„Saugiausia mokykla“ – Senamiesčio pagrindinė

Konkurso nugalėtojos titulą liudijančią iškabą pareigūnai įteikė Senamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenės atstovams. Nuotrauka iš policijos archyvo

Ketvirtus metus iš eilės Mažeikių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio organizuotą konkursą „Saugiausia mokykla“ antrą kartą laimi Senamiesčio pagrindinė mokykla.


Varžėsi penkios mokyklos 

Šiais metais konkurse varžėsi penkios rajono mokyklos – Senamiesčio, „Ventos“ ir Kalnėnų pagrindinės, M. Račkausko ir Viekšnių gimnazijos. „2012/2013 mokslo metų saugiausia mokykla“ po trejų metų pertraukos vėl tapo Senamiesčio pagrindinė mokykla, kuri vienu balu aplenkė M. Račkausko ir Viekšnių gimnazijas.  
„Renkant konkurso „Saugiausia mokykla“ nugalėtoją, komisija įstaigas vertino pagal dešimt kriterijų: kiek kurios mokyklos mokinių per pastaruosius mokslo metus padarė ar iš viso nepadarė administracinių teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų, ar dalyvavo organizuojamose prevencinėse priemonėse, projektuose, ar mokykloje veikia jaunųjų policijos rėmėjų būrelis, kokias mokiniai nurodė priežastis, dėl kurių, jų nuomone, mokykla yra saugiausia, ir panašiai. O mes savo ruožtu jas dar patikrinome papildomai pagal du kriterijus“, – pasakojo konkurso organizatorių atstovas, prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Senamiesčio pagrindinė mokykla nugalėtoja tapo ir konkursą surengus patį pirmąjį kartą, 2010 metais. Užpernai jame triumfavo Gabijos gimnazija, pernai – Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla.


Vyksta prevencinė priemonė 

Darbo su jaunimu policija ketina neapleisti ir vasarą – prevencijos poskyris organizuoja prevencinę priemonę „Saugi vasara 2013“. Pasak A. Bubliausko, ji orientuota į nuolatinį viešą ir neviešą patruliavimą, skirtą jaunimo ir nepilnamečių nusikalstamoms veikoms bei administraciniams teisės pažeidimams užbėgti už akių, mažinti jų skaičių bei suaktyvinti probacijos įskaitoje esančių asmenų kontrolę. 
Prevencijos poskyrio viršininkas pateikė kelis statistinius duomenis, kurie rodo, jog asmenų iki aštuoniolikos metų amžiaus daromų administracinių nusižengimų skaičius mūsų rajone nors ir nestipriai, bet didėja. Šiemet dėl neblaivaus pasirodymo viešoje vietoje buvo surašyta iš viso 214 administracinių protokolų, iš jų dvylikai asmenų iki aštuoniolikos metų, pernai per tą patį laikotarpį nubausti septyni. Pernai užfiksuoti du atvejai, kai nupirkta ir perduota nepilnamečiams alkoholinių gėrimų, šiemet – keturi, pernai dėl rūkymo nubausti 24 asmenys, šiemet – 40, iš kurių didžioji dalis – nepilnamečiai.
Tiek pernai, tiek šiemet per penkis mėnesius buvo užfiksuota po trisdešimt chuliganizmo atvejų viešose vietose. Nepilnamečių chuliganizmo atvejų pernai nebuvo, o šiemet už tokius nusižengimus jau surašyti penki administracinių teisės pažeidimų protokolai.

One Reply to “„Saugiausia mokykla“ – Senamiesčio pagrindinė”

  1. Ramute parašė:

    Smagu matyti pazistamus veidus.Nuosirdziausi linkejimai buvusiai mano aukletojai Janinai Norvilienei ir buvusiems kolegoms Irenai ir Arunui.Visokeriopos Jums sekmes!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto