Saulius Skvernelis lieka vidaus reikalų ministro poste

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Po pokalbio su premjeru Algirdu Butkevičiumi vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nusprendė likti savo poste. Sprendimą netenkinti ministro atsistatydinimo prašymo Algirdas Butkevičius su prezidente žada aptarti trečiadienį.

Premjeras vertina teigiamai

„Priimu sprendimą dirbti su ministru pirmininku komandoje tą likusį laiką“, – pirmadienį vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.
Premjeras teigia, kad jis vidaus reikalų ministro darbą vertina teigiamai, o prašymą dėl atsistatydinimo pavadino skubotu ir emocijų nulemtu sprendimu.
„Vidaus reikalų ministras per trumpą laikotarpį vidaus reikalų sistemoje atliko didžiulius darbus. Aš manau, kad, jeigu palygintume su kitų vidaus reikalų ministrų nuveiktais darbais, tai tikrai būtų matomas nepaprastai didžiulis šuolis“, – kalbėjo A. Butkevičius.
„Aš tikrai netenkinu vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio prašymo“, – pridūrė A. Butkevičius.
Su S. Skverneliu A. Butkevičius taip pat aptarė kitų metų vidaus reikalų sistemos asignavimų didinimą.
„Mes ieškosime papildomų lėšų, kad mažiausiai apmokamiems statutiniams darbuotojams būtų galima padidinti darbo užmokestį ateinančiais metais iki 600 eurų“, – sakė A. Butkevičius.

Sulaukė kritikos

S. Skvernelis iš vidaus reikalų ministro pareigų buvo nusprendęs pasitraukti lapkričio 20 d., po policijos vykdytos ginkluoto bėglio gaudynių operacijos. Po 5 valandas trukusios operacijos pareigūnai sulaikė Igorį Molotkovą, kuris buvo pasprukęs iš policijos automobilio su pareigūnų automatiniu ginklu.
Pareigūnų operacijos metu ministras įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene – anot parlamento vadovės, ji iš S. Skvernelio negavo informacijos apie incidentą.
S. Skvernelį taip pat sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, pareiškusi, kad ministras pademonstravo „žemą politinį lygį“ ir turėtų prisiimti atsakomybę už incidentą.

Tai ministro apsisprendimas

Taip pat S. Skvernelio atsistatydinimą Prezidentė D. Grybauskaitė yra pavadinusi rinkimų kampanija.
Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras prezidentės D. Grybauskaitės kritiką buvo įvardinęs pagrindine pasitraukimo priežastimi.
Vidaus reikalų ministro S. Skvernelio sprendimas likti poste yra jo apsisprendimas, teigia Prezidentūra.
„Tai yra ministro apsisprendimas“, – tokią poziciją naujienų agentūrai ELTA perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto