Sąskaitos už šilumą skiriasi net šimtą kartų

Ateityje sąskaitos už suvartotą šilumos energiją dar labiau didės ne tik dėl vėstančių orų, bet ir dėl brangstančios šilumos energijos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naujojo šildymo sezono sąskaitos mažeikiškius pasiekė labai skirtingos. Vieni mokės vos po du centus už buto kvadratinio metro šildymą, kiti paklos daugiau nei du litus.

Mokės mažiausiai

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto puslapyje skelbiama, kad spalio mėnesį vidutinė lauko temperatūra buvo pliusinė, siekė 8,3 laipsnio, tad vidutinė gyvenamojo ploto kvadratinio metro šildymo kaina – 1,12  Lt.
Kaip ir praėjusį šildymo sezoną, mažiausiai moka renovuotų namų gyventojai. Vos po du centus už vieno kvadratinio metro šildymą spalio mėnesį sumokės Sodų g. 10-ojo ir Mindaugo g. 13-ojo namų gyventojai. Treti tarp mažiausiai mokančiųjų – mažeikiškiai, gyvenantys V. Burbos g. 2-ajame name.

Didžiausios sąskaitos

Nors už lango vis dar laikosi pliusinė temperatūra, kai kurie mažeikiškiai už suvartotą šilumos energiją vienam buto kvadratiniam metrui šildyti turės pakloti daugiau nei po du litus.
Didžiausios sąskaitos pasiekė Mindaugo g. 20-ojo namo gyventojus. Jiems buto vieno kvadratinio metro šildymas atsieis 2,24 Lt, šiek tiek mažiau mokės gyvenantieji Laisvės g. 32-ajame name – po  2,17 Lt už kvadratą. Dar dvylika centų mažiau – 2,05 Lt už kvadratą – mokės P. Vileišio g. 6-ojo namo gyventojai.

Brangsta šiluma

Ateityje sąskaitos už suvartotą šilumos energiją dar labiau didės ne tik dėl vėstančių orų, bet ir dėl brangstančios šilumos energijos.
„Mažeikių šilumos tinklai“ skelbia, kad daugiabučių namų gyventojams spalio mėnesį suvartotos šilumos energijos viena kilovatvalandė kainavo 22,14 ct. O lapkritį ši kaina, kad ir nežymiai, bet šoktelėjo aukštyn iki 22,16 ct už kilovatvalandę.

18 Atsakymų į “Sąskaitos už šilumą skiriasi net šimtą kartų”

 1. Sonia parašė:

  Gerb. Geras, tas tikra tiesa Gamyklos 15 mokame po 10, 15, ir net 7 litus i menesi, Renovuotuose namuose patys prisisukame siluama, kiek norime tiek ir palaikome temperatura butuose . Vidutiniskai 17-18 laipsniu, Isvaziuoji savaitgaliui prisuki ant 2. Stai ir visa paslaptis , reikia taupyti . Bet jei nori 25 temperaturoje gyventi tai ir mokesi 200 -150. Taip mielieji patys kalti ir nieko nereikia kaltinti

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  na nesu statybininke bet man ju renovacija nepatinka.jukk oro tarpo reikia o jie savo s….vata klijuoja tiesiai ant bloko na kokia cia renovacija!?…………………….negi nera rimtu specelistu kurie nepriklauso svogeriu klanui ir per tv apsviestu visus kas yra kas.mes vos gala su galu suduriam o cia dar reikes nesti renovacijos nasta,kol ismokesim renovacijos skola reikes vel renovuoti nama,o kur tas palengvejimas .dabar kosmosas,o po renovacijos dvigubas kosmosas.nezinau nezinau iki ko prieisim.gaila kad cia zemaitija ir muzikas kantrus,manau bus pilietinis ir as jo laukiu gi turim su savo seimu pasielgti taip kaip gruzijos tauta

 3. Esmė parašė:

  ne ronavacijoje, o kas ir kaip renovavo. Jei nebuvo renovuojant darbų kokybės, nebus ir mažesnių sąskaitų už šildymą. Reiktų renovuotų namų gyventojams, kuriems suvartota šilumos daugiau nei 2011 m. spalio mėn., kreiptis, kad savivaldybės statybos skyrius kartu su atlikusiais techninę priežiūrą atlygintų nuostolius.

 4. Geras parašė:

  Pasidomekit gamyklos 15 namo saskaitomis tikra nesamone, ten kiti butai moka netoli 3 litus uz kvadratini metra o namas yra renovuotas

 5. VITA parašė:

  Aisku reik isirinkt zmogu toki ,kad jis kontroliuotu ju darba ,aisku uz aciu neis ne vienas,bet man atrodo geriau sumest po keleta litu zmogui ta laika kol vykdomi darbai ,ne paskui ju broka ziuret ir ner kam skustis.Pensininkam ir socelei remtimiem jiem tas pats ar bus kiekvienam butui atskiri skaitliukai sildymo ar ne jiem viska kompensuos valstybe ,bet zmogui kuris to negauna ,jam tai didele nauda,kiek prasisuks silumos tiek ir mokes ,iskyrus bendra ivada ,o jei siluma eis i bendra namo ir po to visiem isdalins ,tai jokios naudos,jug kitiem atrodo taip kad man kompensuoja viska kam man taupyt ,gyvenu kaip ponas ,silta ,praversiu langus ,o kad nuskriaus tuos kam nekompesuoja nieko ,ne labai kam ir rupi.

 6. Sodų 10 parašė:

  Mieli komentatoriai,Jūs daug teisybės išsakote per komentarus, bet daug ir neteisybės…..,bet Jūs nekalti nes negaunate pilnos informacijos iš atsakingų insitucijų.Turėtumėt žinoti kokios vyksta Lietuvoje programos renovacijai, kaip jos finansuojamos, kokie darbai remiami ES, kokie finansavimai Lietuvos vyriausybės ir t.t.Klausimų daug žmonėms kyla, bet aiškintojų nėra nors vyriausybė virš 30 mln. litų skyrė šių programų viešinimui. Įdomu kas tais pinigėliais naudojasi…..Sutinku su p. Ritos nuomone, kad darbų kainos būtų rinkos sąlygomis, bet statybininkai ateina dirbti su astronominėm medžiagų ,darbų kainom, o darbų kokybė apgailėtina. Linkėčiau būti principingiems gyventojams ir reikalauti kokybės, juk jūs namo,butų savininkai, niekas neturi teisės privačioje valdoje dirbti bet kaip…Viskas Gyventojų rankose.

 7. VITAI parašė:

  žmonės nėra prieš renovaciją ir taupymą. Tik ta renovacija turi būti rinkos kainomis o ne švogerių kontorų,kurios „atitinka reikalavimus“ ir „laimi“ konkursus.

 8. VITA parašė:

  tai va tam ir reikalinga renovacija tok ,kur kiekvienam butui ideta apskaitos prietaisai kurie rodo kiek as sunaudojau ,o be ju siluma eis per langus ir mokesim ne maziau kaip dabar,jokiu budu negali but apskaita bendra sildymui visam namui.Silumininkam tas ir nepatinka ,jie pamate kiek moka gerai renovuoti namai tai dabar visi pucia duda ,kad det bendra visam namui,o ne kiekvienam butui ,tas reguliavimas kuris ant radiatoriu uzdetas nieko gero neduos ,jei kiekvienas butas netures skaitikliu silumos savo butui.

 9. x parašė:

  mano subine siltesne nei radiatorius,o saskaita uz sildyma tai nebloga,o renovacija tai tik pinigu is zmoniu paemimas, zuliku gauja.

 10. vardas? parašė:

  Kol neatsijungsime nuo aferistų monopolininkų,tol ir reikės mokėti už jų per prievartą brukamas „paslaugas“. Konkretus pavyzdys: šiuo metu pas mane visi langai praviri.Karšta. Radiatorius gana karštas.Išeitų,kad moku už oro šildymą.

 11. Regina parašė:

  ogi nieko ,kas nutiko kai dejo vandens skaitliukus ,duju ir visi sake mokesim kaip mokeje ,o dabar matom kad mokam ta ka sunaudojam ,o seniau pylem palei ju paskaiciuotus normatyvus,o renovacija turi but tik su apskaita kiekvienam butui ,taip kaip dujos ,vanduo ,o kitaip tokia renovacija kaip ir nieko ,kas gaus kompensacija jiem vienodai ,silta atsidarines langus ,jiem vienodai ,o daviklei silumos touj ims siluma o tai eis per visu musu pinigus ,o su apskaita ka sunaudosim ta mokesim,nu dar uz bendra naudojima ,bet ten smulkmena.Gyvenu renovuotam name su sildymo apskaita ,tai pati salciausia menesi ziema 132 lit uz 2 kam buta,mes gyvenam 3 zmones alga ant visu2700 lit ir renovacija kompensuoja ,ja kompensuoja visai skirtingai nei kaip sildyma ,bet sito zmonem nieks nenor paaiskinti.Jei norit mazai moket ,butinai keiskit radiatorius visuose butuose ,nes kitaip isbalansuos silumos energija,jug daugiau tokiu renovaciju tikekit namui niekas nebedarys ,tad naudokites proga ir darykit kuo geriau,kad ir kiek brangiau sumokesit.

 12. kilovat parašė:

  Renovacija, renovacija… Jei visi ims staiga ir renovuosis ir mokes silumos tinklams 10 kartu maziau, kas tada nutiks su silumos kaina?

 13. parašė:

  Ventos- 45 namas irgi labai mažai moka, triejų kambarių buto šildymas tik 37 litai (lapkričio mėnesį) Namas senas, nerenovuotas, bet „užsuko“ šildymą ir kaifuoja mažomis kainomis, nors greit kampuose nuo drėgmės grybai užderės…Taupyti reikia, bet ne iki begalybės…

 14. Regina parašė:

  Renovacija ,tai svarbiausia ,kiekvienam butui apskaitos prietaisas,kuri pats zmogus regulioujas,o ne pyskina silumininkai kuo daugiau kad tik sumeles butu kuo didesnes,turi buti pakeisti radiatorei visuos butuos ,sutvarkytas silimos mazgas o tik tada grazinkit isore ,o jei isore tai tokia renovacija lygi 0,taip pat turi pakeist visus kanalizacijos vamzdynus ,o ne paskui kiekvienas darys bute ir kaimynui ant galvos tekes vanduo ,o taip buna daug kur.o po to tegu uzsiima isore ,stogu ir kitais grazinimo darbais,bet silumos vadam tas nepatinka ,jug nebeiplauks tukstancei i ju kisene ,gerai matom kiek moka kiti gerai renovuoti namai ,bet ten viskas sutvarkyta nuo pagrindu,tai nebukim kvaili patys ir nepasiduokim ju sugalvotam planui.

 15. vardas parašė:

  Dujos pinga, trecia menesi, o MS kainas tik didina…

 16. šiluma parašė:

  Renovacija namui turi būti atliekama pilnai-, o nekaip atliekama dabar, pasiteisinimas nebėra pinigų, Šilumos energijos sutaupymo nepasieksite – sienų aplipdimas tai ne renovacija, o kosmetinis remontas.

 17. ventos parašė:

  Bijau atplest voka..

 18. Komentatorius parašė:

  Pas mane dvim viens cents išein už kvadratą. 10.71Lt buvo už šildymą spalio mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto