Sąskaitos už vasarį butų savininkų nenudžiugins

Specialistai prognozuoja, kad vieno kvadratinio metro šildymo kaina vidutiniškai padidės daugiau nei litu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Už vasario mėnesį gautos šilumos sąskaitos gerokai paplonins mažeikiškių kišenes. Prognozuojama, kad vieno kvadratinio metro šildymo kaina vidutiniškai padidės daugiau nei litu.
Lengviau atsikvėpti bus galima tik atsiskaitant už kovo mėnesį sunaudotą šilumos energiją.

Paaiškės vėliau

Kiek tiksliai teks sumokėti už vasario mėnesį sunaudotą šilumos energiją, paaiškės kitą savaitę, kai šilumininkai bus gavę visus reikalingus šilumos energijos sunaudojimo duomenis.
Tačiau prognozės nežada nieko gero, nes praėjęs vasario mėnuo buvo šalčiausias per visą šildymo sezoną.
Šilumininkai užfiksavo, kad vidutinė lauko oro temperatūra buvo -6,4 laipsnio.
„Todėl spėjame, kad vidutiniškai už vieno kvadratinio metro šildymą gyventojams teks sumokėti per penkis litus“, – savo prognozę „Santarvei“ pateikė UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Jonas Jurkonis.
Atsiskaitydami už sausio mėnesį sunaudotą šilumos energiją mažeikiškiai vidutiniškai mokėjo po 4,65 Lt už vieną kvadratinį buto metrą, o lauko vidutinė temperatūra tuomet buvo -1,9 laipsnio žemiau nulio.

Buvo šalčiau

Praėjusių metų vasario mėnesį buvo dar šalčiau. Tuomet vidutinė lauko temperatūra siekė -7,2 laipsnio. Tačiau sąskaitos už šilumą buvo daug mažesnės nei šiais metais.
Pasak J. Jurkonio, didelis kainų skirtumas susidarė dėl to, kad šį šildymo sezoną šilumos kaina išaugo beveik 17 proc.
2011 metų vasario mėnesį paskaičiuota šilumos kaina buvo 18,38 ct už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Tuomet mažeikiškiai vidutiniškai sumokėjo po 4,44 Lt už vieną kvadratinį metrą.
Šiais metais prognozuojama, kad vidutinė vieno kvadrato šildymo kaina bus didesnė beveik litu.

Sumažėjo kaina

Prasidėjęs pavasaris ir atšilęs oras suteikia vilties, kad mažeikiškiams teks mažiau mokėti ir už sunaudotą šilumos energiją.
Teigiamai nuteikia ir tas faktas, kad šį mėnesį perskaičiavus šilumos kainą paaiškėjo, jog ji bus šiek tiek mažesnė nei vasarį.
Šiuo metu patvirtinta šilumos kaina kovo mėnesiui – 21,49 ct už kilovatvalandę, o už vasario mėnesį sunaudotą šilumos energiją mokėsime po 21,59 ct už kilovatvalandę.
Kainos nurodytos be pridėtinės vertės mokesčio.

4 Atsakymai į “Sąskaitos už vasarį butų savininkų nenudžiugins”

 1. Realybė parašė:

  Tarybiniais laikais Mažeikių šilumos tinklai gamino dvigubai daugiau šiluminės energijos nei dabar, o administracijos darbuotojų buvo perpus mažiau… Nėra ko stebėtis dėl sąskaitų didėjimo…

 2. romas parašė:

  tai ka, pasidaugink nemoki:)

 3. as parašė:

  tai ko tiek kepina,lauke 5 silumos,o kaitina,net uzuolaidos svyla,balkonus atidaryt reikia,kambary 26 karscio,kas per nesamones darot,silumininkai???

 4. AUTORIAU parašė:

  Rašyk kainas su PVM !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto