„Saulės“ šokėjų metai: darbingi ir derlingi laimėjimų

Mažeikiškiai „Saulė“ ir „Griaustinis“ dalyvavo Latvijos nepriklausomybės dienos minėjime Saldus mieste.

Ketvirtadienio vakarą Mažeikių kultūros centro didžiojoje salėje nuskambėjo Mažeikių moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ koncertas. Šis renginys, simboliškai pavadintas „Kartu po saule“, – ir besibaigiančių mokslo metų apibendrinimas, ir netrukus prasidėsiančio vasaros sezono startas.

Nuo Mažeikių iki Rygos

Pasak šokių studijos „Saulė“ vadovės Ramutės Plonienės, besibaigiantys mokslo metai studiją lankančioms mergaitėms buvo labai darbingi, pilni įvairių renginių, respublikinių, tarptautinių konkursų.
„Šokis – beprotiškai gražus, bet ir labai sunkus darbas. Bet darbas atsiperka: jis šokėjoms atnešė daugybę medalių ir prizinių vietų“, – sakė pedagogė.

Dar praėjusių metų lapkritį mažeikiškės vyko į kaimyninės Latvijos sostinę, kur dalyvavo tarptautiniame vokalo ir šokio festivalyje „Travelling festival. Ryga 2022“. „Saulės“ šokėjos šiame renginyje savo amžiaus grupėse iškovojo pirmą ir antrą vietas.

Baigiantis 2022 metams, „saulutės“ pasirodė ir Mažeikiuose veikiančios viešosios įstaigos „Šokio banga“ organizuotame, tradiciniu tapusiame respublikiniame festivalyje-konkurse „Holly Jolly Dance 2022“. Čia jos pašoko 3 šokius. Visų jų atlikėjos apdovanotos medaliais ir pirmos vietos taurėmis. Šiame festivalyje-konkurse „Saulės“ solistė Ugnė Ramonaitė atliko savo pačios sukurtą šokį. Jaunąją kūrėją ir šokėją lydėjo sėkmė – jos šokis įvertintas pirmąja vieta.

Užėmė aukštas vietas

Studijos vadovė didžiuojasi jaunosiomis (1–4 klases lankančiomis) „Saulės“ šokėjomis. Jos dalyvavo respublikiniame mažųjų šokėjų festivalyje-konkurse „Šokime kartu – „Junga“, aš ir tu“ Klaipėdoje. Šiame festivalyje šokėjus žiuri komisija vertino nominacijomis.

Jaunosios šokėjos į Mažeikius parvežė iškovotus medalius, pelnė originaliausio bei energingiausio kolektyvo vardus.
„Balandžio pabaigoje dvi šokėjų grupės vyko į tarptautinį šokių konkursą Varšuvoje. Konkurso komisijoje buvo tik Lenkijos įvairių šokių stilių mokytojai. Jie mūsų šokius įvertino pirmąja ir antrąja vietomis. Didžiausia emocijų banga užplūdo, kai šeštas–aštuntas klases lankančių „saulučių“ debiutinis šokis „You say“ buvo įvertintas pirmąja vieta“, – prisiminė R. Plonienė.

Didelis būrys studijos šokėjų džiaugiasi tuo, kad sunkus darbas per repeticijas atsiperka laimėjimais
konkursuose ir festivaliuose.

Po konkurso mažeikiškės, lydimos gidės, susipažino su Varšuvos senamiesčiu, pramogavo vandens atrakcionų parke.

Sėkmė šokėjas lydėjo ir gegužės pradžioje Šiauliuose vykusiame tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse „Aušrinė žvaigždė“. Jame dalyvavo trijų amžiaus grupių „Saulės“ šokėjos. Dvi vyresniųjų šokėjų grupės įvertintos pirmosiomis vietomis, o jaunesnės – antrąja vieta.

Bendrystė su orkestru tęsiasi

Šiemet tęsėsi šokių studijos „Saulė“ ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Griaustinis“ sėkmingas bendradarbiavimas. Šie du kolektyvai jau daug metų žiūrovus džiugina bendromis koncertinėmis programomis.

Pamatyti „Saulės“ ir „Griaustinio“ pasirodymus turėjo galimybę Kretingos dvaro šventės „Mėnuo su žvaigžde čia norėjo būti“, Renavo dvaro sodyboje vykusios „Žibučių žydėjimo šventės“, Pakruojo dvaro gėlių žydėjimo festivalio atidarymo dalyviai.

Mažeikiškiai savo pasirodymu papuošė ir Latvijos nepriklausomybės dienos minėjimo renginį Saldaus mieste.
„Didžiuojamės ir džiaugiamės mums suteikta garbe atstovauti Mažeikių kraštui LRT laidoje „Duokim garo“. Laidos filmavimas, o paskui ir transliacija visiems suteikė daug įvairių emocijų ir jaudulio“, – pasakojo „Saulės“ vadovė.

Pašnekovė pridūrė: šokėjų veikla ties gegužės 18-osios koncertu Mažeikių kultūros centre nesibaigs. Ir šokėjų, ir jų draugų –„Griaustinio“ muzikantų laukia daugybė vasaros koncertų visoje Lietuvoje ir bendra koncertinė programa Vengrijoje.
Loreta BUTKUTĖ
Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto