Saulės spinduliai mamoms

Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuotr.

Saulėtą gegužės 1-osios popietę visuomeninės organizacijos „Gerumo galia“ vaikai pakvietė savo mamas ir kitus šeimos narius bei draugus į koncertą, skirtą Motinos dienai. Priminsiu, jog ši organizacija vienija Mažeikių rajono šeimas, auginančias vaikus su Dauno sindromu.
Kai šeimoje gimsta vaikas, turintis vienokią ar kitokią negalią, tai tėvams visada būna didelis išbandymas, kuris tęsiasi visą gyvenimą. Žmogus negali išgyventi nuolat stresuodamas: visą laiką liūdėdamas arba be saiko džiūgaudamas. Mums reikia visko: ir stiprių emocijų, ir ramybės, ir su išbandymais susijusių žygių, kad tobulėtume, ir poilsio – kad pailsėtume, žinoma.
Tokiu poilsiu, širdingu pabendravimu tapo ir ši popietė. Daug šiltų žodžių mamoms pasakė ir organizacijos pirmininkė Dovilė Grigutė, ir renginio svečiai: muzikantė Karina Astrauskaitė savo jausmus išreiškė per muziką – pagrojo saksofonu, gimnazistė Ugnė Pušinskytė perskaitė nuostabų savo kūrybos eilėraštį apie savo draugus – šios organizacijos vaikus, kurių jausmai yra tokie gilūs, o širdys – nepaprastai geros.
„Gerumo galios“ nariams savo eilėraščius apie mamą skaitė ir menų studijos „Erdvė“ literatės: aš, Eglė Mažonienė, ir Gitana Jazdauskienė. O Bugenių bendruomenės Vaikų dienos centro „Būk su manimi“ vadovė Jolita Butkienė atvyko su didžiuliu tortu. „Saulytės“ (taip neretai yra vadinami Dauno sindromą turintys žmonės) šoko, dainavo ir dovanojo narcizus bei savo rankų darbo dovanas mamoms. Dovana buvo įdomus raktų pakabukas – pagamintas iš beržo tošies, galintis atlikti ir delnų masažuoklio funkciją. Tokią dovanėlę turiu ir aš, šių eilučių autorė, – gavau jau anksčiau nuo savo kitokio sūnaus, kuris padarė ją per edukacinį užsiėmimą 2017 m. sausio mėnesį Mažeikių muziejuje. Tiek laiko buvau įsitikinusi, jog tai apyrankė.
Popietė praėjo smagiai, šiltai, įdomiai. Užsimezgė naujos pažintys, tikimės, kad nuoširdi draugystė tarp kelių nevyriausybinių organizacijų, kartu dalyvavusių šiame renginyje, tęsis ir toliau.
Jei jūsų šeimoje yra vaikas su Dauno sindromu, žinokite, kad visada galite ateiti į visuomeninę organizaciją „Gerumo galia“, jie renkasi Mažeikiuose, Pavenčių g. 4 (buvusioje „Jaunystės“ mokykloje). Bendravimas ne tik duoda naudingos informacijos, tačiau ir pagerina emocinę savijautą. Išbandyta.
Eglė MAŽONIENĖ,
menų studijos „Erdvė“ prezidentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto