Sąskaitos – su perskaičiuotu mokesčiu

Mažeikiškių sąskaitose už šildymą jau pritaikyta kompensacija – panaikintas 9 proc. pridėtinės vertės mokestis centriniam šildymui. Nuotr. iš lrv.lt tinklalapio

Dalis mažeikiškių jau gavo sąskaitas už būsto šildymą kovo mėnesį. Daugelis tikėjosi, kad jos bus gerokai mažesnės nei įprastai, nes Seimas nusprendė laikinai kompensuoti pridėtinės vertės mokestį (PVM) centriniam šildymui. Tačiau ne visų lūkesčiai išsipildė – sąskaitos už šildymą nėra tiek sumažėjusios, kaip tikėtasi.
Be to, socialiniuose tinkluose žmonės piktinosi, kodėl PVM panaikinamas tik centriniam šildymui, o kitais būdais savo namus šildantys žmonės liko „ant ledo“. O juk jų išlaidos kietajam kurui ar kitai šildymo priemonei taip pat gerokai išaugo.

Bendrovė „Mažeikių šilumos tinklai“ paskelbė, kad gyventojai, pritaikius kompensacijas, gaus mažesnes sąskaitas už šildymą kovo mėnesį.
Kovo viduryje Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, pagal kurias gyventojams valstybės lėšomis kompensuojamas PVM šiluminei energijai ir karštam vandeniui pirkti nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d.

Sprendimas priimtas siekiant bent iš dalies sumažinti finansinę naštą, tenkančią gyventojams dėl kylančių šilumos kainų. Skaičiuojama, kad ši PVM lengvata biudžetui kainuos apie 23,3 mln. eurų.
Iki šiol centriniam šildymui ir malkoms buvo taikomas lengvatinis 9 proc. PVM.
Šilumininkai pripažino, kad mažeikiškių gautos sąskaitos nebus gerokai mažesnės, nors ir kompensuojama už sausį, vasarį ir kovą. Esą taip galėjo nutikti dėl to, kad Mažeikiuose būsto šildymas yra vienas pigiausių šalyje, todėl ir PVM panaikinimas nėra toks ryškus kaip didžiuosiuose miestuose.

„Iki šiol taikomas devynių procentų pridėtinės vertės mokestis Mažeikiuose nesudarė didelės šilumos kainos, todėl ir jo panaikinamas nėra taip jaučiamas kaip kitur. Tačiau galima tik pasidžiaugti, kad mūsų gyventojai už šilumą moka bene mažiausiai šalyje“, – kalbėjo bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ generalinis direktorius Arūnas Čekanauskas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Sąskaitos – su perskaičiuotu mokesčiu”

 1. Žinot parašė:

  Teisybę žmogus parašė- viena ranka davė, kita atėmė. Ne tik vandens pašildymas pabrango, bet ir vadinamas gyvatuko mokestis! Taip, kad nėra ko čia girtis, kad atpigo.

 2. Irena parašė:

  Reiketu ir i atlyginimus ziuret kiek vilniui gauna ir kiek mazeikiuose kur beitum tik minimalke daugiausiai

  1. Anonimas parašė:

   Ponia, kiekvienas darbas turi savo vertę. Jei Jums mokama tik minimali alga, reiškia Jūsų darbas tiek ir vertas. Nenusiminkite. Nėra nieko, ko negalima būtų pasiekti darbu. Kas nori dirbti ir uždirbti, tas ieško būdų. Kas nenori – priežasčių. Aš irgi pradėjau nuo eilinio šaltkalvio sovietmečiu. Dirbau ir 15 metų dirbdamas mokiausi. Du metai pensijoje, o pensija seniai viršijo 800 eurų.

 3. Tautiečiui parašė:

  vandens pašildymas NĖRA mokestis. Vandens pašildymas tai šalto vandens pašildymas iki karšto. Ir kaina susideda iš šalto vandens kainos + pašildymo kaina( kuri kiekvieną mėn būna skirtinga, kaip iš šilumos kaina)

 4. Tautiečiui parašė:

  Joks čia ne naujas mokestis už vandens pašildymą, jis visada buvo. O suma priklauso nuo to kiek karšto vandens išnaudojote praeitą mėnesį. Būtų vienas kubas, būtų 3,42 euro, o jei išnaudojot 6, tai ir suma virš 20 eurų.

 5. Tautietis parašė:

  Taip gavome sąskaitą su 1,2,3 mėn.PVM (-17,35€) nuolaida, bet su nauju mok.Vandens pašildymas 20,51€.Ar čia taip kad duoda,o pasui daugiau atsiima?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto