Šaulių sąjungos metais – renginių gausa

Meras Vidmantas Macevičius (dešinėje) susitiko su šauliais Pranu Trakiniu (kairėje) ir Juliumi Svirušiu (antras iš kairės). Kristinos GALDIK ĖS nuotrauka

Šie metai paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos metais. Vienu iš pagrindinių minėjimo akcentų numatytas šventinis renginys Vilniuje, Katedros aikštėje.

Sukanka šimtas metų

Prieš šimtą metų, 1919 metų rugsėjo 13 dieną, oficialiai įteisinta Lietuvos šaulių sąjungos veikla. Šiemet jai sukaks 100 metų.
Seimas, pabrėžiant Lietuvos šaulių sąjungos indėlį Nepriklausomybės kovose ir siekiant pagerbti Lietuvos šaulių sąjungos narių, kovojusių prieš sovietų okupaciją, žuvusių sovietų lageriuose, tremtyje, atminimą bei vertinant Lietuvos šaulių sąjungos indėlį stiprinant Lietuvos saugumą ir skatinant patriotiškumą, šiuos metus paskelbė Lietuvos šaulių sąjungos metais.

Ceremonijoje – ir mažeikiškių priesaika

Pagrindinis šių metų Šaulių sąjungos renginys vyks birželio 1-ąją Vilniuje, Katedros aikštėje.
Jame planuoja dalyvauti ir nemažas būrys Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės, kuriai priklauso ir Mažeikių šaulių pirmoji kuopa, narių.
„Iškilmingos rikiuotės metu vyks jaunųjų šaulių pasižadėjimo ir šaulių priesaikos ceremonija, kurioje žodžius tars apie 600 jaunųjų šaulių ir šaulių iš visų rinktinių, tarp jų ir 50 Mažeikių kuopos narių“, – patikslino rinktinės vadas Julius Svirušis.
Vien rikiuote šis renginys sostinėje neapsiribos: Bernardinų sode veiks Šaulių miestelis, kur vyks Lietuvos šaulių sąjungos pristatymas visuomenei, edukacinės veiklos vaikams ir suaugusiems, šaulių ginklų paroda, Lietuvos šaulių sąjungos meno kolektyvų pasirodymai. Šventę vainikuos koncertas.

Paminės partizanų žūties metines

Trečiadienį vykusio susitikimo su Mažeikių rajono savivaldybės meru Vidmantu Macevičiumi metu Žemaitijos šaulių atstovai sprendė klausiamus, susijusius su mažeikiškių kelione į šį svarbų metų renginį, bei pristatė, kur dar šiais metais dalyvaus mažeikiškiai šauliai.
Kaip informavo Mažeikių pirmosios kuopos vadas Pranas Trakinis, praėjus savaitei po šio renginio, mažeikiškiai šauliai dalyvaus „Vyčio“ būrio partizanų 75-ųjų žūties metinių minėjime, vyksiančiame Viekšniuose.
Šio būrio kovotojai žuvo Purvių miške, čia jų žūties vietoje pastatytas paminklas, žuvusiųjų partizanų palaikai 1988 metų vasarą iškasti ir perlaidoti Viekšnių kapinėse.

Laukia ir daugiau veiklos

Birželio 14-ąją šauliai pagerbs Vilties ir Gedulo dieną, birželio 27-ąją numatytas Šaulių sąjungos šimtmečio paminėjimas Telšiuose, kur vyks rinktinės paradas bei įvairūs pasirodymai.
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną kartu su visais lietuviais bus giedamas Lietuvos himnas, rugpjūčio 23-iąją šauliai dalyvaus Juodojo kaspino dienos paminėjime.
P. Trakinis informavo, kad didelis renginys numatytas ir spalio 7-ąją, kai Sedoje bus minimos 75-osios Sedos kautynių metinės. 1944 m. spalio 6–7 dienomis prie Sedos vyko iš buvusių Lietuvos kariuomenės karininkų ir jų vadovaujamų savanorių sudarytos Tėvynės apsaugos rinktinės mūšis su Raudonąja armija. Tai buvo paskutinis lietuvių mėginimas pasipriešinti plūstantiems agresoriams iš Rytų.

Mažeikiškių kuopa – gausiausia

Telšių apskrities Žemaičių 8-oji šaulių rinktinė savo gyvavimo metus skaičiuoja nuo 1920 metų. Ją šiuo metu sudaro 6 kuopos. Kaip sakė rinktinės vadas J. Svirušis, rinktinės kuopos veikia Telšiuose, Alsėdžiuose, Plungėje, Rietave, Varniuose ir Mažeikiuose. Iš viso šaulių veikloje dalyvauja apie 600 šaulių, gausiausia kuopa yra Mažeikiuose.
Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių 801-ąją šaulių kuopą, kuriai vadovauja P. Trakinis, sudaro 9 būriai, iš kurių 8 – jaunųjų šaulių, vienijantys apie 200 jaunuolių, vienas būrys sudarytas iš suaugusių šaulių, jame – apie 50 mažeikiškių.
„Šaulių veiklos spektras yra platus – jie vykdo ir kultūrinę, ir sportinę, ir patriotinę veiklą, ugdo pilietiškumą. Patriotiškos, pilietinės veiklos ir užsiėmimų netrūksta – jaunimas kartu su vyresniaisiais dalyvauja piliakalnių tvarkyme, rengia naktinius žygius partizanų takais, rengia karines stovyklas. Mūsų kuopa išsiskiria tuo, kad turi savo ugniagesių komandą su technika, turime savo ginklinę ir net savo garbės sargybos skyrių, kuo negali pasigirti visos šaulių rinktinės“, – sakė kuopos vadas.
Anot jo, šiuo metu šauliai – tarpinė grandis tarp Lietuvos kariuomenės, savanorių ir visuomenės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto