Saugios kaimynystės grupių gretas papildė tirkšliškiai

Obuolių gatvės grupės pirmininkui Vytautui Norbutui (kairėje) pareigūnai įteikė informacinį stendą, liudijantį apie saugios kaimynystės grupės įkūrimą. Nuotrauka iš policijos archyvo

Stendas, informuojantis apie saugią kaimynystę, pažymėjo Tirkšlių miestelio Obuolių gatvę. Tai jau  aštuoniolikta bendruomenė, susibūrusi į Saugios kaimynystės grupę.

Privertė neramūs laikai

„Neramūs dabar laikai – vaikšto po namus neaiškūs žmonės, sukčiai sugalvoja visokių niekšybių. Kaimynai susitikome ne kartą, pasikalbėjome ir nusprendėme, kad reikia vienas kitam bėdoje padėti. Dabar jau turime vienas kito telefono numerį, o juk būna, kad gyvena vienas šalia kito arba net viename name du kaimynai ir nežino, kaip nelaimės atveju vienam su kitu susisiekti“, – argumentus dėstė įkurtosios saugios kaimynystės grupės pirmininkas Vytautas Norbutas.
Obuolių gatvė – nedidelė, joje tik aštuoni kiemai, tačiau, kaip sakė pirmininkas, problemų yra ir jas bandoma spręsti išvien – šalia mokykla, moksleiviai per pertraukas atbėga, rūko, nuorūkomis nukloja šaligatvius, renginių metu išgeria, o tuščius butelius daužo į gatvės grindinį.

Nusikaltėliai tampa atsargesni

Pasak pareigūnų, įkurti tokią grupę nėra sudėtinga, svarbu, kad būtų noras. Norintiems suburti saugios kaimynystės grupę, reikia kreiptis į apylinkės inspektorių, bendruomenės pareigūnę  arba prevencinio poskyrio viršininką, kurie paaiškins visas procedūras.
Prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas pastebėjo, kad potencialius nusikaltėlius išgąsdina pranešimai apie vietovėje veikiančią saugios kaimynystės grupę. Jis suvokia, kad name ar netoliese gyvena neabejingi, aktyvūs ir iniciatyvūs žmonės, nepakantūs įvairioms blogybėms, tad bet kokie įtartini veiksmai bus pastebėti ir apie juos pranešta policijai.

Skatina bendradarbiavimą

Aktyviai ir nuolat per įvairias visuomenės informavimo priemones garsinama ilgalaikė kompleksinė prevencinė priemonė „Saugią aplinką kurkime kartu!“ mūsų rajone prasidėjo dar 2006 metais, kai į saugios kaimynystės grupę susibūrė pirmasis daugiabutis – saugiai pirmieji rajone gyventi nusprendė Pavenčių gatvės 35-ojo namo kaimynai.
„Tokios grupės įkūrimas ir veikla padeda glaudžiau bendradarbiauti teisėtvarkos pareigūnams ir gyventojams, kartais tik tokios grupės dėka kaimynai susipažįsta vienas su kitu. Net ir tie žmonės, kurie nesusiduria su savo apylinkės įgaliotiniais, įkūrus saugios kaimynystės grupę, įgyja lengviau pasiekiamą pagalbininką, kuris jiems pataria iškilus kokių su teisėsauga susijusių problemų“, – sakė A. Bubliauskas.

Pažeidimų sumažėja

Keturiolika saugios kaimynystės grupių yra įsikūrę Mažeikių daugiabučiuose (trys namai yra Pavasario gatvėje, po du – Pavenčių ir Ventos gatvėse), aktyviai saugios kaimynystės srityje dirba viekšniškiai – čia dvi saugios kaimynystės grupės yra šio miestelio Mažeikių ir S. Daukanto gatvės namuose, į grupę susibūrė visa Kalupio gatvė.
Per visą saugios kaimynystės judėjimo laikotarpį buvo užfiksuoti tik du kiek didesni teisės pažeidimai šių daugiabučių teritorijose – prie M. Daukšos gatvės 40-ojo namo buvo pavogtos metalinės grotos, prie Pavasario gatvės 25-ojo namo buvo išdaužtas automobilio lango stiklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto