Šateikių vasaros šventė – bendruomeniškumo pavyzdys

Šateikiškiai žino, kad kaskart atėjus vasarai į jų kiemą ateina ir puiki šventė – „Mano kaimo vasara“. Praėjusį šeštadienį kaip tik toks renginys vyko. Nors lietus iš pat ryto ir gąsdino, tačiau tai geros nuotaikos negadino ir nusiteikimo pabūti drauge nesumenkino. Vasaros šventė organizuojama vietos bendruomenės ir Šateikių kultūros centro iniciatyva. Įprasta, kad visą dieną vykstantis renginys pasiūlo daug įdomios veiklos, sporto varžybų ir rungčių, o vakarop visų laukia linksmybės su dainomis ir šokiais.

Tradicija yra tapusi ne tik pati vasaros šventė, bet ir tai, kad ji prasideda dar ankstyvą rytą žvejų varžybomis. Jos, o ir sporto rungtys, tokios kaip krepšinis, paplūdimio tinklinis ar šaškės, taip pat kaskart suburia entuziastus, norinčius smagiai pasivaržyti. Aišku, geriausieji yra pagerbiami dėmesiu ir atminimo medaliais.

Be jokios abejonės, šventės pagrindinis akcentas – vakarinė programos dalis, į kurią paprastai atvyksta ir garbių svečių. Šiųmetės šventės nepraleido ir šateikiškius sveikino Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir vicemeras Žydrūnas Purauskis. Kiekvienas jų negailėjo gražių žodžių Šateikių kaimo žmonėms.

A. Klišonis akcentavo, kad Šateikiai – išskirtinis kaimas, kuriame klesti kultūrinis gyvenimas. „Šateikių kultūros centras – vienas geriausių rajone. Gyvenvietė nėra didelė, bet šateikiškiai yra labai dainingi, mėgstantys šokį ir vietoje nepasėdintys žmonės. Turite net 6 kolektyvus kultūros centre, puikius kultūros centro darbuotojus, direktorę. Malonu į jus visus žiūrėti šiandien. Esate puikiai organizuoti, mokantys bendrauti žmonės. Apskritai Šateikiai yra ta vieta, kur patogu ir gera gyventi“, – kalbėjo meras, linkėdamas, kad į Šateikius gyventi atsikeltų kuo daugiau jaunų šeimų.

Pasinaudodamas proga rajono vadovas įteikė keletą padėkos raštų. Už aktyvią bendruomeninę veiklą dėkota Vilmai Salienei, Audriui Baguckiui, taip pat charizmatiškajai renginio vedėjai Danutei Šatkuvienei. A. Klišonis pagyrų negailėjo ir Šateikių bendruomenės pirmininkei Mildai Ripkauskienei. „Kažkas turi būti jungtis seniūnijoje ir bendruomenėje. Pas jus ta jungtis – Milda. Tai aktyvus, darbštus ir labai rūpestingas žmogus“, – pažymėjo meras.

Šateikių bendruomenės pirmininkei gerų žodžių negailėjo ir Ž. Purauskis. Jis pabrėžė, jog kaskart būti Šateikiuose yra be galo malonu. „Jaukumo čia burtažodis – bendruomeniškumas. Labai tai vertiname, baltai jums to pavydime ir didžiuojamės, nes šateikiškiai yra viena šauniausių rajono bendruomenių“, – kalbėjo vicemeras.

Prie nuoširdžių sveikinimų prisidėjo J. Varkalys. Seimo narys dėkojo šateikiškių kolektyvams už puikius pasirodymus. Taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad tokia šventė nevyktų be vietos žmonių atsidavimo ir indėlio. Vienas tokių – Aloyzas Paulauskis. Būtent ant šio žmogaus pečių laikosi visa sportinė šventės programos dalis jau nemažai metų. Už aktyvų visuomeninį darbą savam Šateikių kraštui, nuoširdžią visuomeninę pagalbą ir šiltą ryšį su bendruomene, gebėjimą suburti žmones ir įkvėpti sportui maksimaliai netausojant savo laiko, siekti užsibrėžtų tikslų bendruomenės labui – tokia padėka buvo skirta gerbiamam Aloyzui.

Svečiai ne tik kalbėjo ir sveikino – jiems teko parodyti ir savo muzikalumą. Kaip pajuokavo D. Šatkuvienė, „jei tiksit ir įtiksit, jus paimsim į savo ansamblį, kai kitais metais vyksim į Dainų šventę“.

Kaskart per vasaros šventę nepraleidžiama proga pagerbti šateikiškius, kurie nusipelnė išskirtinio dėmesio. Todėl sveikinti tėveliai, kurie sulaukė naujagimių – vadinasi, kaimas turi ateitį. Gabrielė ir Nerijus Staniai, Ramutė Jonušaitė ir Juozas Budrikis, Evelina Karazinaitė ir Irmantas Joneckas, Veronika Tarasevičienė ir Tomas Gaučys – jų šeimas papildė mažieji šateikiškiai. „Linkime augti sveikiems ir pilietiškiems“, – linkėjimus mažiesiems išsakė D. Šatkuvienė.

Pasidžiaugta ir tais žmonėmis, kurie per šventę papuošė savo kiemus išradingiausiai. Didžiausios pagarbos nusipelnė poros, šiemet atšventusios išskirtines santuokos sukaktis. Tai – 55 metus kartu esantys Jadvyga ir Simonas Petras Lubiai ir 60 metų bendro gyvenimo sukaktį švenčiantys Aldona ir Antanas Saliai.

Kokia šventė be smagių dainų ir šokių? Susirinkusiuosius tą vakarą linksmino Šateikių kultūros centro dainuojantys, muzikuojantys, šokantys, vaidinantys kolektyvai, kuriems vadovauja Laima Domarkienė, Akvilina Bertašiūtė, Jurgita Arlauskienė, Margarita Gedvilienė. O vakarui baigiantis, į sceną suėjus atlikėjams, publikai linguojant į taktą, visi užtraukė dainą „Mūsų dienos kaip šventė“.
Daiva Gerikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto