Saugaus eismo dienai – prevencinės priemonės

Dvi savaitgalio dienas mūsų rajone vyks policijos prevencinė priemonė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Jau septintus metus balandžio šeštąją minima Saugaus eismo diena.
Pažymėdami šią dieną rajono policijos pareigūnai visą savaitę rengs saugaus eismo reidus.

  

Vyks prevenciniai reidai 

Saugaus eismo diena į atmintinų dienų sąrašą įtraukta 2006 metais. Policija šia proga kreipiasi į kiekvieną visuomenės narį, ragindama tinkamai elgtis kelyje, būti drausmingiems ir dėmesingiems, pakantiems, gerbti ir saugoti ne tik save, bet ir esančiuosius šalia mūsų.
Kaip informavo rajono kelių policijos poskyryje, dvi savaitgalio dienas mūsų rajone vyks policijos prevencinė priemonė: bus stebima, ar vairuotojai naudojasi saugos diržais, o veždami vaikus – vaikų sėdynėmis.
Už tokius nusižengimus per pirmuosius tris šių metų mėnesius mūsų rajone buvo nubausti net 93 vairuotojai. Tai „populiariausias“ pažeidimas, antroje vietoje pagal nubaustųjų skaičių yra greičio viršijimas (79 atvejai) ir pėsčiųjų bei dviratininkų daromi pažeidimai (63 atvejai).
„Pirmąsias tris ateinančios savaitės dienas stebėsime ir griežčiau vertinsime pėsčiųjų ir dviratininkų elgesį gatvėse ir keliuose, balandžio 11–13 dienomis didesnis dėmesys bus skiriamas transporto priemonių techninių reikalavimų atitikimui. Be to, kiekvieną savaitgalį yra sustiprinta greičio kontrolė“, – informavo rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.

  

Tikslinamos tragedijos aplinkybės 

Kovo 29 – balandžio 4 dienomis šalyje žuvo trys eismo dalyviai: du vairuotojai ir pėsčiasis.
Pėsčiasis, 56-erių metų mažeikiškis, žuvo Laisvės ir M. Valančiaus gatvių sankryžoje paskutinę kovo naktį. Pirminiais policijos duomenimis, einantį be šviesą atspindinčių elementų, jį partrenkė ta pačia kryptimi važiavęs automobilis. Policijos pareigūnai, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą, prašo gyventojų pagalbos. Jau žinoma, kad tuo metu priešpriešiais ta pačia gatve važiavo dar du automobiliai, kurie šviesomis signalizavo apie neatsargų pėsčiąjį ir galėjo matyti įvykį. Šie žmonės raginami atvykti į rajono kelių policijos poskyrį, kad būtų galima tiksliai išsiaiškinti tragiškos avarijos aplinkybes.
 Iki balandžio 5 dienos nuo metų pradžios Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 55 žmonės, t. y. trylika mažiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Tarp žuvusiųjų: 23 pėstieji, 17 vairuotojų, 12 keleivių, 3 dviračių vairuotojai.
Per tris šių metų mėnesius Mažeikių rajono kelių policijos poskyris užregistravo 48 avarijas, iš kurių penkiolika – įskaitinių. Jose žuvo vienas žmogus, aštuoniolika buvo sužeista.

 

Nemalonumai per alkoholį 

Per šį laikotarpį įskaitines avarijas sukėlė du neblaivūs vairuotojai – abu jie nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė, abiem atvejais susižalojo avarijos kaltininkai. Policijos pareigūnai iš viso iki balandžio Mažeikių rajone nustatė 42 neblaivius vairuotojus. 
Originaliai nuo girtumo tikrinimo norėjo išsisukti ankstų penktadienio rytą ties Draugystės gatvės septintuoju namu prie automobilio „BMW“ vairo sulaikytas šešerių metų vairavimo stažą turintis 29-erių metų D. P. Netoliese budėjęs policijos ekipažas pastebėjo, kad prie išvažiavimo iš kiemo privažiavo šis automobilis, po to pajudėjo atbuline eiga ir į gatvę neišvažiavo. Priėję pareigūnai pamatė, kad paraudusios vairuotojo akys ir sklinda alkoholio kvapas, tačiau ir kelis kartus paragintas, net priminus administracinę atsakomybę, tikrintis girtumą jis kategoriškai atsisakė. O atsisakymą paaiškinime motyvavo tuo, kad automobiliu važiavo tik kieme, norėdamas jį perstatyti, prieš tai buvo išgėręs alaus. O kadangi gatvėje automobilio nevairavo, atsisako ir pasitikrinti girtumą.
Policijos pareigūnams tokie paaiškinimai tik kelia šypseną. Jie primena, kad neblaiviems prie vairo sėsti nevalia, o už vengimą tikrintis girtumą gresia bauda nuo 2000 iki 3000 litų su teisės vairuoti atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto