Sausio pradžia: pirmos sąskaitos ir pirmi nesklandumai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmosiose šių metų sąskaitose už šilumos energiją – kol kas didžiausios sumos per šį šildymo sezoną. Tam įtakos turėjo ir vėstantys orai, ir šiek tiek padidėjusi šilumos kaina.
Šilumininkai informuoja, kad sausio mėnesį šilumos kilovatvalandė dar labiau brangsta.
Be to, jiems jau teko susidurti su pirmaisiais šilumos tiekimo sutrikimais. Laimei, viskas buvo sutvarkyta operatyviai, tad dauguma mažeikiškių šių trikdžių net nepajuto.

Spustelėjus šaltukui, Viekšnių miesto daugiabučių namų gyventojams už vieno kvadratinio metro šildymą teks pakloti daugiau nei eurą.
Tirkšlių g. 7 namo gyventojams sąskaitose už suvartotą šilumos energiją nurodoma, kad kvadratinio metro šildymas kainavo 1, 24 euro, Bažnyčios g. 13 namo gyventojams – po 1,7 euro. Šešiais centais mažiau už gyvenamojo būsto kvadratinio metro šildymą gruodžio mėnesį sumokės taip pat viekšniškiai – S. Daukanto g. 8 ir Bažnyčios g. 11 namų gyventojai.
Mažesnėmis sąskaitomis, kaip visada, gali pasidžiaugti mažeikiškiai, gyvenantys atnaujintuose, renovuotose daugiabučiuose. Pagal šilumininkų pateiktus duomenis, mažiausiai mokančių daugiabučių dvidešimtuką sudaro vien renovuoti namai.
Tarp mažiausiai mokančiųjų už praėjusių metų gruodžio mėnesį pateiktą šilumą pirmauja Laisvės g. 222 namo gyventojai (0,19 euro už kvadratinį metrą), dviem centais daugiau mokės gyvenantieji Gamyklos g. 6 name, po 0,23 euro – Laisvės g. 224 ir Gamyklos g. 15 daugiabučių namų gyventojai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Sausio pradžia: pirmos sąskaitos ir pirmi nesklandumai”

 1. Ieva parašė:

  Dujinis sildymas mums labai pasiteisino https://sildykis.lt/produkto-kategorija/sildymo-katilai/dujiniai-katilai/ kaina gal ir ne pati maziausia, bet patogumas ir sildymasis pagal poreiki tikrai atperka, be to katilas ir jo irengimas yra pigesni nei silumos siurbliai

 2. Įdomu parašė:

  Renovacija-labai slydus reikalas,kai kurie renovuotojai jau nudegė Mažeikiuose,tai dabar metėsi pas kaimynus.Kainos nemažos,bankai kabina kilpą butų savininkams,vieni už renovaciją moka turbūt ir už nemokius(gaunančius kompensaciją)Renovaciją pradeda ir neaišku kada ją baigs,pavyzdžių pilna.Gal reikėtu renovuoti atskirais etapais.Pav.pirma keisti vamzdynus.Jau aišku,kad bloga padėtis su blokų sujungimais,iš lauko pusės skiediniu ar klijais užtepliota,o tarpai tušti.Klausimų daugiau negu atsakymų.Firmos nori kuo greičiau ir kuo daugiau uždirbti.Daugelis renovaciją vykdžiusių firmų pasinaikino,tai garantijų kai ir nebėra.

 3. korupcija su irodymais parašė:

  Admituras ejo per pandemija ir agitavo kiekviena namo gyventoja, kad pasirasytu uz renovacija, nors turejo buti susirinkimas ir zmonems pranesta tiesa apie kainas ir darbu vykdyma, bet jie to nedaleido kad zmones suzinotu. sakykit nuo kada tiek svarbu jiems renovacija, jeigu nenubyretu atkatai… Bet va jums ruosiama staigmena admituro veikejai. kaip jus turit galu taip ir zmones turi savu. O atsakyti teks asmeniskai.. oi laukiam laukiam mes renovacijos laukiam.

 4. Nieko gero. parašė:

  Normaliai gyvenant renovuotame name 40€,koks čia pigumas,jeigu nori pataupytii,kada simtasiule apsimauti tenka.

  1. As parašė:

   Mes tiek pat, netgi truputį mažiau, nerenovuotame mokame. Butas 52 kv.m.

 5. Mžk parašė:

  Namalkit š jog tvarkot bėdas, kaikuriuos namuos ne šildo ir kiek buvo kreiptasi nesugeba sutvarkyt, už ką mokam?!!! Viską dato specialiai jog pasirašytų žmonės renovacijai o admituras į kišenę sau nuplautų pinigų…

 6. Komentaras parašė:

  Labiau pamąsčius, kitaip ir būti negali, kad Viekšniuose šiluma kainuoja brangiau. Atskira katilinė – kainuoja kuras, atlyginimai darbuuotojams, o daugiabučiai, kuriuos reikia apšilgyti tik keli, dar seniūnija ir dvi mokyklos. Tai tikrai besišildančių iš katilinės ir vartojančių valdišką šilumą palyginus su Mažeikiais tikrai nedaug. Todėl ir šiluma brangi.

 7. Be vardo parašė:

  Kame reikalas, kad Viekšniuose, kaip tik daugiau atšąla, visada reikia mokėti už šilumą brangiau, jei Viekšniai turi atskirą katilinę kūrenamą biokuru? Ar tai nėra daroma dėl to, kad tikimasi, kad Viekšnių daugiabučiai puls prašytis renovuojami?

 8. Andr parašė:

  Nebekniskit proto, nu ir kas,kad renovuoti maziau moka,bet uztat sedi įkrite į banko kisene iki kol numirs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto