojo būsto kvadratinio metro šildymas rajono gyventojams vidutiniškai atsiėjo 31 euro centą. Lapkritį vidutinė lauko temperatūra siekė plius 5,37 laipsnio, o kvadratinio metro šildymas kainavo 50 euro centų. Paskutinį praėjusių metų mėnesį vidutinė lauko temperatūra taip pat išliko pliusinė – 3,58 laipsnio.
UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto svetainėje pateikti duomenys rodo, kad gyventojams pateiktos sąskaitos už suvartotą šilumos energiją, kaip ir kiekvieną mėnesį, skiriasi net kelis kartus. Atnaujintų daugiabučių namų gyventojai Mažeikiuose už vieno kvadratinio metro šildymą moka centus, o nerenovuotuose namuose gyvenantiems viekšniškiams tai kainuoja per pusantro euro.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Sąskaitas lemia namo būklė, šildymosi įpročiai ir energijos kaina”

  1. Taspats parašė:

    Ar cia reklama,kad kuo greiciau lystume i renovacijos spastus,ar pasiteisinimas ,kad brangiai mokame uz labai silta ziema,nepamirskime,kad dar yra ,,gyvatinis“ mokestis,dar ir abejotinas antikvariniu skaitikliu tikslumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto