Saulės jėgainės ne tik „šviečia“

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Specialistai spėja, kad saulės elektrinių statybų bumas gali sukelti bėdų, nes dauguma tokių jėgainių iškilo ant drenažo vamzdynų.
Kad pažeista sistema gali tapti rimta problema, parodė pavyzdys Laižuvoje –ėmė tvinti kaimyniniai sklypai.
Laižuvos Antano Vienažindžio gatvės gyventojas Juozas Balsys į redakciją kreipėsi, anot jo, nesulaukęs valdininkų tinkamos pagalbos. Jis pasakojo, kad dėl pažeistos drenažo sistemos vandenyje skęsta net penkių gyventojų sklypai, vanduo veržiasi ir į kai kurių kiemus.
Dar praėjusių metų pavasarį penki šios gatvės gyventojai raštu apie savo bėdą informavo Savivaldybės Žemės ūkio skyrių.
„Tačiau negavome jokio atsakymo. Šį pavasarį skambinome melioratoriams, tačiau niekas nepasikeitė. Ir niekas nieko konkretaus nepasako. Esą galbūt bėdos kilo dėl kaimynystėje atsiradusios saulės elektrinės, liepė aiškintis su jos savininkais“, – situaciją dėstė pašnekovas.

Kaip laižuviškių bėdas aiškinosi „Santarvė“, skaitykite antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Saulės jėgainės ne tik „šviečia“”

 1. bronius parašė:

  AS GVENU MISTE IR ZADU STTYTI SAULIES JEGAINE ORENTUOTAI SAULE 1 KW. GALIATAI ZYMIAI EFEKTYVIAU LEIS ISNAUDUOTI GALIA TODEL NESUPRANTU TU KURIE TIK STOGUS GADINA ONAUDOS TURI TIK 50 %

 2. Purvėniškis parašė:

  Geras straipsnis.R.Gramas labai pasikėlęs ir sukšius.Nedoras valdininkas

 3. Daiva Šideikienė parašė:

  Mažeikių raj. savivaldybės mero A.Tenio ir vicemerų darbotvarkėse balandžio 30d. ( trečiadienį ) buvo numatyta tai : 15.00 val. – Susitikimas su Sedos seniūnijos seniūnaičiais, bendruomenių atstovais, gyventojais. Kai kurie kviestiniai ( L.Nagienė , A.Narmontienė ir kt. ) ir nekviestiniai ( D.Šideikienė ir kt.) svečiai rinkosi į Sedos seniūnija , tačiau šis susitikimas įvyko Sedos kultūros namuose . Geužės 7dieną trijų valdžios atstovų ( mero ir vicemerų ) darbotvarkėse mumatyta: 15.00 val. – susitikimas su Mažeikių apylinkės seniūnijos seniūnaičiais, bendruomenių atstovais, gyventojais. Jeigu mero sekretorė nežino kur vyks šis susitikimas ir klausia pas merą , tai galima manyti ,kad ir kiti gyventojai nežino susitikimo vietos . Įvairaus tipo valdininkėliai gauna priemokas už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, tad negi taip sunku nurodyti susitikimo vietą ,t.y. adresą.

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Jeigu tai būtų dėl šilumos paskaičiavimo tai šioje savivaldybėje būtų galima kreiptis į Tarybos sekretorę R.Guerrero, tai ji greituoju būdu pateiktų atsakymą. Merui A.Teniui GYVENTOJAI , viso labo, yra tik tretieji asmenys, Tarybos veikos Reglamente nėra numatyta ,kad Tarybos narys su paklausimais , prašymais ar kitais raštais galėtų kreiptis į vietos klierkus dėl gyventojų iškeltų problemų.

 5. to kaimynas parašė:

  kreipkis i psichoterapeute aelita. pades.

 6. kaimynas parašė:

  Tos elektrinės ne tik drenažą, bet ir sveikatą gadina – apsaugos sistemų kaukimas naktimis ir savaitgaliais varo į pasiutimą . o ką jiems padarysi – ką nori tą daro. Į žemės ūkio skyriaus biurokratus dėl melioracijos kreiptis beviltiška – kol negauna nurodymo iš aukščiau – nė ausų nejudina. Siūlau iškart pradėt nuo aukščiau.

 7. as parašė:

  to gal 2014-05-05 19:08:02 Pirmiausia pačiam galvą reiktų išsiplauti, kažin ant ko stovi elektrinės? gal ant pamatų? kasdami pamatus sugadino drenažą.

 8. to gal parašė:

  Gal tu pirmiau galvą išsiplauk, o tik po to komentuok? Prie ko čia ta elektrinė? Gal jinai tą vandenį gamina?

 9. gal parašė:

  pirmiau reikia kreiptis į elektrinės savininką, o paskui į savivaldybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto