Saugomų teritorijų produkto ženklas – ir džiaugsmas, ir įsipareigojimas

Renavo dvaro sodybos vadovą bei darbuotojus pasiekė džiugi žinia: nuo šiol čia vyksiančias edukacijas ir jų metu pagamintus produktus bus galima ženklinti Saugomų teritorijų produkto ženklu.

Jei kažkada ant vieno ar kito įsigyto produkto pastebėjote priklijuotą, prikabintą, išgraviruotą, etnografinio stiliaus paukštelį, žinokite, kad tai ne vien gražus papuošimas, o kur kas didesnę vertę turintis Saugomų teritorijų produkto ženklas. Jis sukurtas siekiant atkreipti vartotojų dėmesį į vietinių gyventojų nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose gaminamus produktus ir teikiamas paslaugas.
Visos Lietuvos saugomos teritorijos, kurios turi administracijas, – rezervatai, regioniniai, nacionaliniai parkai, turi šiuos ženkliukus su ant jų užrašytais parkų pavadinimais.
Renavo dvaro sodyba ir jos teritorija į Žemaitijos nacionalinį parką nepakliūva. Bet yra saugomoje teritorijoje – Varduvos kraštovaizdžio draustinyje, kurio priežiūra pavesta Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojams.
„Nėra taip, kad kas panorėjęs galėtų savo produkciją ženklinti Saugomų teritorijų ženklu, reikia atitikti tam tikrus kriterijus, pasirašyti sutartį.
Naujiena tai, kad šį ženklą leista naudoti dvarui, įstaigai, kuri nėra regioninio ar nacionalinio parko teritorijoje. Todėl buvo diskusijų, vyko susirašinėjimas su Saugomų teritorijų tarnyba. Paaiškėjo, kad taip gali būti“, – „Santarvei“ sakė Renavo dvaro sodybos direktorius Deividas Makavičius ir pridūrė, kad šis ženklas reiškia ir džiaugsmą, ir tam tikrus įsipareigojimus.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto