„Saurida“ gelbėjasi nuo bankroto

„Sauridoje“ startavo restruktūrizacija, kurią numatyta užbaigti po ketverių metų. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiaulių apygardos teismas patvirtino UAB „Saurida“ restruktūrizavimo planą. Pagal jį restruktūrizavimą numatyta užbaigti po ketverių metų.
Į skolas įklimpusi įmonė tokio žingsnio griebėsi, norėdama išvengti bankroto.

Verslininkas paprašė restruktūrizacijos

„Santarvė“ rašė, kad praėjusių metų lapkričio mėnesį Šiaulių apygardos teismas patenkino mažeikiškio verslininko Sauliaus Ranco prašymą dėl restruktūrizacijos bylos iškėlimo UAB „Saurida“.
Nutarimas patvirtinti įmonės restruktūrizavimo planą ir kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo buvo priimtas vienintelio „UAB „Saurida“ akcininko sprendimu.
„Teismas pritarė prašymui restruktūrizuotis, paskirtas administratorius, kuris viską įvertins ir nuspręs, kaip toliau įmonei dirbti. Reikia manyti, kad įmonės sunkumai laikini, todėl nutarta bankroto neskelbti. Teismas įvertino tai, kad įmonė turto turi daugiau negu skolų. Tuo labiau kad restruktūrizacijos prašė pats akcininkas ir jis nori išsaugoti įmonę, darbo vietas“, – nutartį prieš metus „Santarvei“ komentavo Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas.

Plano tvirtinimas užtruko

Šiaulių apygardos teismas tada nustatė, kad per šešis mėnesius turi būti pateiktas „Sauridos“ restruktūrizavimo plano projektas. Tačiau po to buvo dar du teismo posėdžiai, kurie vis pratęsdavo projekto pateikimo terminą. Vėliau buvo nustatytas naujas projekto pateikimo terminas.
Pagaliau spalio pradžioje kreditorių susirinkime buvo apsvarstytas ir patvirtintas įmonės restruktūrizavimo planas. Šiame plane „Saurida“ numatė atsiskaitymus su kreditoriais ir išdėstė savo galimybes tai padaryti.
Ne visi kreditoriai sutiko su patvirtintu planu.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio „Santarvėje“.

18 Atsakymų į “„Saurida“ gelbėjasi nuo bankroto”

 1. , parašė:

  visi savivaldybės klerkai yra ranciono NUPIRKTI,matysit kaip rancininkienė lakstys prieš Kalėdas po savivaldybę vėl su dovanų maišais kaip pernai,iš kur pas juos pinigai jei jau beveik bankrutuoja,iš kur pinigai keliauti po šiltus kraštus,ko tyli STT,mokęsčių inspekcija,sodra,ar ir jie papirkti ar žino valdžia kiek jis yra pristeigęs dukterinių įmonių,žmonės žino

 2. Jorė parašė:

  Skaitykite ‘Lietuvos ryte“ straipsnį „Mažeikių bendrovė – valstybė valstybėje?“ apie finansinius pažeidimus Mažeikių šilumos ūkyje, pono Jurkaus savivalę, Savivaldybės pataikavimą jam ir paprastų šilumos vartotojų apiplėšinėjimą.

 3. apas parašė:

  Čia yra ir savivaldybės kaltė,kad leido „Sauridai“ savavališkai nustatyti 3 kartus didesnę pastoviąją dujų kainą.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Po to , kai VKEKK posėdyje priėmė sprendimą vienašališkai nustatyti UAB „Saurida“ centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainas , galima drąsiai pakelti nuomos kainą už Mažeikių savivaldybei priklausančių magistralinių dujų vamzdynų nuomą UAB „Sauridai“. Ši valdžia to nedarys ,bet tai pažadėti gali asmenys, kurie dalyvaus 2015m savivaldybių rinkimuose , tik juos išrinkus niekas nepasikeis . Nors labiau reikėtų saugotis tų , kurie pakels dujų vamzdynų nuomos kainą .

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Pati geriausia reklama mero rinkimams,žinosime kas su kuom susidėjęs ir kas naudojasi mūsų pinigėliais.

 6. DAAA parašė:

  Iš kur tokia SAVIVALDYBĖS kai kurių klierkų meilė SAURIDAI ? Nesenai buvo rašyta apie už mizernus pinigus SAVIVALDYBĖS išnuomotas dujų trasas, baseinas SAURIDA SPA taip pat kiek Santarvė rašė išnuomotas per pigiai. Kokia RANCO puseserės DAIVOS nuomonė apie šį straipsnį ?

 7. turbut juokaujate:)) parašė:

  Bankrotas? Kas galetu paneigti,kad tai pelningas dalykas?

 8. nereikia gasdinti parašė:

  Tik greiciau tas abasrancas bankrutuoja. Rasis kas ta vieta uzims. O as jo bezdalu jau 2,5 metu nenaudoju ir vargo nematau. Be reikalo zmogeliai bijo pasikeitimu. Imtu visi ir nebenaudotu tu bezdalu, ir nemoketu berazumio sugalvotu nepagristu mokesciu. Pralose viena teisma, pralos ir visus likusius.

 9. SAVAS parašė:

  O kas gali pasakyti, kada anuliuos ta padidinto abonento nemokėtą tipo skolą. Jau užkniso daugiau kaip metus skola rašo vis rašo į lapeli, ne velnio nemokėsiu.

 10. VJ parašė:

  Mano senele sakydavo – vargas prasidejo, kai baudziauninkai ir ju palikuonys sali valdyt pradejo… Ji turejo omeny sovietmeti, stojo nepriklausomybe ir tie baudziauninku palikuonys patapo verslininkais, seimunais ir tt. Pinigu atsirado, bet galvelese baudziauninko genas ikaltas, kaip sakant „s griazi v kniazi“. O tiems baudziauninku palikuonims, kuriems nepavyko prasimust, beliko tik nesiotis akmeni uzanti ir pavydet „prasisukusiems“, ka pagal komentarus ir matom. Dabar i tema, ar jums geriau pasidarys, jei Rancas bankrutuos, zmones neteks darbu, nebus sumokami mokesciai? Gi i jo vieta ateis kitas verslininkas, kuris (jusu isitikinimu) dujas pardavines uz savikaina???

 11. o parašė:

  Tas ponulis galetu ir bankrutuoti, manau, daug zmoniu apsidziaugtu. Bankrutuoja, o feisbuke nuotrauku pridejes, kaip po uzsieni su atzalom vazinejas. Uz kokius pinigus, gal kas issiaiskins? Ar negeda zmones erzinti?

 12. asai parašė:

  Greiąiau bankrutuotų ta zasranco firma. Gal tuomet vartotojų pasirinkimo neberibos, ubagas (dvasios ir proto).

 13. E.V. parašė:

  Kažin, ar pats Rancas apie tai žino? Gal vėl atostogauja užsienyje ir tik grįžęs sužinos? Nėra vadovo ir nėra tvarkos. Vieni mokėjo nustatytą mokestį ir permokėjo, kiti nemokėjo ir nesiruošia sumokėti. Parvežkit savo vadovą iš užsienio ir tegu jis padaro tvarką. Žiūrėk, ir be bankroto apsieis.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Neisivaizduojami dalykai dedasi. Milijonus islupa is nemastancios ir savigarbos nei kiek nebeturincios liaudies ir se tau….kalbos apie bankrota. kad tik greiciau tokia imone,kuri sitaip nesiskaito ir visai negerbia vartotoju interesu,skradziai zeme prasmegtu.

 15. Tikrai taip parašė:

  Tikrai turto turi į valias o mokesčių nemoka,kaip suprast,kur mokesčių sergėtojai?

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  O gal į merus tiktu,žino kaip pinigus į savo kapšą susidėti,verslą vystyti,po užsienį keliauti,savivaldybę kaip vienintelis“akcininkas“ valdyti,nebereikėtu tų kelių litų už dujų vamzdyno nuomą mokėti-pagalvokim…..

 17. Nu nu parašė:

  apgaudinėjo Rancas mažeikiškius, prisilupo iš jų krūvas pinigų ir dar tebelupa ir štai – prireikė jam restruktūrizacijos – neva bankrutuoja, Į kaliūzę tokį netikėlį. Tegu pinigus neteisėtai nuluptus atiduoda.

 18. Vardas (privalomas) parašė:

  Kada baigs mulkinti dujų nebevartojančius ir sutartis nutraukusius mažeikiečius?Kada baigsis didelį poną vaidinusį savininko galybė,kada atsiskaitys su mokesčiais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto