Sąskaitos už šilumą panašios kaip ir praėjusį mėnesį

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Daugiabučių namų gyventojai už šildymą sausio mėnesį mokės panašiai tiek pat, kiek ir už praėjusių metų gruodį. Šilumos energijos sunaudojimo vienam kvadratiniam metrui pašildyti vidutinė kaina nesiekia nė vieno euro, arba yra apie 3,34 lito.

Pernai gerokai brangiau

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad sausio mėnesį vidutinė lauko oro temperatūra buvo 0,5 laipsnio šilumos. Vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina – 97 euro centai, arba apie 3,34 lito. Tiek pat kvadratinio metro šildymas kainavo ir gruodžio mėnesį, kuomet  vidutinė lauko oro temperatūra buvo 0,4 laipsnio šilumos.
Praėjusiais metais sausio mėnesį vidutinė lauko oro temperatūra buvo minus 4,5 laipsnio, tad vieno kvadratinio metro šildymas atsiėjo 5,17 lito, arba apie 1,50 euro.

Atnaujinti namai – pigiausi

Jau tapo įprasta, kad mažiausiai už sunaudotą šilumos energiją moka modernizuotų namų gyventojai. Praėjusį mėnesį mažiausiai mokančiųjų trejetuką papildė ir Sodų g. 9-asis, neseniai atnaujintas namas.
Jo gyventojai sausio mėnesį už vieno kvadratinio metro šildymą mokėjo vidutiniškai po 36 euro centus, arba 1,24 lito. Tiek pat mokėjo ir atnaujinto Gamyklos g. 15-ojo namo gyventojai. Rekordininkas pagal mažas kainas kaip visada išliko Sodų g. 10-asis namas. Vidutiniškai vieno kvadratinio metro šildymas namo gyventojams kainavo 30 euro centų, arba 1,03 lito.

Didžiulės sąskaitos

Daugiausiai už sausio mėnesį sunaudotą šilumos energiją ir vėl mokės viekšniškiai. Nors šiais metais didelių speigų nebuvo, tačiau žmonės, gyvenantys Tirkšlių g. 7-ajame ir Mažeikių g. 3-iajame namuose, už šilumą moka didžiulius pinigus. Vieno kvadrato kaina atitinkamai siekia net 2,79 euro, arba apie 9,63 lito, ir 1,77 euro, arba 6,11 lito.
Šiek tiek mažiau  sausio šiluma atsieis ir mažeikiškiams, kurių butai yra Sodų g. 11-ajame name.
Už vieną kvadratinį metrą jiems teks pakloti po 1,61 euro, arba apie 5,56 lito.

8 Atsakymai į “Sąskaitos už šilumą panašios kaip ir praėjusį mėnesį”

 1. Marija parašė:

  Mielieji taupykit ir sutaupysit, o ne dejuokit!. Nenorekit gyventi kaip taskente ir moketi po 10 lt .jug siluma yra reguliuojama ir butuose ,kiek nori ,tiek prisisuki — tiek ir moki !!!!!!!

 2. REGINAI parašė:

  Tai juk dabar ir buvo sąskaitos už sausio mėnesį. Jus, ponia, prastokai orientuojatės laike? :-) Vasaris jau į pabaigą eina, jei ką :-)

 3. mst parašė:

  orentuojasi pagal išorės temperatūrą. Temperatūra aukštyn-kainos irgi. Namas renovuotas, lauke minuso mažai, bet šildymui kwh sunaudota daugiau. Biznis yra biznis…

 4. hm parašė:

  Atnaujinti namai – pigiausi ypac tie kuriuos dabar norima renovuoti po 30 metu gal bus kai issimokes skolas bankui

 5. to_gyventojai parašė:

  Taip skiriasi per 10 EUR

 6. gyventojai parašė:

  Perskaičiuokit gautame už buto lapelyje nurodytą sumą, t.y. patys suskaičiuokite gyvatuko, aplinkos tvarkymo, laiptinės apšvietimo ir kitas sumas. Kai kuriems namams pačių suskaičiuota ir jau atspausdinta MBŪ suma gali neatitikti ir nemaloniai nustebinti.

 7. REGINA parašė:

  Taip tai buvo sausi o siemet siluma ,tai matysim ka mokesim uz sausio menesi siemet ,kokios fantazijos bus fantazuojamos ,kai gausim saskaitas vasari.

 8. REGINA parašė:

  juokdarei ,gal pamirsot pernai sausi buvo 20 salcio,o kas siemet,nu afera tiesiog,daugiau nieko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto