Saugaus eismo komisija ne visiems prašymams palanki

Saugaus eismo komisija siūlo, esant galimybių, Sedos ir Vilties gatvių sankryžoje įrengti šviesoforą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pirmą kartą šiais metais susirinkusi rajono Saugaus eismo komisija svarstė beveik tris dešimtis mažeikiškių užklausimų ir pageidavimų. Devyniems pasiūlymams nepritarta.

Aktyvūs buvo viekšniškiai

Net septynis prašymus komisijai pateikė Viekšnių seniūnija ir bendruomenė.
Gudų kaimo atstovė užklausė, kodėl šioje gyvenvietėje nėra įrengti kelio ženklai, žymintys gyvenvietės pradžią ir pabaigą. Komisija teiks valstybės įmonei „Šiaulių regiono keliai“ prašymą šiuos ženklus įrengti. Ta pati bendrovė Užventės gyvenvietėje planuoja įrengti pėsčiųjų taką, todėl prašė komisijos sutikimo, taip pat pageidavo, kad kelių policija pateiktų eismo įvykių šioje gyvenvietėje suvestinę. Komisijos nariai tam pritarė.
„Miestelio S. Daukanto gatvės gyventojai, kurie skundėsi dideliu transporto priemonių srautu, prašė šioje gatvėje įrengti greičio ribojimo kalnelius. Tačiau komisija, pabuvusi kelias valandas šioje gatvėje, didelio srauto visiškai nepastebėjo. Kaip paaiškino įgaliotinis, didesnis mašinų srautas būna vakare, kai ima važinėti jaunimas. Nutarta kalnelių nerengti, nes tikėtina, kad pasipils daugiabučių namų gyventojų skundai dėl keliamo triukšmo, todėl pasiūlyta pareigūnams dažniau vakare užsukti į šią gatvę“, – paaiškino rajono Saugaus eismo komisijos pirmininkas Alfonsas Žiulpa.
Net du klausimai iš Viekšnių buvo dėl Tilto gatvės. Vienam iš jų – įrengti prie įvažiavimo prie pirties stovėjimą draudžiantį kelio ženklą, pritarta, o kitam – tokius pat kelio ženklus įrengti šioje gatvėje, priešais automobilių stovėjimo aikštelę ties „Grūstės“ prekybos centru, – nepritarta.
Pasak komisijos pirmininko, nors avarijų, kai iš aikštelės atbuline eiga išvažiuojančios transporto priemonės kliudo kitoje gatvės pusėje stovinčias mašinas, yra nemažai, tačiau gatvė plati (devynių metrų), reikia tik vairuotojų atidumo, kitaip – būtų sudaryta kliūčių kitoje gatvės pusėje gyvenantiems žmonėms.

Vieniems pritarė, kitiems – ne

Komisija pritarė gyventojų pasiūlymui uždrausti automobilių stovėjimą Mažeikiuose, vienoje Bažnyčios gatvės pusėje, nuo jos pradžios iki sankryžos su Sodų gatve – tai siaura gatvelė, jeigu mašinos sustatomos abiejose pusėse, judėjimas tampa problemiškas.
Buvo gauta prašymų dėl saugaus eismo užtikrinimo Sedos ir Vilties gatvių sankryžoje, kad nenukentėtų į K. Jagmino pradinę mokyklą einantys vaikai. Komisija siūlo Savivaldybės administracijai, esant galimybei, įrengti šioje sankryžoje šviesoforus. Tuo tarpu kitam prašymui – prie šios mokyklos įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, nepritarta. Komisijos nuomone, šioje vietoje yra gera mašinų sustojimo aikštelė, kurioje saugiai galima išleisti vaikus, automobiliams stovėti visą dieną čia nėra būtinybės ir tai apsunkintų šioje gatvės atkarpoje gana intensyvų eismą.
Nepritarta ir M. Valančiaus gatvės gyventojų prašymui šią gatvės atkarpą nuo Algirdo iki Laisvės gatvės skelbti gyvenamąja zona. Kaip išsiaiškinta, greitis matuojamas tik akcijų metu, todėl sukontroliuoti greitį tokioje atokesnėje nuo centro gatvėje nebus galimybių. Pateiktas pasiūlymas ateityje čia įrengti šaligatvius.
Komisija taip pat nusprendė pakeisti pirmenybę Tirkšlių gatvėje, susikertant su P. Cvirkos gatve. Jeigu dabar, įvažiuojant iš P. Cvirkos gatvės į naujojo prekybos centro „Maxima“ teritoriją, tenka praleisti iš Tirkšlių gatvės atvažiuojančias mašinas, tai netrukus viskas bus atvirkščiai. Taip pat nuspręsta prie išvažiavimo kairėn iš Taikos gatvės į Pavenčių gatvę įrengti vienoje pusėje dvidešimt metrų draudžiamus stovėti kelio ženklus, nes per sustatytus automobilius, sukant į kairę, šiuo metu visiškai nematomas judėjimas Pavenčių gatve.
Į kitą posėdį komisija rinksis tik sulaukusi apie dvidešimties gyventojų prašymų bei pasiūlymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto