Sąskaitos – panašios į rebusą

Per penkiasdešimt „Tavo pastogės“ administruojamų daugiabučių namų gyventojų gavo sąskaitas su klaidomis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Tavo pastogės“ administruojamų daugiabučių namų gyventojams nepasitenkinimą sukėlė gautos sąskaitos už komunalines paslaugas: karšto vandens mokesčiui nepritaikytas lengvatinis tarifas, nesueina skaičiavimai už patalpų šildymą.
Rasti kaltųjų dėl sumaištį sukėlusios situacijos sunku – kiekviena pusė gina savo tiesą. Tačiau ir vieni, ir kiti ramina gyventojus: klaidos bus ištaisytos, permokėtos sumos – grąžintos.   

Ne vienas gyventojas iš „Tavo pastogės“ administruojamų daugiabučių namų, sulaukęs sąskaitų-pranešimų apie apskaičiuotus mokesčius už spalio mėnesį suteiktas komunalines paslaugas, kreipėsi į redakciją, prašydamas padėti suprasti ten įrašytus skaičius. Dėl to paties skambučių sulaukia ir paslaugas teikiančios bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“, „Mažeikių vandenys“ bei per penkiasdešimties daugiabučių administratorius – „Tavo pastogė“.
Gyventojai, stebintys kainų pasikeitimus, žino, jog nuo spalio 1 d. iki  gruodžio 31 d. Seimas patvirtino lengvatinį 9 procentų PVM tarifą į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui arba šaltam vandeniui, naudojamam karštam vandeniui paruošti, o taip pat – šilumos energijai, sunaudotai šiam vandeniui pašildyti. Tačiau sąskaitose karšto vandens eilutėje šios lengvatos nėra – tarifas liko toks pat – su 21 proc. PVM.
„Ko gero, kryžiažodį lengviau spręsti, nei analizuoti pinigų sumas, apskaičiuotas ir už „Šilumos  tinklų“ teikiamas paslaugas. Kažkas stipriai su matematika susipyko. Prie pradinių skaičių pridėjus nurodytus PVM dydžius, bendra suma susidaro mažesnė. Be to, PVM tarifas sąskaitose – dešimt procentų. Perskaičiavus tarifą ir įvertinus matematines klaidas, „galai nesueina“ keliais eurais – mano nenaudai“, – savo skaičiavimus rodė Žemaitijos gatvės 23 namo gyventojas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

19 Atsakymų į “Sąskaitos – panašios į rebusą”

 1. Pranas parašė:

  Visiškai pritariu Lolitai, reikia konkurentų tai naudinga mums, gyventojams.O anonimui galiu pasakyti, kad pats tikriausiai esi MBŪ darbuotojas jei manai, kad kitur negali būti mandagių darbuotojų. Aš pats specialiai iš principo ėjau mokėti už atliekų tvarkymą į Tavo pastogę, kadangi girdėjau, kad ten neima komisinio mokesčio kaip MBŪ. Ir tikrai kasininkės mandagiai aptarnavo nors nesu pastovus jų klientas. Kur du pešasi, trečias laimi.

 2. Lolita parašė:

  Labai gerai, kad MBŪ turi konkurentus. Jei neliktų Pastogės, tai Stonkus keltų kainas kiek nori. Tavo pastogės šaunios kasininkės!

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Neuprantu jūsų rašinėtojų prie ko čia butų ūkis gi apie pastogę rašo cirkininkai jūs cirkininkai, eikit darbus dirbt nerašinėję :))))

 4. Anonimas parašė:

  Akivaizdžiau nei akivaizdu, kad šituos ditirambus apie nuostabius, mandagius darbuotojus bei puikiąją „Tavo pastogę“ rašo ir visus aplink peikia būtent įmonės atstovai ar atstovas. Subtilumo, originalumo jums, brangieji:D

 5. lolas parašė:

  Labai džiaugiuosi, kad mūsų daugiabutį administruoja Tavo pastogė. Senąjį butą administravi MBŪ, tad aptarnavimo kokybė skiriasi kaip diena nuo nakties.

 6. Vida parašė:

  Atsakymas į mano komentarą:
  Ir nesuprantu kodel visi pykti islieja komentaruose?

 7. Vida parašė:

  Patys Tavo pastogės darbuotojai rašo gerus komentarus apie save:DDD

 8. Janina parašė:

  Gavusi buto mokėjimo lapelį pastebėjau netikslumus, nuvykusi į UAB ,,Tavo pastogę“ man buvo viskas paaiškinta ir sakė, kad permoka už spalio mėnesį bus gražinta gruodžio mėnesį. Visiems pasitaiko klaidų, nemanau, kad tai pasaulio pabaiga.

 9. kodėl parašė:

  šalinami komentarai

 10. liuda parašė:

  aš siūlau visiems namams pereiti į Tavo pastogę,čia ir mokesčiai mažesni ir jei nori iš kaupimo fondo lėšų atlikti namui reikalingus darbus tai leidžia patiems susirasti įmonę ,kuri atliks pigiausiai ir geriausiai,darbuotojai labai mandagūs ir malonūs,o Admituras su Butų ūkiu dirba abu išvien ir plėšia iš žmonių pinigus,darbuotojai dirba tie patys ir Butų ūkyje ir Admiture nežinau tik kokiu etatu,jei namas eina rinkti parašų namo remonto darbams tai Butų ūkis KLAIDINA ir liepia rašyti prašymą butų ūkiui,o juk administruoja namą Admituras,tai štai kokie PRIVILEGIJUOTI yra Butų ūkis ir Admituras,nes STOGAS yra SAVIVALDYBĖ

 11. ar parašė:

  jums yra žinoma,kad Butų ūkis samdo tokius žmones ir moka pinigus,kad šmeištų Tavo pastogę,man atrodo,kad Butų ūkio direktorius yra panašus kaip kadaise buvo Vilniuje Zuokas su Janukoniu,tik čia savivaldybėje turi seniai dirbantį bičiulį administracijoje ir vartosi kaip inkstas taukuose

 12. o parašė:

  kodėl santarvė nerašo ką išdarinėja Mažeikių butų ūkis su Admituru,gyventojai nuo rugsėjo mėn surinkę parašus,kad iš namo kaupimo fondo būtų atlikti darbai, iki šiol tyčiojasi mėto balsavimo biuletenius į jau du kartus atseit balsavo ,o kai yra surinkti parašai kažkodėl nekreipia dėmesio,kažin kodėl savivaldybės klerkai labai bičiuliaujasi su butų ūkiu ir Admituru, o Mūsų pastogės darbuotojai labai mandagūs ir paslaugūs,o jei pasitaikė klaida ,tai kas nedirba tas neklysta,tik neaišku kodėl puolama Tavo pastogė juk savivaldybė turi virš 75 procentų akcijų Tavo pastogėje

 13. Vladas parašė:

  Gaves saskaita pastebejau netikslumus ir truputi pasipiktinau iskart skambinau i „tavo pastoge“ ( o ne i gaisrine, policija, savivaldybe, laikrasti, seima, MUSU PREZIDENTEI DALIAI ) man pakele labai maloni moteris ir viska paaiskino, kad isivele netikslumas ir viskas bus grazinta ir sutvarkyta kaip turi buti. Netrukus atsirado ir informaciniai lapeliai prie duru su informacija kas ir kaip. Esu patenkintas sios imones darbu, ir visi esame zmones, o ne robotai kad nedarytume klaidu.

 14. vija parašė:

  Kas Jums neaišku? kas galima Mažeikių butų ūkiui, negalima Tavo pastoge. Juk jau senai eina puolimas į vienus vartus ir visi suprantam kodėl i

 15. lolas parašė:

  Gyventojai nelekia skūstis. Vienas matyt ožys gyvena Žemaitijos 23-am.

 16. paaiškino parašė:

  Paskambinau gavęs sąskaitą į Tavo pastogę – viską išaiškino, atsiprašė. Maloniai bendrauja. Juk visi klystam. O šiuo atveju pinigų niekas nepasisavino. Tik man keista, kad gyventojai lekia skųstis spaudai, nepasiaiškinę su tuo, kas sąskaitą pateikė. Visi nori laikraštyje nusipaveiksluoti.

 17. Jurga parašė:

  Jei ne laikraštis ir ne akyli gyventojai, taip euras po euro tyliai kapt kapt į kažkieno kišenaitę…

 18. netiesa parašė:

  o mano namo laiptinėje nieko panašaus nėra. Tačiau jei ne laikraštis ir tokių rebusų būčiau nepasteėjęs

 19. nesuprantu parašė:

  taigi visos mūsų laiptinių durys nukabinėtos „Tavo pastogės“ paaiškinimais ir atsiprašymais – ko čia berašyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto