Sąskaitos už šildymą kovo mėnesį – tik šiek tiek mažesnės

Mažiausiai už šildymą kovo mėnesį mokės Mažeikių miesto Naftininkų g. 12 namo gyventojai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kovą lauko oro temperatūra buvo gerokai aukštesnė nei vasario, tačiau šildymo kainų skirtumai ne tokie dideli. Už šilumos energiją, sunaudotą vienam buto kvadratiniam metrui, daugiabučių namų gyventojai vidutiniškai mokės tik devyniais euro centais mažiau.

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ internetinėje svetainėje skelbiama, kad kovo mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra siekė 4,9 laipsnio šilumos. Tuo tarpu vasario mėnesį vidutinė temperatūra tebuvo 1,1 laipsnio šilumos.
Šiltesnis oras pakoregavo ir šildymo kainą, tačiau ne tiek daug, kaip tikėjosi daugiabučių namų gyventojai. Vidutinė vieno kvadratinio metro šildymo kaina kovo mėnesį siekia 62 euro centus, o vasario – 71 centą.
Už šilumos energiją, sunaudotą kvadratiniam metrui šildyti sausio mėnesį, daugiabučių namų gyventojai vidutiniškai mokėjo 97 centus, tuo tarpu palyginti su kovu, vidutinė lauko oro temperatūra buvo 4,4 laipsnio mažesnė, arba siekė pusę laipsnio šilumos.

Plačiau apie šildymo kainas – „Santarvės“ laikraštyje.

19 Atsakymų į “Sąskaitos už šildymą kovo mėnesį – tik šiek tiek mažesnės”

 1. To renovuotam parašė:

  Renovacija renovacijai nelygi, jūs laimingi, kad papuolėt į pirmąjį etapą ir jums kompensavo 85 proc. o dabar siūloma renovacija – tik 40proc. kompensuoja, ir 2 kamb. butui reikės per 20 metų sumokėti 35 tūkstančius (litais taip sakė, kaip eurais, tai neaišku) + palūkanos 3 proc. Kažin ar norėtumėt renovuotis už tokius pinigus. Sutikti renovuotis gali tik visiški kvailiai, ar neturintys kur dėti pinigų žmonės.

 2. nerenovuotas parašė:

  Kodel mes nesutikome renovuotis? musu namas tikrai siltokas,ir nemokame 300 lt.uz sildyma…susidejome langus .Mes gyventojai tikrai nesuprantame uz ka moketi 32 ar 35 tukst,litu renovacijai ar uz tas apsiltintas sienas?dauguma gyventoju vyresnio amziaus-jie nori gyventi dabar ,o ne palikti skolas anukams….o patys gyventi pusbadziu,nes pensijos nera jau tokios dideles,kad dar ant kupros uzsikrauti banko paskola.

 3. renovuotas parašė:

  Nesuprantu nerenovuotų gyventojų piktų komentarų – pagal juos, mūsų renovuoti namai tuoj sugrius, o jų nerenovuoti namai kasmet eina jaunyn ir gražyn, ir dar stovės ir gražės daug metų. Žinokit, mes dabar esam savo butų šildymo šeimininkai, galim reguliuoti radiatorių šilumą ir taupyti. Keistas klausimas yra apie kažkokį renovacijos „atsipirkimą“. Nereikia skaičiuoti to mistinio atsipirkimo, nes juk neskaičiuojam kaip ir kada atsipirks nauji baldai, naujos grindys, naujai išdažytos ar ištapetuotos sienos, ar atsiperka naujesnis automobilis. Tiesiog mes už 5.000-7.000-10.000 litų gavom kitą gyvenimo kokybę, dabar net nesitiki, kad anksčiau namo pensininkų daugumos sprendimu spalio pabaigoje „taupydavom“ varvindami snarglius, ar šildymo sezono metu kambaryje tebūdavo +17C – +18C, o mokėdavom po 200-300 ir daugiau litų. Mums kompensavo 85% renovacijos kaštų. Gaila, kad mažokai namų suspėjo pasinaudoti tokia nuolaida. Dabartinės renovacijos kainos Mažeikiams tikrai per didelės, nes beveik lygios butų rinkos vertės. Jeigu šiandien už savo renovacija vietoj jau sumokėtų 2200 € man reikėtų mokėti 8000 € – nežinau, kaip pasielgčiau…

 4. savam parašė:

  jei sienų aplipdymas ir pelėsio veisimas vadinasi renovacija…

 5. apas parašė:

  Gamyklos 3 gyventojai,ar žinot kiek kainuos kiemo ir aplinkos renovacija?

 6. Sio namo gyventojas parašė:

  Uz 3 kambariu buta, kovo menesi sumokejom 5 eurus
  O uz salciausia ziemos menesi, net 13 euru.
  Labai gerai atlikta renovacija, patenkinti visi namo gyventojai!

 7. taip parašė:

  renovuoti namai susimokejo i prieki uz desimt metu, tad nera ko dabar girtis, geriau as moku po ta 30EUR, bet ne i prieki…

 8. klounai parašė:

  renovuotieji klounai ,pridekit kiek mokat bankui dar i menesi ir paskaiciuokit ,as geriau moku tuos 30eu ,negu ziuriu i ta jusu kolkas grazu nama :))) kaip anksciau rase paziuresim po 5m kai pasibaigs garantija :)))

 9. Kits renovuotas parašė:

  Mes uz kova uz buto sildyma sumokejome 10 Eur (3-ju kambariu butas). Nuo balandzio silumos isvis nebeimame. Uz renovacija visi namo gyventojai senai atsiskaite, skolininku nebeturime. Renovuokites, tikrai nesigailesit – turesit galimybe patys savo bute reguliuot sildyma ir nebereiks nieko kaltinti ir dejuot, kad „per silta“ ar „per salta“.

 10. redakcijai parašė:

  Vasaris turi 28 dienas, o kovas 31 d. tai gaunasi kovo mėnesio 1 kv. m. kaina už 1 dieną 2 Euro centai, o už vasario 1 dieną- 2,54 Euro centai. Skirtumas kitoks???

 11. durniukams parašė:

  as paziuresiu kai tie renovuoti namai kalbes kitaip kai praeis ju namu renovacijos garantija;) supusit su savo tais namais:) as mielu noru renovuociau savo nama kai dirbtu atsakingi zmones o ne pjoku brigados;)

 12. Renovatoriams parašė:

  Ta Jūsų renovacija aktuali nebent tiems, kurie nebeketina pajudėti iš esamo būsto, o ką daryti tiems, kurie taupo ir kažkada planuoja pakeisti būstą? tarkim į didesnį? sumokėti 2-4k Eur už renovaciją kurių parduodant neatgausi? o ateityje persikėlus į ne renovuotą vėl susimokėti? Mandri kalbėti iš savo varpinės.

 13. Renovuoto namo gyventojas parašė:

  Pritariu Savas komentatoriui.Mes taip pat atsiskaitę už renovaciją pilnai. Gyvenam gražiai ir pigiai.Renovuokit namus, tvarkykit aplinką bus malonu gyventi. KAS Lietuvėlėj dedasi. Likę pijokai, tinginai, bomžai ir t.t. Jaunimas imkit valdžią į rankas ir gerinkit gyvenimą visiems. Dabar po darbo grįžtat su bambaliais ir vaikų akivaizdoj maukiat tą brudą. Paskui dejuojat, kad sunku gyventi… Matot kokia rajono taryba, vis tie patys veidai.Sėkmės Jaunimui. Galvokit kaip gyvens Jūsų vaikai.

 14. Savas parašė:

  To komentatoriui, teisingai renuovokites ir nereiks kriuokti, mūsų namas Gamyklos 3 , seniai su statybininkais ir savivaldybe atsiskaite, todel niekam nesame skolingi, maziau gerti ir turesit siluma pigiau, ir namai bus gražesni.

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Atsiprasau ,isivele klaida norejau pasakyti renovuokites namus ir nereiks kaltinti valdzios

 16. laimingiem parašė:

  O kiek tūkstančių suklapėjot už renovaciją, gal dar 20 metų už ją mokėsit bankui? štai jums ir renovuoto namo šildymo pigumas, cha, cha…

 17. Irena parašė:

  Renovuokites namus ir nereids katinai valdzios

 18. laimingi parašė:

  gyvenu renovuotam name už kovo mėn gavau sąskaitą 2 kamb butui 7eur.kiek noriu tiek ir šildausi…

 19. Komentatorius parašė:

  Ar +10, ar +0, pas mane radiatoriai kačialina kaip reikals. Ar už tokią valdžią mes kovojome?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto