„Saulė“ ir „Griaustinis“ koncertinį sezoną baigė Panevėžyje

Nuotr. iš kolektyvų archyvo

Mažeikių moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ šokėjos ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus orkestro „Griaustinis“ muzikantai praėjusią savaitę dalyvavo Panevėžyje surengtame orkestrinės muzikos festivalyje „Dūdų vasara“.
Valandos trukmės soliniu koncertu kolektyvai užbaigė šiuos mokslo metus ir aktyvų koncertinį sezoną.

PAKVIEČIA TIK GERIAUSIUS
Festivalis „Dūdų vasara“ Panevėžyje turi ilgametes tradicijas. Šios vasaros festivalis – 15-asis.
„Saulės“ šokių studijos vadovė Ramutė Plonienienė skaičiuoja, kad jos vadovaujamas kolektyvas festivalyje dalyvavo trečiąkart. Orkestrui „Griaustinis“ bei jo vadovui Kęstučiui Dvaržeckiui „Dūdų vasara“ – ketvirtoji.
Pasirodyti Lietuvos pučiamųjų orkestrų asociacijos organizuojamame festivalyje gali ne visi. Į jį kviečiami geriausi Lietuvos ir užsienio šalių kolektyvai.
Festivalis kelis vasaros penktadienius vyksta po atviru dangumi. Vieną kurį nors penktadienį prisistato ir savo solinę programą atlieka konkretūs orkestrai. Žiūrovams festivalio koncertai – nemokami.

PATENKINTI ŽIŪROVAIS
Panevėžys yra tas Lietuvos miestas, kuriame vasarą rengiamas vienas stipriausių orkestrinės muzikos festivalių. Tačiau, pasak R. Plonienės, renginių, skirtų tik orkestrams bei juos lydintiems šokėjams, mūsų šalyje nėra daug.

Visada besišypsančios ir gerą nuotaiką kuriančios „Saulės“ šokėjos ir jų vadovė Ramutė Plonienė. Nuotr. iš kolektyvo archyvo

Mažeikiškės šokėjos ir sediškiai orkestro muzikantai yra patenkinti tuo, kaip „Dūdų vasara“ organizuojama. Atlikėjams patiko, kad pasirodymą žiūrovams pristačiusi vedėja kūrybiškai apibūdino kiekvieną kolektyvų atliktą kūrinį, negailėjo gerų žodžių šokėjoms ir muzikantams.
Panevėžiečius, atėjusius pasižiūrėti bei pasiklausyti mažeikiškių pasirodymo, R. Plonienė apibūdino kaip itin šiltus, draugiškus.
„Nežinau, ar žmonės visų kolektyvų pasirodymus taip šiltai priima, tačiau mes po kiekvieno kūrinio sulaukdavome plojimų, pasveikinimų. O dar maloniau, kad po pasirodymo buvo žiūrovų, kurie priėję sakė, jog lauks mūsų atvykstant į festivalį ir kitąmet“, – sakė šokių studijos vadovė.

METAI BUVO DARBINGI
R. Plonienė džiaugiasi ir savo šokėjomis, ir K. Dvaržeckio vadovaujamo orkestro muzikantais. Vaikai ir jaunimas – darbštūs, kantrūs, kūrybingi, negailintys savo laisvo laiko pasiruošimams, repeticijoms.

Orkestras „Griaustinis“ ir jo vadovas Kęstutis Dvaržeckis Panevėžyje rengiamame orkestrinės muzikos festivalyje – ne naujokai. Nuotr. iš kolektyvo archyvo

„Kadangi mes esame iš Mažeikių, „Griaustinis“ – iš Sedos, tai parepetuoti kartu, suderinti ritmą, važiuojame į Sedą. Todėl norisi padėkoti šokėjų tėvams, kurie vežė jas į repeticijas savo automobiliais. Kartais ir po dvi ar tris valandas laukdavo, kol parepetuosime“, – kalbėjo vadovė.
Paprašyta apibendrinti, kokie „Saulei“ ir „Griaustiniui“ buvo šie mokslo metai ir koncertinis sezonas, pašnekovė sakė, jog nieko nebūna be darbo, o kartais – ir be ašarų.
„Sezonas buvo puikus. Pasiruošimo, koncertų turėjome daug. Esame kviečiami, laukiami ir net nespėjame nuvykti pas visus, kas kviečia. Juolab kad šiemet intensyviai ruošėmės Lietuvos atkūrimo šimtmečio dainų šventei. Bet viską atperka besišypsantys, plojantys žiūrovai. Tai geriausia motyvacija dirbti ir siekti“, – apibendrino R. Plonienė.

Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto