Sąskaitos už šildymą – beveik perpus mažesnės

Galima tikėtis, kad šią savaitę gautos sąskaitos už šildymą leis lengviau atsikvėpti ne vienam mažeikiškiui. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kovo mėnesį atšilę orai teigiamai paveikė ne tik mūsų nuotaikas, bet ir pinigines.
Praėjusį mėnesį, lyginant su vasariu, šilumos energijos kaina vienam kvadratiniam metrui pašildyti sumažėjo daugiau nei dviem litais.

Sumažėjo kaina

Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad vasario mėnesį vidutinė lauko temperatūra buvo minus 6,4 laipsnio, o vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina – 5,67 Lt.
Kovo mėnesio vidutinė lauko temperatūra pakilo iki plius 2,7, todėl šilumos energijos sunaudojimo vienam kvadratiniam metrui pašildyti vidutinė kaina nukrito daugiau nei dviem litais – iki 3,48 Lt.
Tai viena mažiausių kainų šį šildymo sezoną, mažiau mokėjome tik praėjusių metų spalio ir lapkričio mėnesiais. Tuomet vienam kvadratiniam metrui pašildyti vidutiniškai teko išleisti atitinkamai 1,17 ir 2,42 Lt.
Todėl galima tikėtis, kad šią savaitę gautos sąskaitos už šildymą leis lengviau atsikvėpti ne vienam mažeikiškiui.

Sumažėjo du kartus

Ypač mažos sąskaitos už sunaudotą šilumos energiją pasieks renovuotų namų gyventojus.
Šilumininkai skelbia, kad žmonės, gyvenantys Sodų g. 10-ajame name, už vieno kvadratinio metro šildymą mokės vidutiniškai tik po 0,58 Lt, tai yra 1,13 Lt mažiau nei už vasario mėnesį sunaudotą šilumos energiją.
Antri iš mažiausiai mokančių mieste šį mėnesį yra Mindaugo g. 13-ojo namo gyventojai. Jie vidutiniškai už kvadratą mokės po 1,04 Lt. Tuo tarpu už vasario mėnesį jie mokėjo po 2,64 Lt už kvadratą.
Mažiau nei įprastai mokėti turės ir P. Vileišio g. 4-ojo namo gyventojai – po 1,36 Lt už vieną kvadratinį metrą, arba du kartus mažiau nei praėjusį mėnesį.

Pasikeitė „rekordininkai“

Pasikeitė trejetukas namų, kurie šį šildymo sezoną mokėdavo brangiausiai. Tarp jų nebeliko viekšniškių. Jie vietas užleido Mažeikiuose esantiems namams: M. Daukšos g. 44B ir Ventos g. 39.
Šių namų vidutinė vieno kvadrato šildymo kaina perkopė šešis litus. M. Daukšos g. 44B  gyventojams už kovo mėnesį sunaudotą šilumos energiją teks mokėti po  6,53 Lt už kvadratą, o  Ventos g. 39-ojo namo – po 6,06 Lt.
Ir toliau tarp daugiausiai mokančių už šilumą yra Laisvės g. 32-asis namas. Čia gyvenantiems mažeikiškiams už vieną kvadratinį metrą teks pakloti po 5,64 Lt, arba 2,92 Lt mažiau nei praėjusį mėnesį.

Atsijungti neskuba

Atšilus orams yra galimybė šildymą name atsijungti anksčiau nei bus oficialiai paskelbta šildymo sezono pabaiga. Tačiau su tuo turi sutikti visi namo gyventojai. Šiuo atveju negalioja daugumos nuomonė: nepakanka į administruojančią įmonę atnešti tik pusės ar šiek tiek daugiau gyventojų, prašančių nutraukti šildymą, parašų.
Bendrovės „Admituras“ vadovas Antanas Barvydis informavo, kad nuo balandžio 1-osios šildymą išjungti pageidavo du senamiesčio daugiabučiai. Jų noras buvo patenkintas.
Daugiau prašymų dėl šilumos išjungimo anksčiau laiko nėra gauta.
Kol kas niekas nesikreipė ir į kitą namus administruojančia įmonę – bendrovę „Tavo pastogė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto