Sąskaitos už butų šildymą – penktadaliu didesnės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sąskaitos už daugiabučių gyvenamųjų namų šildymą gruodį, lyginant su lapkričiu, mūsų rajone vidutiniškai padidėjo 20 procentų. Tačiau praėjusį šildymo sezoną tuo pačiu laikotarpiu vidutinė vieno kvadratinio metro šildymo kaina buvo net 36 euro centais didesnė.

Gruodis šiemet šiltesnis

Be abejonės, šildymo išlaidas gyventojų naudai pakoregavo šiltesnė žiema.
Kaip byloja UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama informacija, 2014 metų gruodžio mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra siekė 0,4 laipsnio šilumos, o pernai – plius 3,46 laipsnio.
Praėjusiųjų metų gruodis buvo šiek tiek šaltesnis už lapkritį, kurio vidutinė lauko temperatūra siekė 5,73 laipsnio šilumos.
Dėl to keitėsi ir rajono gyventojų išlaidos už būsto šildymą.

Skirtumai nemaži

Daugiabučių namų gyventojai už kvadratinio metro šildymą gruodžio mėnesį vidutiniškai mokės   61 euro centą arba dešimčia daugiau nei lapkričio mėnesį.
„Mažeikių šilumos tinklų“ skelbiamos suvestinės byloja, kad yra namų, kurių gyventojai už kvadratinio metro šildymą nemokės nė dešimties euro centų. Tačiau net penkių daugiabučių namų  kvadratinio metro šildymo kaina siekia eurą ir daugiau.
Po du, tris ar net keturis kartus sąskaitos už šilumą skiriasi ir renovuotuose namuose.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

15 Atsakymų į “Sąskaitos už butų šildymą – penktadaliu didesnės”

 1. laiminga parašė:

  Gyvenu renovuotame name ir labai džiaugiuosi,,tiesiog, gera grįžti į švarius namus,,,kiek noriu tiek šildausi už spaly 2kamb. butuką sumokėjau 13euriukų,už gruodį 10,,,,ir gyvenu šiltai

 2. as parašė:

  Kazkaip neidomu kiek tas sildymas kainuoja. Kai uzdirbi nebeskaiciuoji kiekvieno cento

 3. Respublikos 22-am parašė:

  Tai kad ponas labai jau šiltai gyventi nori. Jūsų namo vidurkis už kvadratą – 0,29 €, o tavo buto vidurkis apie 0,41 €. Taupyti reikia, jei nori mažai mokėti

 4. renovuoto namo gyventojas parašė:

  Respublikos 22. 48 m2 butas. Sąskaita apie 20 €. Nors radiatoriai VISIŠKAI prisukti iki minimumo. Namuos nešalta, apšiltinimas namo tikrai padeda. BET 38 € mėnesinis mokestis už renovaciją + 20 € šildymas. Tikrai nesitikėjau, kad taip brangiai teks už šildymą mokėt. Kolegos darbe pasakoja, kad ne renovuotame name na gal tik kokias 10 € brangiau moka. Taip, kad renovuoti namai, nėra čia ko erezijas skleisti kaip viskas gerai. PO 30 metų gal atsipirks namo renovacija, kai jį vėl reiks renovuoti… arba nugriauti.

 5. Renovuotas parašė:

  Mano skaičiavimais, renovacija (apie 8 000 litų) atsipirks per 10 metų.

 6. ar parašė:

  nėra taip,kad mes mokam už renovuotus namus,negaliu patikėti ,kad vieno kambario butą galima pasišildyti už 2 eurus per mėn

 7. parašė:

  noriu paklausti,kodėl reguliuoja butų ūkis šilumą Ventos -35 name,radiatoriai karšti,kambary 24 laipsniai,matyt namų valdyba padeda uždirbti šilumininkams,kurie negavo pelno per 10,11,12 mėn ,kitaip negali būti,kas turi teisę reguliuoti šilumą,nors sakoma,kad reguliuojasi automatiškai ,bet taip nėra,gal reikėtų,kad iš namo gyventojas turėtų dalyvauti reguliavime,o dabar matom kaip atvažiuoja iš butų ūkio ir eina į šiluminį centrą,ko ten kasdien vaikščioti

 8. TO RENOVUOTAS NAMAS parašė:

  Nejuokinkit…Atsipirko mat jums renovacija 70 proc. per 3 metus

 9. SKIRTUMAS parašė:

  61 eurocentą už kv.m. mokės ne visų Mažeikių daugiabučių gyventojai, o tik „Mažeikių butų ūkio“ aptarnaujami“ namai, o „Tavo pastogės“ administruojamuose daugiabučiuose vidutinė šilumos kaina už kv.m. tik 56 eurocentai (duomenys Mažeikių šiumos tinklų).

 10. lina parašė:

  tai prasom parsykite koks renovuotas namas taip stebuklingai jau atsikrate 70 % paskolos nastos…kazkaip netikiu….

 11. Renovuotas namas parašė:

  Musu namo renovacijai eina 3 metai, tai praktiskai 70% renovacijos atsipirko, labai dziaugiames renovacija.

 12. Komentatorius parašė:

  Tai kokia socialdemokratinės triūbos padėtis dabar, taip ir toliau tyliai dirba kaip nori? Savi savų neliečia? Gal jie ir savo bobom per balius keičiasi?

 13. hm parašė:

  Renovuoti dziaugiasi bet nesupranta kad 36000 lt atsipirks tik po 36 metu

 14. Santarvei parašė:

  Tai čia ir arkliui aišku, kad sąskaitos turi būti didesnės, nes lauke buvo šalta. Nuosavose namuose malkų ir dujų irgi daugiau išdegė.
  Čia matomai Balčiūnas specialiai liepė parašyti apie šildymo kainas, kad kai kurie komentatoriai ant Jurkaus galėtų tulžį išlieti :)
  Geriau pasiaiškinkite žurnalistai dėl ko parduotuvėse, servisuose, kirpyklose ir kt. kainos po euro įvedimo taip smarkiai pakilo.

 15. KETURAILIS SAUSIO 13 PROGA parašė:

  NIEKO NĖRA BAISIAU UŽ KARĄ
  NEBENT STUMBRO DEGTINĖS
  REKLAMA PER VISĄ
  EKRANĄ…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto