Šaukštai skamba po pietų

Pirmoji Mažeikių krašto kultūros premija įteikta Kultūros centro direktorei Kristai Kinčienei, paskutinė – studijos „Sekmadienis“ vadovui Antanui Dargiui. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių krašto kultūros premija šiemet turėtų būti įteikta Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojui ekspertui, režisieriui Martynui Januškai. Taip nutarė prie Savivaldybės administracijos įsteigta vertinimo komisija. Šį sprendimą dar turės patvirtinti rajono Savivaldybės taryba.
Kai kurie politikai suabejojo pateiktu kandidatų sąrašu – pasigedo nominantų įvairovės bei viešumo, dėl informacijos stokos žmonės nežiną apie galimybę siūlyti kandidatūras.

Rekomendacijų daug

Šiemet komisija, kuriai vadovauja Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, vertino   keturių pretendentų: Sedos kultūros centro direktoriaus Gintauto Griškėno, klubo „Mano namai“ vadovo, tautodailininko Pranciškaus Tolišiaus, Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros ir meno tarybos pirmininko Pauliaus Mylės ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojo eksperto, režisieriaus Martyno Januškos kandidatūras.
Keturių balsų persvara balsavimus laimėjo M. Januška. Šie balsavimo rezultatai perduoti Tarybos švietimo, kultūros ir sporto komitetui.
Kandidatu Mažeikių krašto kultūros premijai gauti M. Janušką siūlė Klaipėdos universiteto Menų fakultetas, visuomeninė bendrija „Lemtis“, Choreografijos mokykla, Savivaldybės viešoji biblioteka, Kultūros centras, muziejus, Švietimo skyrius, Vytauto Klovos muzikos mokykla, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, kunigas Egidijus Arnašius.

Pasigedo viešumo

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu svarstant M. Januškos kandidatūrą Tarybos narė Judyta Čejauskienė pasigedo rinkimų eigos viešumo. 
„Aš tikrai nieko neturiu prieš šituos žmones, bet ar nebuvo įmanoma prieš rinkimus populiariau apie tuos žmones aprašyti laikraščiuose, surengti reitingavimą tarp gyventojų? Kultūra yra labai plati sąvoka, yra labai daug žmonių, garsinančių ne tik Mažeikius, bet ir Lietuvą užsienyje“, – teigė politikė.
Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė paaiškino, kad kiekvienos premijos nuostatuose yra nurodytas tam tikras reglamentas. Pagal jį iki tam tikros datos Kultūros ir sporto skyrius apie galimybę siūlyti kandidatūras Krašto kultūros premijai gauti skelbia spaudoje ir internetinėse erdvėse, įmonėms siunčiamos žinutės elektroniniu paštu.
A. Rupkutė apgailestavo, kad Mažeikiuose nėra entuziastų, kurie teiktų pasiūlymus.
Kodėl premijos skyrimas sukėlė tiek diskusijų, „Santarvė“ aiškinasi antradienio numeryje.

9 Atsakymai į “Šaukštai skamba po pietų”

 1. Edvardas parašė:

  Nebus ta tylene prie tu giminiu:)))nors patyletu DG…leliu teatras.

 2. taip ar ne parašė:

  nepatinka teisybe giminem, ar naudingiem draugam, mada tikrai bjauri, viska matyt, zinot ir tylet.

 3. Be vardo parašė:

  Tylene, komentaras į vienus vartus. Matyt trūksta pagarbos. Bjauri ta lietuvių mada…..

 4. tylene parašė:

  ka nuveike kristina visi zino, kiek giminem algos ismokejo per savo darbo metus ne visi zino.kokia gali buti kultura, kai dirba pensininkai ir isgeriantis. nukrenta duonos kasnis ir savivaldybes klerkam

 5. ....! parašė:

  Tai reikia suprasti, kad ir kas bebūtų kandidatu ar laureatu – purvo ir pagiežos užteks visiems? Ech, lietuviai!

 6. Paaiškinimas parašė:

  Norint ką nors gauti, reikia duoti. Draugystės čia jokios nėra. Nuvežei „tašę“ į ministeriją ir turi popiergalį, neši „lauknešėlius “ vietiniams klerkams, irgi gauni popierėlį su rėmeliais, „padengei“ laiku stalą valdininkėliui, gausi dar vieną popierėlį. Tokia yra gyvenimo “ vamzdiec“ filosofija . Pažiūrėkite į „rekomendacijas“ Januškai, Kinčienei ir kt. „laureatams“. Jums viskas bus aišku.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  o ka Kristina nuveikė daugiau kultūrai negu priklauso pagal pareigas, kieno draugė buvo?

 8. baisu parašė:

  baisu tikrai, kokia komisija, prie butelio sutare ir skyre.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Kokia kultūra, tokie ir šaukštai. ŠLYKŠTU.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto